eco mod ne zaman kullanılır.

Aracınız
Civic FB7 2012
arkadaşlar eco modunu şehir içimi kullanmalı yoksa otobanda sabit hızda giderken mi

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şehir içinde çok da işe yaramadığını okumuştum. Ben yine de her durumda açık kullanıyorum :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10 gün eco mod açık kullandım 6.2 litre hiç değişmedi kapalı kullanmaya devam ediyorum varsa daha detaylı bilgisi olan yardımcı olsun hakikaten :) ( aracım dizel )

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar Eco mod şehir içi değil, çok yoğun trafikte işe yarar.Şehriniz neresi olursa olsun kilit bir noktaya geldiyseniz eco modu açmanız fayda sağlayacak. Bu bahsettiğim durum harici eco mod açık kullanırsanız ciddi oranda motor performansından ödün verirsiniz kapalı kullanın ♂️

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eco mod'a bence çok bir anlam yüklenmesine gerek yok düşüncesindeyim, Eco modun temel işlevi gaz tepkisini azaltmak.
Bu açıdan rutinde sakin kullanan kullanıcıda bir fark yaratacağını sanmıyorum.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Manueldeki kullanımını bilemeyeceğim, ama otomatikte şöyle gözlemlerim var:

1) trafikte sollamaya çıkacağınız zaman kulakciktan vites düşürüp arkadaki aracın geçmesini beklerken ECO açıksa düşürdüğünüz vites yine büyüyor ve oracıkta kalabiliyorsunuz :)

2) evet, sakin kullanımda çok fark etmemekle beraber ECO açık olduğunda ufak rampalarda sürekli büyük vites tercih ettiği için rampalarda daha da sakin gitmeyi zorunlu kılıyor, bazen can sıkıcı olabiliyor.

3) Cruise control açık olduğunda kullanımı harika oluyor çünkü yine ufak rampalarda 4-5 km'ye kadar sabitlediginiz bizim altında tolerans tanıyor. Yani Eco açık, 120 ile CC açık oldugunda rampada 115e kadar düştüğünde vites düşürmüyor, rampa biterse toparlıyor. Bitmez, yavaşlamaya devam ederse vites düşürüp hızlandırıyor.

Yine de sakın kullanıcı olduğumdan sürekli açık kullanıyorum, son derece memnunum.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
LPG'li 130bin km fb7 kullanmış biri olarak hiç açmadım. Gerek de duymadım. Araç zaten 25-30krş yakıyordu şehiriçi.
Aynen Hocam bende hiç açmadım. Araç lpg de zaten anca gidiyor, zaten ekonomik.
Birde biraz aptallaşıyor gibi geldi bana.
Lpg+econ=vites değişim kararsızlığı oluyor bazen.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Dogrusu bu. Yoğun trafikte gaz kelebeğinin daha az açılarak dur kalk aşamasında az da olsa yakıt tasarrufu sağlıyor. Uzun yolda ya da normal kullanımda sağlıklı olduğu söylenemez.
Arkadaşlar Eco mod şehir içi değil, çok yoğun trafikte işe yarar.Şehriniz neresi olursa olsun kilit bir noktaya geldiyseniz eco modu açmanız fayda sağlayacak. Bu bahsettiğim durum harici eco mod açık kullanırsanız ciddi oranda motor performansından ödün verirsiniz kapalı kullanın

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri