Civic FB7 Fb7 devir dalgalanması (çözüldü)

2013 model otomatik vites fb7 aracım ani duruşlarda geri vitesdden d ye geçişte devir düşürüp stop edecek gibi olup toparlıyodu araç ı N konumunda gaz verip bıraktığımda ya son anda toparlıyor yada stop ediyordu her sorduğum Baska bişeyden dedi en sonunda çözümü YouTube da bir video dan buldum
Öncelikle şunu belirteyim Aracta bujı subap lpg ayarı bogaz kelebeği gibi hiçbir problem yok
Arac ile kısmen boş olan rampa bir yola çıkın tüm elektrik tüketen şeyler i kapatın sadece farlar ı açın 60 km hız ile sabit gidin sonra gazı bırakın hiçbir şekilde frene VS basmayın araç durana kadar ilerleyin durunca 10 sn kadar fren e basmayın biraz geri kaysın zaten motordaki sesi duyacaksınız ciiizzt diye bir ses gelecek rölenti kalibrasyonu tamam

Bn anlattığım sekilde yaptım ve sorun çözüldü

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
ilginç..

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Çözülmesi güzel olmuş umarım kalıcı olur. Peki bu rolanti durup dururken mi bozuldu yoksa boğaz kelebeği falan mı temizlettiniz?

Çözülmesi güzel olmuş umarım kalıcı olur. Peki bu rolanti durup dururken mi bozuldu yoksa boğaz kelebeği falan mı temizlettiniz?
Subap ayarı bozuktu ondan zannediyorduk ayar yapılınca düzelir gibi oldu 1 ay sonra tekrar yapmaya başladı usta ile görüştüm bilgisayar dan kalibrasyon yapalım dedi ustaya gidemedim vaktim yoktu anlattığım şekilde Denedim oldu

Aracınız
Civic FB7 2014
Bu yaptiginiz sanzimana zarar vermez mi , vites d iken durduktan sonra geri kacmasini bekliyoruz degil mi? Bir de ne kadar sure geri kacmasini beklediniz,yani 3-5 metre gibi mi? Yokuş ne kadar meyilli olmali? Ilk defa duydum bu yontemi

Bu yaptiginiz sanzimana zarar vermez mi , vites d iken durduktan sonra geri kacmasini bekliyoruz degil mi? Bir de ne kadar sure geri kacmasini beklediniz,yani 3-5 metre gibi mi? Yokuş ne kadar meyilli olmali? Ilk defa duydum bu yontemi
Maksat geri kaçmasını beklemek değil frene basmadan Birkaç saniye durmak sonuç olarak Çok dik rampalarda kalkış yaparken de araç biraz geri kaçırıyor Bence bir sakıncası olmaz

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim araçtada çok ani firen yapıp durursam devir düşüyor stop edecekmiş gibi olup topluyor onun haricinde bir problem yok bu sizin dediğinizi yapmaya çalıştım yokuş biraz dikti araç geri kaçarken stop etti tam olarak nasıl yapıyoruz bu işi izlediğiniz videoyu paylaşabilir misiniz. ? Araci 92binde aldım suan 95 binde bugüne kadar sibop ayarı ve buji değişimi yapıldı mi bilmiyorum lpg 60binde takıldı

Benim araçtada çok ani firen yapıp durursam devir düşüyor stop edecekmiş gibi olup topluyor onun haricinde bir problem yok bu sizin dediğinizi yapmaya çalıştım yokuş biraz dikti araç geri kaçarken stop etti tam olarak nasıl yapıyoruz bu işi izlediğiniz videoyu paylaşabilir misiniz. ? Araci 92binde aldım suan 95 binde bugüne kadar sibop ayarı ve buji değişimi yapıldı mi bilmiyorum lpg 60binde takıldı

Geri