Emniyet kemeri kısmından gelen sese çözüm bulan var mı?

okaya

0
Aracınız
Aracım 5000 km de rs , bir süredir özellikle geceleri ortam sessiz olduğunda sürerken farkettiğim bir ses var. 80 100 km arasında gaza. Bastığımda bir ses geliyor eğer bu aralıkta devir biraz yüksek gidersem ses devamlılık gösteriyor .
Aynı ses 30 50 arasında da çok az olsa da oluyor.

Forumda bunun emniyet kemeri aparatından geldiği söyleniyor ama ben emin değilim . Yeri tam olarak o civarda ama o parçadan çıkacak bir ses gibi değil sanki.

Bu tip bir sorunu olan var mı ? Var sa çözümü olan var mı?
İyi günler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Valla onu okudum ama bir çözüm yok haftaya bir servisi ziyaret edeceğim sanırım

Şu şekilde bir çözümü olabilir, emniyet kemerinin yükseklik ayarının kullanmayın. İç mekanizmayı sünger ile besleyerek trim kapağını üzerine sıkıştırarak kapatın, büyük ihtimal sesi kesecektir.

ozi007

0
Aracınız
Arkadaşlar 8 ay oldu araci alalı o trim sesin bende emniyet kemerinden geliyor diye düşünüyordum ama
Ses sürücünün kafası izasinda üst tavan döşemesinden geliyor. Elimle
Üst tavan Döşemesine bastırınca o trim sesi kesiliyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

okaya

0
Aracınız
Bir de öyle deneyeyim ama benimki yolcu tarafından geliyor

okaya

0
Aracınız
Merhaba ,
Biraz geç oldu ama sorunu bugün çözdük , servise gittim ustayı aldık çıktık yola .
sesin geldiği yeri söküp gezmeye devam ettik .

Sorun net olarak bulundu . Emniyet kemerinin sağ direğin altında bulunan makara sisteminden geliyormuş , elimizle tutunca ses kesiliyordu.
orada oluşan ses içi boş olan direk içinden bir hoparlör etkisi ile yukarıda gibi duyuluyor .

Sonuç olarak oradaki parçanın vidalarını falan sıktılar , etrafnda kablo sensör falan vardı sanırım onları daha bir güzel sabitlediler. Şimdi sessiz geziyoruz.

Gittiğim servis Honda Damla Ataşehir . Aracı da oradan almıştım zaten . Belki birinize derman olur .

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7207]okaya[/MENTION] Bilgi için teşekkürler :eek:k:

Merhaba ,
Biraz geç oldu ama sorunu bugün çözdük , servise gittim ustayı aldık çıktık yola .
sesin geldiği yeri söküp gezmeye devam ettik .

Sorun net olarak bulundu . Emniyet kemerinin sağ direğin altında bulunan makara sisteminden geliyormuş , elimizle tutunca ses kesiliyordu.
orada oluşan ses içi boş olan direk içinden bir hoparlör etkisi ile yukarıda gibi duyuluyor .

Sonuç olarak oradaki parçanın vidalarını falan sıktılar , etrafnda kablo sensör falan vardı sanırım onları daha bir güzel sabitlediler. Şimdi sessiz geziyoruz.

Gittiğim servis Honda Damla Ataşehir . Aracı da oradan almıştım zaten . Belki birinize derman olur .

Sürücü kemerinin sağ tarafında ki kilidi taktığımız kutudan mı geliyordu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri