Eg de çözemediğim bir şey.

myna

0
Herkese selamlar eg4 1.5 ex aracım var çözemediğim 2 şey var tecrübesi olanlar yardım ederse sevinirim
1. Performans: karbüratörcüye gidiyorum gayet iyi karbüratör diyor motorcuya gidiyorum gayet iyi diyor lpgci ye gidiyorum gayet iyi diyor ama araçta performans düşüklüğü var bir de sarılarak hızlanıyor (ileri geri sarsılma)
2. En garibi de bu: vitesi boşa alıp sola döndüğümde rolanti normal seviyede ancak sağa döndüğümde ise rolanti baya düşüyor neredeyse stop edecek gibi oluyor
Yorum yapanlara teşekkürler şimdiden.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Birincisi için baskı balata kaçırıyor olabilir mi?
> İkincisi bu kasanın direksiyonunda Eps var mı?

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

myna

0
> Birincisi için baskı balata kaçırıyor olabilir mi?
> İkincisi bu kasanın direksiyonunda Eps var mı?

Direksiyon hidrolik, baskı balatayı kontrol ettirmedim ama sadece 2000,2500 devirlerde böyle kesik kesik hızlanıyor sonra diğer devirlerde normal

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Direksiyon hidrolik, baskı balatayı kontrol ettirmedim ama sadece 2000,2500 devirlerde böyle kesik kesik hızlanıyor sonra diğer devirlerde normal

> Direksiyon çevirme esnasında hidrolik motoru çalışır. Tam tur esnasında Max. ulaşır. Acaba bu sistemde fazla elektrik harcamasından dolayı klima gibi devir dalgalanması yapar mı diye düşündüm. İşin garibi sadece sağa dönüşte yapması.
> Baskı balalta ivmelenmede gecikme yapar. Balata sıyırması denir. Silkeleme ise hava, yakıt karışımı ve ateşleme akla gelir. Atmosferik motorlarda alt devirler zayıf ve araçta eski olduğundan 3.000 devirde vites değiştirdiğinizde silkeleme yapmaması lazım. Alt devilerde gitmek istemez titreme yapabilir. Benzin ve gazda aynı tepkiyi mi veriyor?

Son düzenleme:

myna

0
> Direksiyon çevirme esnasında hidrolik motoru çalışır. Tam tur esnasında Max. ulaşır. Acaba bu sistemde fazla elektrik harcamasından dolayı klima gibi devir dalgalanması yapar mı diye düşündüm. İşin garibi sadece sağa dönüşte yapması.
> Baskı balalta ivmelenmde gecikme yapar. Balata sıyırması denir. Silkeleme ise hava, yakıt karışımı ve ateşleme akla gelir. Atmosferik motorlarda alt devirler zayıf ve araçta eski olduğundan 3.000 devirde vites değiştirdiğinizde silkeleme yapmaması lazım. Alt devilerde gitmek istemez titreme yapabilir. Benzin ve gazda aynı tepkiyi mi veriyor?

Sağa döndüğümde acaba gaz yetiştirememe gibi bir sorun olur mu çünkü lpg göstergesi sağa dönüşte azalıyor sola dönüşte çoğalıyor lpg sisteminde acaba bir sorun olabilr mi aklıma takıldı bu performanstan daha çok akıl kurcalıyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sağa döndüğümde acaba gaz yetiştirememe gibi bir sorun olur mu çünkü lpg göstergesi sağa dönüşte azalıyor sola dönüşte çoğalıyor lpg sisteminde acaba bir sorun olabilr mi aklıma takıldı bu performanstan daha çok akıl kurcalıyor

Yakıt az geliyorsa aracınız bu dedikleriniz olabilir. Fakat buda hiç normal bir durum değil. Yeni sistem lpgler elektronik ve daha hassaslar. Bu tarz araçların sistemi daha basit. LPG sisteminde yanlış montaj uygulaması varsa düzeltmek lazım. Benzin ilede aynı güzergahta test edip problemin kaynağını aramak lazım.

Aracınız
Lpg'cilerin çoğu karbüratörlü araçlara ayar yapmayı bilmiyor, en azından Doğu Karadeniz'de durum böyle. Bu araçlara en iyi ayarı yine karbüratör ustaları yapıyor.

Geri