FB7 alacağım önerileriniz önemlidir.

Aracınız
Herkese Merhaba,

Aranıza bugün katıldım. Askerden önce 2015 fiesta titanium x kullanıcısı idim. Askere giderken aracımı sattım ve 2 ay önce askerden geldim.
Tekrar araba almaya karar verdim. Şuan aklımdaki modeller FOCUS - CİVİC - ASTRA.

Şunu belirtmek isterimki bindiğim araca modifiye yapan biriyim. Mümkün olan herşeyi yapıyorum fazla abartmadan.
O yüzden bu 3 modelden en güzel FB7'ye yakışıyor modifiye.

Ama internette bu araç için okuduğum yorumlarda kafam resmen çorba oldu.
Biri yokuş çıkmıyor diyor , diğeri içi resmen eski toroslar gibi kalitesiz diyor vs vs.

Sizin araç hakkında söyleyebileceğiniz olumsuz yönler varmı ? Manuel alacağım aracı.
Benzin + LPG olucak.

speed

0
Benim araçım civic 2015 alma sebebim ise motor ve şanzıman dayanıklılığı ve virajda yoltutması fokusu bilmem ama astıradan iyi olduğunu iyi biliyorum eski arabam astıraydı kötü yönlerine gelince içi astırayı aratır konfor olarak kapıların kendini çekmemesi bagaj kapağının kendiliğinden açılmaması gibi sorunları var hatta kendim yaytaktım bagaja forumda var videosu. Sonuç olarak hondayı alın derim çelik motor çelik conta tiriger zincir ve diyer 2 araçdanda az yakar .

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
ufuk bey merhaba, bende de 2013 otomatik lpg premium var.bu arabayı motor ve otomatik vitesteki sorunsuzluğu için tercih etmiştim.çok konforlu rahat ve vites kulakçıkları sayesinde çok da keyifli bir araba.ben de daha önce birçok B ve C sınıfı manuel araca bindim fakat civic kadar keyiflisini görmedim.size tavsiyem mutlaka otomatik alın rahatınıza bakın.eksi yönlerine gelince evet konsol plastiği tahta gibi bu yüzden trim sesler de yapıyor.motora gelince uzun otoyol yokuşlarında bir de klima açıksa çok fena bayılıyor.kulakçıktan birkaç vites düşünce sorun olmuyor.yani bir dizel arabanın gücünü çekişini beklemeyin.bundan önce dizel megane 3 üm vardı civice geçince uzun yokuşlarda hayal kırıklığı:) ama şunu da unutmayın bütün atmosferik yani turbosuz motorlar böyle ve civic bunların içinde en iyisi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhabalar, 2014 yılından bu yana fb7 civic kullanıyorum.Genel anlamda çok memnunum motor kısmından.İç plastik kalitesiz konfor kısmen zayıf ama sorunsuz.Rampa performansına gelince 120 ile girdiğim rampayı 5. vites de 90 a kadar düşerek çıkıyorum, aynı hızdan cıkmak istersem vites düşürüp yüksek devirde bağıra bağıra çıkıyorum :)

Aracınız
Birde yakıt sorunu. Tam net bir bilgi yok. Siz kullanıcı arkadaşlara soruyorum. kaç kuruş yakıyorsunuz ? LPG + otomatik vites

Aracınız
lpg fiyatları şehirden şehire çok fark ediyor.iskenderunda 2.45 ten alırken osmaniyede 2.70 ten aldım.bu yüzden aslında yaktığı litreye bakmak lazım

Aracınız
yine de kuruş olarak bakarsak şehir içi 32-33 krş, uzun yolda ise 120 yi geçmemek kaydı ile 19-20 krş yaktığını söyleyebilirim

Aracınız
ben de otomatik kullanıyorum tek yadırgadığım yokuşta düşmesi idi onu da S vitese alarak çözüyorum yokuşa girmeden S ye alınca yokuş falan tırt oluyor şehir dışı 17 kuruş şehir içi 22-23 kuruş harcıyor yeşil göstergeye dikkat ederek yormadan kullanıyorum genelde 2.15ten alıyorum lpg

Aracınız
yokuşta gaz pedalına biraz fazla basın yokuş mokuş dinlemiyor kısa bir vites düşürmeden sonra gayet iyi ivmeleniyor. Önceki aracım focus tu focus yoltususu manasında ve direksiyon hassasiyeti olarak 1 tık önde ama civic te gayet iyi şuna kadar bir sıkıntım olmadı bu konuda. Focus un motoru civic kadar guven vermiyordu lpg ile civic kadar uyumlu degil rölantide dalgalanma v.s. oluyordu stop etmede oluyordu. Ama civic te lpg de olup olmadıgını anlamıyorsun. Bu araç bence Otomatik alınmalı.. otomatik hali oldukca keyifli. kokpiti tasarım olarak bence en guzeli çok farklı duruyor baska araçlara binince artık yadırgıyorum civic teki o ferah ve farklı tasarımı arıyorum. civic in tek bir sıkıntısı var oda Ses yalıtımı bu konuda maalesef kötü. Bunun dısında gazı iyi dozladıgınızda performans manasında da hiç üzmez. Uzun yolda 6,5lt lpg hız sabitleyici ile klima açıksa 7-7,5lt arası 120km/h sabit. şehir içi 10-11lt lpg yakar sıkışık trafik ve arabanın acemisi kullanırsa 12-13 ede cıkar diye düşünüyorum kışın maksimum 13 oldu hanım kullanıyordu. Benim performansını test ettiğim videolar mevcut internette bence bi atmosferik motora göre gayet yeterli performansı. otomatikte bitmek bilmeyen 3.vitesi özelikle ara hızlanmalarda (110-170 ) arası gayet keyif veriyor.200ustu süratlerde 5.vites e atınca zaten motor seside kalmıyor.

Geri