Fb7 1. Vites gaz yememe, 2. Vites vuruntu sorunu

Aracınız
Hocam vuruntu dediğiniz nedir tam olarak yani araba ileri geri gibi mi oluyor? Benimde basıma gelmişti ateşleme bobinlerini ve subap ayarını yaptırdım düzeldi belki işine yarar diye yazmak istedim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu civiclerin bir kronik sancısı. Böyle sadece şoförün hissettiği, arabayı arkadan bir an tutup bırakıyorlar gibi bir his. Servisin vtec açıyor dediği herkesin farklı çözümler ürettiği bir şey

dodi34

0
Aracınız
Valla servis bana da vtec dedi böle özellikle 1000 2000 devir arasında oluyordu :) inanmadım böyle şey mi olur dedim. Ateşleme bobini değişimi yaptım o saniyelik vuruntu gitti . Arabanın zor vites atması bence 1. Si güzel bi subap ayarı 2. Si şanzıman yağı

Aracınız
Valla servis bana da vtec dedi böle özellikle 1000 2000 devir arasında oluyordu :) inanmadım böyle şey mi olur dedim. Ateşleme bobini değişimi yaptım o saniyelik vuruntu gitti . Arabanın zor vites atması bence 1. Si güzel bi subap ayarı 2. Si şanzıman yağı

Bence vites kararsızlığı gibi. Şu an bende bu sorun yok. İlk zamanlar opetin gazı diye de düşündüm bıraktım opeti vuruntu gitti.

mertk

0
Aracınız
Subap ayarı konusunu hiç bilmiyorum açıkçası. Aracın sadece bu hatası varken başka şeylere yakıtta başka şeyde probleme neden olurmu acaba.
Sonuçta usta dediklerimizde insan ve saçma hatalardan aracın dengesini bozabiliyolar. Bende onyüzden bakım dışında kurcalatmayı hiç sevmiyorum.

2013 Eco Honda Civic Elegance AT.

Aracınız
Vuruntu dediğiniz vites geçisişinde sanki bir boşluk var o andaki taklama sesi . Benim manuel araçtada var aynı sorungeçen gün kontrol ettik motor arka takozu çok gevşek dediler. Servise fiyatını sordum sadece o takoz 1600 TL ve türkiyede yok. Servisin dediği şimdiye kadar hiç türkiyeye bu parça gelmemiş o parçadan olmayabilir servise gelin bakalım dediler. Ankaraya gidince Hondacı mehmet abinin yanına gidip kontrol edceğiz. Bu ses sanki manuel araç kullanırken debriyajda ayağınızı birden cekince gelen ses gibi.

mertk

0
Aracınız
Subap ayarı, ateşleme bobini ve şanzıman yağı değişimine karar kılmıştım ancak. Bugün 1 sanayi ustasını ve 1 bosch servisini aradım. İkiside bu arabalara subap ayarı yapılmaz diyor. Kafam karıştı iyice.

Aracınız
Subap ayarı, ateşleme bobini ve şanzıman yağı değişimine karar kılmıştım ancak. Bugün 1 sanayi ustasını ve 1 bosch servisini aradım. İkiside bu arabalara subap ayarı yapılmaz diyor. Kafam karıştı iyice.

İşin aslı çok da işe yaradığı söylenemez. Geçen serviste subap ayarı yapıldı yapılmasa da olurmuş. Çok kolay değil bozulması. Bizimki lpg li olduğu için bence yapılması lazım ama artık bozuldu bu ya dedikten sonra. Bir ton para alıyorlar bir de. Siz binin gitsin zamanla vuruntu gidecek emin olun. Opet den almayın, bilgisayar ile kontrol ettirin haritada bozulma varsa düzeltsinler. Başka bişeye gerek yok.

mertk

0
Aracınız
İşin aslı çok da işe yaradığı söylenemez. Geçen serviste subap ayarı yapıldı yapılmasa da olurmuş. Çok kolay değil bozulması. Bizimki lpg li olduğu için bence yapılması lazım ama artık bozuldu bu ya dedikten sonra. Bir ton para alıyorlar bir de. Siz binin gitsin zamanla vuruntu gidecek emin olun. Opet den almayın, bilgisayar ile kontrol ettirin haritada bozulma varsa düzeltsinler. Başka bişeye gerek yok.

Bende öyle yapcam şuan bu hafta sonu Po dan almaya başladım. Şanzıman yağı zamanı geliyor zaten onu değiştiricem. Bakalım görcez artık değiliklik olcakmı

Bulunduğum şehirde sadece opet ve po var malesef sürekli opetten almak durumunda kalıyorum.
Ayar konusunda doğru diyosunuz.
Şanzıman yağı değişimi ve lpg bakım ve ayarı ikisinide yaptiriyim.

9oncelikle mrb sorunuz hallodu mu acaba yakit mi şanzıman yagimi

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar aracım:

2013 Civic Eco ,Otomatik ,Benzin/Lpg
52bin km de. Periyodik bakımlar hiç aksamadı. Ancak lpg , filtre ve yağ değişimi dışında hiç bir bakım yaptırmadım.

2 adet Sorun var:

1- Araç 0 dan normal veya yavaş hızlanma için gaza çok hafif bastığımda bazen 2. Vitese geçerken ciddi bir vuruntu yapıyor. Bazende çok hafif olması gerektiği gibi geçiyor. Benzin de lpg de denedim. İkisinde de bazen vuruntu yapıyor.

2- araç 2. Viteste örneğin 24-25km/s hızda ayağımı gazdan çekip veya frene basıp yavaşladıktan sonra 12-13km/s hıza düştüğümde tekrar gaza basıp hızlanmasını istediğimde 1-2 saniye devir yükseldiği ölçüde bağırıyor ancak gaz yemiyor. Ardından sert bir vites değiştirip devam ediyor.

Bu tarz sorunlar genel olarak yaşanıyormu. Yoksa benim araçta mı problem var. Merak ediyorum.

Dediklerinizin aynısı bende oluyor. Şanzıman yağını değiştirdim çözümolmadı. birinci vitesten 2 ye geçerken ilk çatıştırmada tık diye ses geliyor. servisteki ustaya sordum sıkıntı yok vitec sensörleri devreye giriyor dedi pek inandırıcı gelmedi. ikinci bir sorun gazı yememesi/geç yemesçoğunlukla oluyor sanırım kronik bir sorun

Geri