Fb7 benzin düşmesi modülü

Aracınız
Aracınız

dodi34

0
Aracınız
Fd6 fb7 lerde lpg göstergesi pek verimli olmuyor. Çünkü benzin göstergesi kutucuk şeklinde düşüyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fb7 benzin düşmesi modülü

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum 1 ay kadar önce 2009 model fd6 araç aldım. Bahsettiğiniz sorun araç lpg de giderken benzin seyesimi düşüyor? Ben fransız araçlarında var sanıyordum bu durum?

dodi34

0
Aracınız
Arkadaşlar birşey sormak istiyorum 1 ay kadar önce 2009 model fd6 araç aldım. Bahsettiğiniz sorun araç lpg de giderken benzin seyesimi düşüyor? Ben fransız araçlarında var sanıyordum bu durum?

Senin fd6 larda olmuyor hocam bu fb7 ler ve sonrasındakiler için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu sadece benzin düşmesini mi engelliyor yoksa yakıt pompasını da durduruyor mu.

Benzin Rölesi Nedir? Sıralı sistemlerde gaz ECU'su ilk önce şamandıra ve gaz valfini açıp daha sonra gaz enjeksiyonlarını açtığından dolayı zaman kontrolünün önemi burada meydana çıkıyor..Zaman kontrolü olmasaydı gaz enjeksiyonları açmadan benzin kesileceği için motor stop ederdi.

Araç LPG de çalışırken aracın benzin deposunda bulunan benzin pompası sürekli çalışmaya ve ön tarafa benzin pompalamaya devam etmektedir.

Benzinin motorla depo arasında sürekli dolaşım ve devirdaim yapmasından dolayı benzınde ısınma ve genleşme yaptığı için havalandırmadan yani benzin tahliyesinden buhar halinde uçmasına ve depodaki benzin mikrarının azalması meydana gelmektedir. Bu yüzden benzin pompa rolesi ne ihtiyaç duyulmaktadır.

Aynı zamanda depodaki benzinin sürekli boşa devirdaim yapmasından dolayı meydana gelen ısınma ve genleşme sebepleri yüzünden benzinin oktanı ve yanma oranı düşer. Bu gibi durumlarda benzin pompasının arıza yapmasını engellemek için araca benzin rolesi taktırmak yeterli olacaktır.

Böyle bir açıklama var ...

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri