Civic FB7 Duble Ekran Güncelleme

Ankara’dan yazıyorum Aracım 2015 eco elegance fabrikasyon duble ekran mevcut bu ekranda güncelleme yapmak mümkünmü yapılırsa nasıl nerede olur bilgisi olan paylaşabilir mi ??

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ankara’dan yazıyorum Aracım 2015 eco elegance fabrikasyon duble ekran mevcut bu ekranda güncelleme yapmak mümkünmü yapılırsa nasıl nerede olur bilgisi olan paylaşabilir mi ??

Güncellemeden kastınız navigasyon harita güncellemesi mi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yani genel anlamda bir güncelleme varmı bilgim olmadığı için soruyorum bazen bt ile konuşurken arada kesilmeler oluyor neden kaynaklı olabilir acaba ??

FB7 de bulunan multimedyalar her ne kadar orjinal gibi duruyor olsa da çoğu cyclone, navitech vs. gibi markalara ait oem cihazlar, bu tür cihazlara bildiğim kadarıyla neredeyse hiç güncelleme gelmedi.

FB7 de bulunan multimedyalar her ne kadar orjinal gibi duruyor olsa da çoğu cyclone, navitech vs. gibi markalara ait oem cihazlar, bu tür cihazlara bildiğim kadarıyla neredeyse hiç güncelleme gelmedi.

Anladım peki Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Yani genel anlamda bir güncelleme varmı bilgim olmadığı için soruyorum bazen bt ile konuşurken arada kesilmeler oluyor neden kaynaklı olabilir acaba ??

Benim araçta da Cyclone marka double teyp vardı. Bluetooth özelliğini kullanıyordum ancak ses kalitesi ve seviyesi çok düşüktü. Cihaz üzerindeki mikrofondan konuşuyorduk. Dışarıdan çok fazla gürültü geliyordu. Dolayısıyla hiç randıman alamadık. Eskisini söktürdüm, Android multimedya ekran taktırdım. Hem müzik sesi kalitesi iyileşti, hem de Bluetooth ile konuşma kalitesi arttı. Tabi ekstra mikrofon taktırmanın da faydası oldu.IMG_20200119_171929.jpeg

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Anladım peki Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

Benimki fabrikasyon ekran şuanda ses az gidiyor dediğiniz gibi sorun yaşıyorum peki bu ekrana mikrofon takılıyor mu bilginiz varmı kime götürmemiz gerek hani servis mi yoksa dışarıda bir elektronikciye mi başvuralım

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Benimki fabrikasyon ekran şuanda ses az gidiyor dediğiniz gibi sorun yaşıyorum peki bu ekrana mikrofon takılıyor mu bilginiz varmı kime götürmemiz gerek hani servis mi yoksa dışarıda bir elektronikciye mi başvuralım

8" Cyclone marka (Windows Embedded CE 6.0) cihazlarda Bluetooth ile konuşurken karşıya ses az gidiyor. Hatta arabanın içinde bağırmak zorunda kalıyorsunuz, ama karşı taraf yine de sizi duymuyor. Maalesef kronik bir problem ve çözümü yok. Cihazın arka tarafında güç, arka kamera, GPS, ses sistemi ve USB haricinde giriş bulamadım. Yani harici mikrofon takamazsınız, cihaz desteklemiyor.

İlk resim sizin cihazınıza ait, diğer resimleri örnek olsun diye gönderdim.

1. Resim: Cyclone Multimedya cihazın arkası (harici mikrofon girişi yok)
2. Resim: Android cihazın fonksiyonları (teknik özelliklerde dahili ve harici mikrofon destekler yazıyor)
3. Resim: Android cihazın bağlantı şeması (harici mikrofon girişi var)
IMG_20200120_192933.jpegIMG-20200120-WA0014.jpegIMG-20200120-WA0013.jpeg

8" Cyclone marka (Windows Embedded CE 6.0) cihazlarda Bluetooth ile konuşurken karşıya ses az gidiyor. Hatta arabanın içinde bağırmak zorunda kalıyorsunuz, ama karşı taraf yine de sizi duymuyor. Maalesef kronik bir problem ve çözümü yok. Cihazın arka tarafında güç, arka kamera, GPS, ses sistemi ve USB haricinde giriş bulamadım. Yani harici mikrofon takamazsınız, cihaz desteklemiyor.

İlk resim sizin cihazınıza ait, diğer resimleri örnek olsun diye gönderdim.

1. Resim: Cyclone Multimedya cihazın arkası (harici mikrofon girişi yok)
2. Resim: Android cihazın fonksiyonları (teknik özelliklerde dahili ve harici mikrofon destekler yazıyor)
3. Resim: Android cihazın bağlantı şeması (harici mikrofon girişi var)
Ekli dosyayı görüntüle 256678Ekli dosyayı görüntüle 256679Ekli dosyayı görüntüle 256680

Valla süpersiniz bu bilgiyi paylaştığınız için o zaman şansımız yok diyelim kısmet artık yapacak birşey kalmadı ayrıca bu ekrana geri görüş kamerasını nasıl entegre ettireceğiz bilginiz var mı tv özelliği de aktif değil sinyal yok yazıyor ne yapabilirim...

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Valla süpersiniz bu bilgiyi paylaştığınız için o zaman şansımız yok diyelim kısmet artık yapacak birşey kalmadı ayrıca bu ekrana geri görüş kamerasını nasıl entegre ettireceğiz bilginiz var mı tv özelliği de aktif değil sinyal yok yazıyor ne yapabilirim...

* Aracınızın geri görüş kamerası normalde i-mid ekrana bağlı olması lazım. Double ekrandan da geriyi görmek isterseniz bu mümkün. Kamera kablosuna atlama yapılarak büyük ekrana bağlayabilirsiniz. Hem küçük, hem büyük ekrandan geriyi görürsünüz. Ama ben tavsiye etmiyorum. Tek kameradan çift çıkış yaptığınız için görüntü kalitesi düşüyor. Double ekranın çözünürlüğü düşük olduğu için görüntü kalitesi daha da kötü oluyor. Yine de isterseniz herhangi bir oto elektrikçide yaptırabilirsiniz.

* Karasal yayın artık tarihe karıştığı için Analog TV özelliğini kullansanız bile ekranda karıncadan başka bişey görmeniz mümkün değil (Android multimedya ekranlarda internet üzerinden TV izleme seçeneği mevcut)

Eğer imkanınız varsa Android multimedya ekrana geçmenizi tavsiye ederim. Sorunlarınızın hepsi çözülür. Ben 8" Cyclone ekranı söktürüp, 10.1" Android full touch ekran taktırdım. Bluetooth ile telefon konuşması mükemmel. Aracımdaki mevcut ses sisteminin çıkış gücü arttı. Ön görüş kamerası taktırıp multimedya ekrana bağlattım. Daha birçok ekstra özellikler mevcut.

Geri