FB7 2013 YAKIT SORUNU... LÜTFEN YARDIM...

Gencer

0
Ad Soyad
Gencer Göçmez
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam 6 sene Artvin de kullandım ben aracımı, aynı dediğiniz gibi yollar hiç düz yer yok sürekli çıkış ve iniş. Emin olun aracınızda bir sorun yok, malesef çok yakıyor bizim araçlar, benden size de bi tavsiye benzinde binin aracınızı o yollarda LPG adamı araçtan soğutur. Zaten performanssız araçlar LPG iyice öldürüyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
vallahi anlamadım hocam. benzinde 1.10 krş yakıyor lpg de 80 krş yakıyor.

Gencer

0
Ad Soyad
Gencer Göçmez
Aracınız
Civic FE1 2021
Maalesef dik ve kısa mesafelerde yakıt tüketimi bu şekilde saçma seviyelere çıkabiliyor, turbo motorlu bir makineye geçmeniz yakıt açısından daha mantıklı görünüyor.
admin bey, aracın yazılımsal sıkıntısı olabilir diyorlar. sizce servise götürüp arıza tespiti yaptırmalı mıyım? 350 tl fiyat verdiler tespit için. sonrası Allah kerim. arabamı seviyorum tek sıkıntım yakıt çözersem asla satmayı düşünmüyorum ama bu şekilde kullanamam malesef. siz ne dersiniz?

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam zaten aracının fabrika verisi şehir içi 10 litre civarı
Dik rampa yerlerde bir depo yakınca senin ekran 13 civarı gösteriyordur bu da normal demektir. yakıttan dolayı gidip boşa para harcama bence tabi yine için rahat edecekse git sen bilirsin

Gencer

0
Ad Soyad
Gencer Göçmez
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam zaten aracının fabrika verisi şehir içi 10 litre civarı
Dik rampa yerlerde bir depo yakınca senin ekran 13 civarı gösteriyordur bu da normal demektir. yakıttan dolayı gidip boşa para harcama bence tabi yine için rahat edecekse git sen bilirsin

15 LİTRE GÖSTERGE GÖSTERİYOR ABİ. NE BİLEYİM VALLAHİ ÇIKAMADIM İŞİN İÇİNDEN HONDA GRUPLARINA FALANDA SORUYORUM SİZE DE SORUYORUM HERKES BAŞKA BİRŞEY SÖYLÜYOR KİMİSİ BABAMIN V8 AMERİKANI VAR O DA 1 LİTRE YAKIYOR DİYOR SEN NORMAL DİYORSUN. BEN ANLAMADIM. ARABAMI ÇOK SEVİYORUM HİÇ SATMAK İSTEMİYORUM AMA YAKITTAN DOLAYI DA ÇOK ZORLUYOR BENİ. GÖTÜREYİM SERVİSE EĞER HİÇBİRŞEYİ YOKSA ARABANIN SATAYIM EN AZINDAN İÇİM RAHAT SATARIM. AH KEŞKE GÖSTERSEYDİM BELKİ Bİ SORUN VARDIR ONDAN YAPIYODUR DAN KURTULMUŞ OLURUM DİYORUM BAKALIM HAYIRLISI.

Gencer

0
Ad Soyad
Gencer Göçmez
Aracınız
Civic FE1 2021
BİR DE KENDİ ARKADAŞIMDA M3 VAR ONUN BİLE GÖSTERGE 16.5 LİTRE GÖSTERİYOR. BÖYLE KIYASLARSAN AT ÇÖPE BU CİVİCLERİ DİYE DÜŞÜNÜYOR İNSAN. NE PERFORMANS VAR NE YAKIT. ADAM 16.5 LİTRE İLE M3 E BİNİYOR

Son düzenleme:

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Valla hocam Artvin de benim de öyleydi 14.5-15 gösteriyordu ekran. 33 litre LPG ile 190 km felan yol gidiyordu aracım.
Bujilerimi 80 bin de değiştirmiştim yani eksik bir bakımım yok aksine her şeyi erkenden yaparım ancak nafile

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Gencer hocam örnek verdiğiniz araçları aynı yolda test etmek gerekiyor. Benim fikrim devamlı bu tarz bir güzergah kullanıyorsanız, size hafif kasa ve yüksek torka sahip bir araç lazım. Bu tarz araçlarda genel olarak dizel oluyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Zannedersem rakım ve iklim etkisi de var, ben Antalya'da 32 lt ile şehiriçi 250 300 km arasında yol yapıyorum
Valla hocam Artvin de benim de öyleydi 14.5-15 gösteriyordu ekran. 33 litre LPG ile 190 km felan yol gidiyordu aracım.
Bujilerimi 80 bin de değiştirmiştim yani eksik bir bakımım yok aksine her şeyi erkenden yaparım ancak nafile

Oppo cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
14.9 GÖSTERİYOR GÖSTERGE
Hocam verdiğiniz bu değere göre 100km'de 60 lira lpg yakarsınız. benim aldığım fiyattan hesapladım lpgyi 3.25. Yokuş ise veriler normal . Ben şehir içi 12 lt lpg yakıyorum buda 3.25 ten 40 tl civarı yapıyor. Hesabınızda bir sorun yok, rampa çıkmayı bırakmalısınız :D

Son düzenleme:
Geri