El freni indirin uyarısı

Arkadaşlar (2013 civic premium ov.) gösterge panelimde el freni çekiliyken el freni işareti yanmıyor ( ! ) ama araç hareket halindeyken el frenini çekince i-mid ekranında “el frenini indirin” uyarısı çıkıyor ama panelde gene tık yok. Sorunun kaynağı ve çözüm önerisi olan var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar (2013 civic premium ov.) gösterge panelimde el freni çekiliyken el freni işareti yanmıyor ( ! ) ama araç hareket halindeyken el frenini çekince i-mid ekranında “el frenini indirin” uyarısı çıkıyor ama panelde gene tık yok. Sorunun kaynağı ve çözüm önerisi olan var mı?

Muhtemelen el freni switchi arızalı bu yüzden el freninin inik olduğunu görmüyor.

Muhtemelen el freni switchi arızalı bu yüzden el freninin inik olduğunu görmüyor.

(Hep inik gibi algılıyor.)
İlk önce ben de öyle düşündüm ama Araç hareket ederken el frenini çekince algılıyor, ayrı bir sensör mü var acaba?
Bi de el freni switchi nerede?

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkürler el freni mekanizmalarını söküp baktım, sistem sağlam çalışıyor. Sonra ön göğüslüğü ve gösterge panelini söktüm ampülde mi sorun var diye. Gösterge panelinde işlem yapılmış. Küçük LED’ler var. El freninin ki arızalı yanmıyor.

Geri