Fb7 1. Vites gaz yememe, 2. Vites vuruntu sorunu

Aracınız
Aynen hocam yavaşlayıp tekrar bastığınızda 1-2 saniye kalıyor bi aonra vites değiştiriyor.
Sebebi bence şu. Örneğin S modda kullanırken yavaşladıkça, belli hıza indikçe siz vites düşürmezseniz bile araç kendi otomatikman küçültüyor.
Bildiğim kadarıyla 1. Vitese düşme hızı 10km ancak. D moddan 1 den 2e geçiş 16km hızda oluyor. Yani D modda yavaşlayıp 11-12 km hızda vites hala 2 de oluyor. Bizde bu hızda gaza bastığımızda 16km/s hızın altında olduğu için vitesin aslında 1 de olması gerekiyor ve 1e alıyor ancak mantığını bulamadığım şey neden normal geçiş yapmıyorda 1-2 saniye kararsız kalıyor veya gaz yemiyor ne deniyorsa artık.

Bilmiyorum mantıklı mı düşündüm

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynen, bu vites kararsızlığı bende de oluyor ve eminim kararsızlık olduğuna. Düşük hızda oluyor. Ben kendim atıyorum kulakçıkla tam geçiş noktasında kararsız kalıyor. Bu herkeste vardır. Haklısınız.

mertk

0
Aracınız
Fb7 1. Vites gaz yememe, 2. Vites vuruntu sorunu

Peki sizlerde bazen ( 2. Ve 3. Viteste özellikle) vuruntu oluyormu ?

mertk

0
Aracınız
Bulunduğum şehirde sadece opet ve po var malesef sürekli opetten almak durumunda kalıyorum.
Ayar konusunda doğru diyosunuz.
Şanzıman yağı değişimi ve lpg bakım ve ayarı ikisinide yaptiriyim.

dodi34

0
Aracınız
Hocam vuruntu dediğiniz nedir tam olarak yani araba ileri geri gibi mi oluyor? Benimde basıma gelmişti ateşleme bobinlerini ve subap ayarını yaptırdım düzeldi belki işine yarar diye yazmak istedim

Aracınız
Aynı sorun bende de shellden alınca oluyor hatta araba stop bile etti. Gaz olarak en çok opetten memnunum ben de. Aracın çekişi filan fark ediyor.

Kün feyekün..

mertk

0
Aracınız
Hocam vuruntu dediğiniz nedir tam olarak yani araba ileri geri gibi mi oluyor? Benimde basıma gelmişti ateşleme bobinlerini ve subap ayarını yaptırdım düzeldi belki işine yarar diye yazmak istedim

Hocam vites değişimini çok sert yapıyor. Özellikle 2-3. Viteslerde bazen çok sert geçiş yapıyor. Tak diye ses geliyor hatta Sarsıp rahatsız edecek kadar tabiri caizse cız ettiriyor insanın içini :)

Geri