FB7 civic aracımın göğüsüne tiner damladı renkte solma var

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracı yeni aldım ön camdaki filmi çıkarttırmak için damacıya götürdüm filmden arta kalan yapıştırıcı lekelerini temizlemek için çok bilmiş arkadaşlar tiner kullanmış göğüsün bazı noktalarına tiner damlamış. Göğüsün boyası solmuş çok çirkin bi görüntüsü var buna ne yapabilirim. Gördükçe canım sıkılıyor araçtan soğudum damacı arkadaş göğüsü boyayalım dedi nasıl bir sonuç olur bilemiyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-11-30 at 21.04.21.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-30 at 21.04.21.jpeg
    233.2 KB · Görüntüleme: 96

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
geçmiş olsun, boyanacaksa komple boyanması gerekiyor yoksa ton farkı olur, ayrıca boyandığında göğüs değişmiş veya bir kaza sonrası tamir edilmiş hissi uyanabilir, nasıl olacağını tam bilmiyorum ama bazı videolarda eskiyen beyazlayan plastik aksamlara pürmüz gibi ısıl işlem uygulandığında eski siyahlığına dönüyor şeklinde gösteriyorlardı, tabi işe yarar mı bilmiyorum, hiç bir işlem yapmayım diyorsanız göğüs minderi alın siyah renk onla kapatın en azından gözünüze çarpmaz.

Aracınız
Civic FB7 2015
geçmiş olsun, boyanacaksa komple boyanması gerekiyor yoksa ton farkı olur, ayrıca boyandığında göğüs değişmiş veya bir kaza sonrası tamir edilmiş hissi uyanabilir, nasıl olacağını tam bilmiyorum ama bazı videolarda eskiyen beyazlayan plastik aksamlara pürmüz gibi ısıl işlem uygulandığında eski siyahlığına dönüyor şeklinde gösteriyorlardı, tabi işe yarar mı bilmiyorum, hiç bir işlem yapmayım diyorsanız göğüs minderi alın siyah renk onla kapatın en azından gözünüze çarpmaz.
teşekkürler, bende sırf o yüzden boyama taraftarı değilim dediğiniz ısıl işlem videolarını bende gördüm ama daha beter olmasından korkuyorum. Tam airbag kapağının orada solma var internetten baktığımda sadece airbag kapağı satılıyor acaba onun orijinali alıp taksam nasıl olur

Aracınız
Ayakkabı ya da deri boyası gibi bir şey uygulanabilir. Canınızı sıkmayın bu birşey değil fakat filmciler çok dikkatsiz çalışıyo bu konuda.

Ön cama film çektirmek yasak olduğu gibi, film çekerkende camı ıslatıyorlar ve ister istemez camdan kayan su aradan torpido içine giriyor. Orada en kötü 10 m kablo demeti var ve zarar vermesi çok yüksek bir olasılık.

Bana kalırsa filmi kendiniz çekip çıkarabilecek el beceriniz ve yetenekleri olmayanlar asla arabalarına film çektirmemeli..

Koruma ve izelasyon çok önemli bu konuda. Yan cama bile film çekerken hopörlör bölgesinden su aktığını gördüm ve hiç hoşuma gitmedi.

Size bir anımı anlatmak istiyorum.
Popüler bir arac yıkama ve bakım ürünlerinde marka yapmış, yetkili uygulama merkezine gittim.
Tarih 27 temmuz 2017 den sonrası..

Aracımdaki dolu göçüklerini düzelttirmek için ön kaputta bulunan şeffaf kaplamayı çıkarmam gerekiyordu.
Para vermiyim diye kendi imkanlarımla çılardım sinirden hızlı bir şekilde.

O da ne yapışkan izleri..
götürdüm bu arkadaşlara selülozit tiner döküp çıkarmayı teklif ettiler.

Olmaz dedim boyayı inceltir sonra da pasta cilaya girmesi gerekir dedim.

-Ben Ferrarinin kaputuna döküyorum dedi.

Bu bir Ferrari değil yalnız dedim.

Çıktım gittim.

3 gün boyunca garajda kolonya ve saf alkolle uğraşarak başarılı bir şekilde çıkardım. Onlarada o 150 lirayı vermedim.

Sonra kaput folyosu bile yaptırmadım.
Taş izi olursa boyatırım diye.
Rötüş boyası ile yola devam ediyorum.
Aldığım 0 gününden bu yana (5 yıl) pasta cila bile yaptırmadım. İstemiyorda.

Önce cilayı deneyin,
Sonra sünger boyayı..

Otomotiv sektöründe çalıştığım için bizim arkadaşlar kırık ya da hasarlı torpidoları desenine göre süngerleri var, onlarla onarıyorlar.

O gün bu gündür mümkün mertebe valeye bile aracımı park ettirmem.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ayakkabı ya da deri boyası gibi bir şey uygulanabilir. Canınızı sıkmayın bu birşey değil fakat filmciler çok dikkatsiz çalışıyo bu konuda.

Ön cama film çektirmek yasak olduğu gibi, film çekerkende camı ıslatıyorlar ve ister istemez camdan kayan su aradan torpido içine giriyor. Orada en kötü 10 m kablo demeti var ve zarar vermesi çok yüksek bir olasılık.

Bana kalırsa filmi kendiniz çekip çıkarabilecek el beceriniz ve yetenekleri olmayanlar asla arabalarına film çektirmemeli..

Koruma ve izelasyon çok önemli bu konuda. Yan cama bile film çekerken hopörlör bölgesinden su aktığını gördüm ve hiç hoşuma gitmedi.

Size bir anımı anlatmak istiyorum.
Popüler bir arac yıkama ve bakım ürünlerinde marka yapmış, yetkili uygulama merkezine gittim.
Tarih 27 temmuz 2017 den sonrası..

Aracımdaki dolu göçüklerini düzelttirmek için ön kaputta bulunan şeffaf kaplamayı çıkarmam gerekiyordu.
Para vermiyim diye kendi imkanlarımla çılardım sinirden hızlı bir şekilde.

O da ne yapışkan izleri..
götürdüm bu arkadaşlara selülozit tiner döküp çıkarmayı teklif ettiler.

Olmaz dedim boyayı inceltir sonra da pasta cilaya girmesi gerekir dedim.

-Ben Ferrarinin kaputuna döküyorum dedi.

Bu bir Ferrari değil yalnız dedim.

Çıktım gittim.

3 gün boyunca garajda kolonya ve saf alkolle uğraşarak başarılı bir şekilde çıkardım. Onlarada o 150 lirayı vermedim.

Sonra kaput folyosu bile yaptırmadım.
Taş izi olursa boyatırım diye.
Rötüş boyası ile yola devam ediyorum.
Aldığım 0 gününden bu yana (5 yıl) pasta cila bile yaptırmadım. İstemiyorda.

Önce cilayı deneyin,
Sonra sünger boyayı..

Otomotiv sektöründe çalıştığım için bizim arkadaşlar kırık ya da hasarlı torpidoları desenine göre süngerleri var, onlarla onarıyorlar.

O gün bu gündür mümkün mertebe valeye bile aracımı park ettirmem.

Dediklerinize katılıyorum

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracı yeni aldım ön camdaki filmi çıkarttırmak için damacıya götürdüm filmden arta kalan yapıştırıcı lekelerini temizlemek için çok bilmiş arkadaşlar tiner kullanmış göğüsün bazı noktalarına tiner damlamış. Göğüsün boyası solmuş çok çirkin bi görüntüsü var buna ne yapabilirim. Gördükçe canım sıkılıyor araçtan soğudum damacı arkadaş göğüsü boyayalım dedi nasıl bir sonuç olur bilemiyorum.
Merhaba hocam. Öncelikle geçmiş olsun. Kendini profesyonel sanan dünkü çocuklar bu şekilde araçlara zarar verebiliyorlar. Konumunuzu Adana olarak gördüm. 100. Yıl- ruh sağlığı hastanesi civarında "soft kaplama" diye bir firma var. Bu işlerin uzmanı bu insanlar. İsterseniz internetten ve instagramdan araştırabilirsiniz. Onlara bi danışmanızı öneririm. Boyarız dediklerine bakmayın, en ucuz yere götürüp yaptırırlar, daha da rezil ederler.

Aracınız
Civic FB7 2012
teşekkürler, bende sırf o yüzden boyama taraftarı değilim dediğiniz ısıl işlem videolarını bende gördüm ama daha beter olmasından korkuyorum. Tam airbag kapağının orada solma var internetten baktığımda sadece airbag kapağı satılıyor acaba onun orijinali alıp taksam nasıl olur

Ön torpido siyah boyalıdır bunun farkında ol Işıl işlem boyaya zarar verir haberin ola

Geri