FB7 direksiyon gıcırtısı ve çözümü

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
spor yaylarımı taktıktan sonra başlayan önceden hiç umursamadığım ama son günlerde sesi iyice insanı çileden çıkaran bir durum. özellikle durduğum esnada direksiyonu çevirirken duyulan bir gıcırdı. kime gittiysem olur, kronik, spor yay var ondandır gibi söylemlerde bulunan ustalara inat. geçen hafta memlekette arkadaşıma söktürdüm kule rulmanlarını. ha bu arada rulman dediğime bakmayın içinde fiber plastik bir parça var (fd6 da bilya mevcut) açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım. daha özenli ve uzun süre sorunsuz gider bi rulmanlı sistem yapsalar daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
rulmanı amortisörden ayırdıktan sonra içini iyice temizleyip tekar gresleyip topladık. spor yayın birbirine tam kapanma esnasında vurma olayını da 2 metre hortum alıp tüm helezona dolayıp kestikten sonra hepsini topladık.
sonuç inanılmaz sessiz bir direskiyon hareketi şuanda :)

252736

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam sesi şimdi kulaklıkla dinledim, kule bilyasi olma ihtimali daha yüksek gibi görünüyor. Ama alt takımı da kontrol ettirmenizi öneririm, belki gevşemiş bir vida veya parça kaynaklı da olabilir.
Tamamdır hocam dikkate alacağım, teşekkürler..

Geri