FB7 Çınlama, Ötme Gibi Gelen Ses Sorunu

Mrtlsy

0
Merhaba Arkadaşlar,

Videodan da anlaşılacağı üzere, Araç Çalışırken arka planda bi ıslık sesi, ötme sesi çınlama sesi, gibi bir ses var. Ses bir süre sonra araç ısınınca kesiliyor. Yalnız sorun şu ki, ses aracı çalıştırmadan önce Kontak 1 kademe çevrilince başlıyor ve çalıştırdığımda da devam ediyor ve bu sesi her zaman yapmıyor.
Ustaya götürdüğümde sesin Gergi kütüğünden geldiğini hatta ıslık sesinin yanında hafif bi hırıldama gibi bir ses olduğunu da söyledi ve değişmesi gerektiğini iletti. hırıldama sesini farkettim evet gergi kütüğünden gelebilir ama bu ıslık sesi de ordan gelirmi.Ses bariz bir şekilde ıslık öttürür gibi çok ciddi seviyede çıkıyor. Başına gelen varsa yardımlarını bekliyorum. Şimdiden İlginiz İçin Çok Teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bana da V kayış ile gergi kütüğünden geliyor gibi geldi.
Sanki LPG enjektör sesi de bayağı yüksek geliyor.

Mrtlsy

0
Bana da V kayış ile gergi kütüğünden geliyor gibi geldi.
Sanki LPG enjektör sesi de bayağı yüksek geliyor.
Aracı çalıştırmadan yarım kontak yaptığımızdada bu ötme gibi sesin Gergi Kütüğünden gelme olasılığı varmıdır.
Aracı yeni aldım daha bakımlarını yeni yaptırıcam. motor da biraz pis açıkcası kusura bakmayın. yaptırmışken hepsini bir arada yaptırıyım diyordum. Orjinal INA marka gergi kütüğünü buldum sanayide. 400 TL ye. ama sadece kayışsa boşuna masraf etmiyim diyordum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracı çalıştırmadan yarım kontak yaptığımızdada bu ötme gibi sesin Gergi Kütüğünden gelme olasılığı varmıdır.
Aracı yeni aldım daha bakımlarını yeni yaptırıcam. motor da biraz pis açıkcası kusura bakmayın. yaptırmışken hepsini bir arada yaptırıyım diyordum. Orjinal INA marka gergi kütüğünü buldum sanayide. 400 TL ye. ama sadece kayışsa boşuna masraf etmiyim diyordum.
Gerginin ses yapabilmesi için motorun çalışır halde olması gereklidir.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracınız hayırlı olsun.
Araca alışana kadar değişik sesler duyacaksınız normal olanı, olmayanı anlamak zaman alacaktır.
Yarım kontakda sadece beyin harekete geçiyor klima fan açık değilse dönen bir mekanizma yok
Ustaya kontrol ettirmek lazım
Islık diye tabir ettiğiniz ses yağsız kalmış eskimiş v kayışı rulmanından gelir. Videodan anormal bi ses duymadım.

Ben olsam önce yeni alınmış bir araç olduğu için
Motor yağı
Antifiriz
Otomatikse otomatik şanzıman yağı, manuelse debriyaj hidroliği, fren hidroliği, balata, v kayışı kontrolü yaptırırım.
Daha sonra gözlemlediğim eksikleri yaptırırım.

Mrtlsy

0
Aracınız hayırlı olsun.
Araca alışana kadar değişik sesler duyacaksınız normal olanı, olmayanı anlamak zaman alacaktır.
Yarım kontakda sadece beyin harekete geçiyor klima fan açık değilse dönen bir mekanizma yok
Ustaya kontrol ettirmek lazım
Islık diye tabir ettiğiniz ses yağsız kalmış eskimiş v kayışı rulmanından gelir. Videodan anormal bi ses duymadım.

Ben olsam önce yeni alınmış bir araç olduğu için
Motor yağı
Antifiriz
Otomatikse otomatik şanzıman yağı, manuelse debriyaj hidroliği, fren hidroliği, balata, v kayışı kontrolü yaptırırım.
Daha sonra gözlemlediğim eksikleri yaptırırım.
Çok Teşekkür Ederim Allah Razı Olsun. FD6'yı geçen ay sattım ve FB7 aldım. Biraz alışmak lazım dediğiniz gibi. Yarın sabahtan ilk önce, Yağ, Filtreler vs. bakımınıda yaptıracam ve. gergi kütüğü ve V kayışını değiştiricem. diğer çınlama ıslık diye tabir ettiğim ses için yeniden duruma göre kontrol ettiricem. Ses gelirse yine videoya almaya çalışırım. ilginiz için çok teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FB7 2013
Başka bir ustaya daha baktırın araç kobay durumuna düşmesin yarım kontak tan sonra ses başlıyor çünkü...
153 binde v kayışı ve minik rulman değişimi yaptırmıştım sadece ses vs yoktu eskiydi yeniledik.

Mrtlsy

0
Geçen hafta aracı ilk aldığım ustaya baktırmıştım gergi kütüğü dedi, bugun yine farklı bir honda servisine baktırdım oda gergi rulmanı dedi, ama çınlama sesinin gergi rulmanıyla bir ilgisi yok ona extra bakıcaz dediler. sonuç olarak gergi rulmanında problemli ve kayışında çatlamalar ver her halukarda değişecek dediler, araçtata rölantide çalışırken vites R veya D' de iken bi hırıldama var.

Geri