FB7 akü sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar arkadaşlar

Malum salgın nedeniyle 2 aydır evdeyiz. Arabayı bu yüzden haftada bir kısa süreli çalıştırdım. Bugun akşam çalıştırayım dedim marş basmıyor bir türlü. Arkadaşın yardımıyla başka arabanın aküsüyle takviye yaptık. Araba da başlangıçta tüm uyarılar yanıyordu. Arabayı bür süre kullanım. Akü şarj olunca tüm ışıklar söndü. Herhangi bir soruna yol açar mı acaba aküye takviye yapmak. Bilgi alabilirsem sevinirim. İyi günler dilerim...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sorun olmaz bence ama akünüzü de mümkün olan en kısa sürede şarj ettirin veya değiştirin (y)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sorun olmaz bence ama akünüzü de mümkün olan en kısa sürede şarj ettirin veya değiştirin (y)
Önce akü şarj tutuyormu kontrol etsinler. Tutuyorsa şarj yaptırıp devam edilir. Şarj tutmuyor ise boşuna şarj yapılmasın o zaman direk akü değişimine gidilsin. Bu sıralama daha temiz olur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar arkadaşlar

Malum salgın nedeniyle 2 aydır evdeyiz. Arabayı bu yüzden haftada bir kısa süreli çalıştırdım. Bugun akşam çalıştırayım dedim marş basmıyor bir türlü. Arkadaşın yardımıyla başka arabanın aküsüyle takviye yaptık. Araba da başlangıçta tüm uyarılar yanıyordu. Arabayı bür süre kullanım. Akü şarj olunca tüm ışıklar söndü. Herhangi bir soruna yol açar mı acaba aküye takviye yapmak. Bilgi alabilirsem sevinirim. İyi günler dilerim...
Hocam akü zayıflayınca gösterge simgeleri yanmaya başlar. Tahminimce sizin akü şarj tutuyor. Kısa sürede halletmeye bakın.

Aracınız
Civic FB7 2013
Tesekkurler cevaplariniz icin. Aksam arabayi calistirmistim aku sarj olsun diye. Sabah yine calismadi. Tekrar takviye yapacagiz mecburen.

SM-M307FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Tesekkurler cevaplariniz icin. Aksam arabayi calistirmistim aku sarj olsun diye. Sabah yine calismadi. Tekrar takviye yapacagiz mecburen.

Hocam bilginiz varmidir bilmiyorum ama bizim araclarda araba bosta calisirken sarja gecmiyor ekstra klima far multimedia gibi seylerin calismasi lazim makine ile test ettirdiginiz de hic bir aksesuar calismiyorken araba bosta calisrsa sarja gecmiyor bunu adana honda tekbas soylemisti ilk duydugumda bana ilginc gelmisti ama sistem boyle calisiyormus.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bilginiz varmidir bilmiyorum ama bizim araclarda araba bosta calisirken sarja gecmiyor ekstra klima far multimedia gibi seylerin calismasi lazim makine ile test ettirdiginiz de hic bir aksesuar calismiyorken araba bosta calisrsa sarja gecmiyor bunu adana honda tekbas soylemisti ilk duydugumda bana ilginc gelmisti ama sistem boyle calisiyormus.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
> Bunu ilk kez duydum.
> Benim Vtec-2'de akü testi yaparken şarj olup olmadığını hep rolantide kontol ettiler.
> Bu meseleyi bir araştıracağım.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aku test edildi ve arizali cikti. Garanti belgesi ve faturayi buladik. Sonra Mutlu Aku sag olsun yardimci oldu ve bedelsiz degistirdiler. Yalniz araba gelirken yapabilecegi km kisminda 0 yaziyordu. Aku degistikten sonra ortaya cikti bu durum. Benzin alinca duzelir mi acaba. Benzin gostergesinde herhangi bir problem yok cunku...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aku test edildi ve arizali cikti. Garanti belgesi ve faturayi buladik. Sonra Mutlu Aku sag olsun yardimci oldu ve bedelsiz degistirdiler. Yalniz araba gelirken yapabilecegi km kisminda 0 yaziyordu. Aku degistikten sonra ortaya cikti bu durum. Benzin alinca duzelir mi acaba. Benzin gostergesinde herhangi bir problem yok cunku...

Geçmiş olsun hocam. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.
Akü değişince ecuya reset atılmış gibi düşünebilirsiniz.

Geri