FB7 Civic El Değiştirdiğinde Garanti Durumu

Aracınız
Merhabalar kısmet olursa makyajlı FB7 kasa otomatik LPG'li bir Civic almayı düşünüyorum. Baktığım araçlarda bir kaç araç sahibi garanti ikinci sahibine geçer, üçüncü sahibine geçmez gibi bir şey söyledi. Diğer markalarda duymadığım bir konu, Honda'da da olacağını sanmıyorum ama sizlere danışmak istedim.

Bir de bulduğum bir araca sonradan bayide LPG kiti takılmış, garanti bozulmamış der sahibi, bunu yetkili servislerde teyit edebiliyor muyuz? Aracın geçmişi, değişen parçalar, LPG garantisi vs.?

Aracınız
Garanti yetkili servisde el değiştiriyor lpg anlaşmalı brc servisi ise garanti devam eder ilk 3 yıl dışarda bakım da yapsanız garantiyi bozmaz türkiyede servis anlayışı sadece para işçilik ücretleri uçuk civic nasıl kullanılır kitapcığı sizi aydınlatır saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7965]Aynasız[/MENTION] Almayı planladığınız araç eco civic fabrika çıkış lpgli değil sonradan bayii de montaj yapılmış olsa bile aracın garantisi 3 yıla düşmüştür.
Eco civic serviste düzenli bakımları yapılmaya devam edildiyse garantisi 6 yıldır.
Araç el değiştirse de garanti şartları sağlanmaya devam ettiği sürece garantisi yeni sahibi ile devam eder.
Dikkat etmeniz gereken aracın gerçekten eco olup olmadığına bakmanız, araç eco ise servis bakım kayıtlarını kontrol etmeniz.

Aracınız
Eco olup fabrikasyon lpg olmayan civic var mı? Satıcı kitin 25 bin km'de bayide takıldığını ve garantinin 6 yıl olduğunu söylüyor.

Sonradan bayide takılan tüm civic'lerin garantisi 3 yıla düşer diye anladım doğru mudur?

Hocam ben de aynı konusmalara kanıp aldım sonradan içime kurt düştü ve servise gittim, -lpg 10bin kmde takılmısı- lpg yetkili bayide montaj olduğu için garanti süresinin 3 yıla düştüğünü öğrendim. Arabada bir sıkıntı yok ama 6 yıl garanti diye alıp 3 yıl olduğunu öğrenmek canımı sıktı biraz.

D5303 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eco olup fabrikasyon lpg olmayan civic var mı? Satıcı kitin 25 bin km'de bayide takıldığını ve garantinin 6 yıl olduğunu söylüyor.

Sonradan bayide takılan tüm civic'lerin garantisi 3 yıla düşer diye anladım doğru mudur?

Araç ilk alındığı anda takılmayan her LPG uygulamasında garanti 3 yıla düşer :) Araç ECO ise zaten LPG takılıp teslim edilir. Satıcının bu iddiası ile pek güven vermiyor, en iyisi birlikte gidip servise sorun. Serviste bakım uygulamalarında garantisi x tarihe kadardır diye kayıtlıdır diye not görünüyor.

Bu arada Honda'nın garantisi 3 yıldan sonra zaten motor-şanzıman-mekanik aksama düşüyor, genel garanti bitiyor.

maselz

0
Aracınız
Arkadaşlar bu konuda milletin kafası çok karışık. Öncelikle eco mod olunca LPG olacak diye birşey yoktur. Eco nun LPG ile de alakası yoktur. Eco bir motor teknolojisidir. Eco modda motor düşük devirde vites atar zorlanmadığı için de yakıt tasarrufu sağlar. Yani LPG siz eco mevcuttur. LPG olayı bam başka bir olay. Fabrikasyon LPG fabrikasında araç oynanmadan takılıp dolum haznesi benzin dolum yerine sabitlenmiştir. Serviste sadece simit tankı takılır devam edilir. Ve bu önemlidir fabrikasyon LPG li olan araçların subapları çeliktir. Diğerleri ise magnezyum alaşımdır. 30 40 bin km arası erir. Çünkü LPG benzine göre daha fazla ısı açığa çıkarır. Ve arkadaşlar ikisi arasında ben aldığım zaman 6000 TL fiyat farkı vardı. Şuda bir gerçek fabrikasyon LPG li araçlar sonradan LPG takılan araçlardan çok fazla yakıt yakmaktadır.

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Fabrika çıkışı LPG'li civicler ECO CIVIC olarak geçiyor. Fabrika çıkışından kastım [MENTION=3180]maselz[/MENTION] in bahsettiği gibi aracın sıfır km iken bayide lpg sisteminin montajının yapılmasıdır. Bu araçlarda lpg montajı için ön hazırlıklar ve motorda lpg uyumu için değişiklikler fabrikada üretim aşamasında yapılır.

Lpg sistemi montajı araç sahibine teslim edildikten sonra ya da araç km yaptıktan sonra yapıldı ise o araç zaten ECO CIVIC değildir. Benzinli bir CIVIC'e LPG montajı yapılmış bir araçtır. Kaldı ki forumda bu şekilde araç sahibi olan bir çok arkadaş var. Bildiğim kadarı ile herhangi bir sıkıntı yaşayan da olmadı.

Bir çok kişi ECON tuşunu görünce aracın ECO civic olduğunu zannediyor. Bu tuş ekonomik kullanım için aracın tepkilerini azaltmaya yarıyor. Aynı tuş 2016 model dizel CR-V'de de var, benzinli CIVIC'de de var.

Geri