Elektrikli park freni kendiliginden devreye girip cikiyor mu?

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar;
Cozemedigim ve kitapciklarda da acik bir aciklamaya rastlamadigim icin sizlere danismak istedim.

-yoldan geldim aracimi park ettim 'p' konumuna aldim. deneyimledigim kadariyla Arac kendiliginden el frenini cekmiyor?
-sabah araca bindim mars yaptim 'd' konumuna gectim freni braktim auto hold kapali olmasina karsin arac ilerlemedi ve elfrenini indirmem gerektigini farkettim.
Yani ozetle uygun sartlar olustugunda arac kendiliginden el frenini neden ayarlamiyor?
Cevaplar icin tesekkurler

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
2018 fk7 kullaniiyorum. Stop ettigim zaman otomatik devreye girmiyor, manuel devreye almak lazim.

Calistirirken kemer takilisi ise gaza dokundugum an devre disi kaliyor, kemer takili degil ise yine manuel kapatmak lazim.

ONEPLUS A6000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araçta brake hold açık ise kemeri çözdüğünüzde el frenini otomatik çeker. Emniyet kemeri takılıyken vitese alıp gaza bastığınızda el frenini otomatik indirir. Başka türlü kendiliğinden işlem yapmaz
Brake hold el frenini cekmiyor ayri bir fren mekanizmasi var. Emniyet keneriniz takili degilse asla calismaz. Gorevi trafikde duraklamalarda sizinyerinize frene basili tutar gaza degdiginiz anda freni birakir. Hicbir kosulda el frenini cekmez.

Yukarida bi arkadasim yazmis hondada el frenini kendiniz cekmeniz gerekiyor. Birakma sistemi ise emniyet kemerini takarsaniz otomatik birakir aksi durumda kendiniz indirmelisiniz.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Brake hold el frenini cekmiyor ayri bir fren mekanizmasi var. Emniyet keneriniz takili degilse asla calismaz. Gorevi trafikde duraklamalarda sizinyerinize frene basili tutar gaza degdiginiz anda freni birakir. Hicbir kosulda el frenini cekmez.

Yukarida bi arkadasim yazmis hondada el frenini kendiniz cekmeniz gerekiyor. Birakma sistemi ise emniyet kemerini takarsaniz otomatik birakir aksi durumda kendiniz indirmelisiniz.
Araçlarımız farklı mı bilmiyorum ama bende fc5 eco elegance model var. Brake hold açık iken aracı park ediyorum n ye alıyorum ve emniyet kemerimi çıkarıyorum araç kendiliğinden el frenini çekip brake holdu tamamen devre dışı bırakıyor.

Araçlarımız farklı mı bilmiyorum ama bende fc5 eco elegance model var. Brake hold açık iken aracı park ediyorum n ye alıyorum ve emniyet kemerimi çıkarıyorum araç kendiliğinden el frenini çekip brake holdu tamamen devre dışı bırakıyor.

Benim hr-v de de ayni sekilde calisiyor. Brake hold acik ve kemer takili ise araci stop ettirdiginizde el frenini otomatik cekiyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Araca bindiniz kemer taktınız diyelim D konumuna aldığınızda gaza basarsanız el freni otomatik iner. Kemer takılı değil ise uyarı verir frene basın indirin diye.
Aracı kullanıyorsunuz brake hold aktif ise park edeceksiniz diyelim kemeri çıkarırsanız el frenini kendi çekiyor. Diğer durumlarda el freni otomatik aktif olmuyor. @rhplus

Aracınız
Civic FC5 2018
Araca bindiniz kemer taktınız diyelim D konumuna aldığınızda gaza basarsanız el freni otomatik iner. Kemer takılı değil ise uyarı verir frene basın indirin diye.
Aracı kullanıyorsunuz brake hold aktif ise park edeceksiniz diyelim kemeri çıkarırsanız el frenini kendi çekiyor. Diğer durumlarda el freni otomatik aktif olmuyor. @rhplus
Bu net ve gayet açıklayıcı cevap için teşekkür ederim.

Geri