Civic FB7 FB7 EGR Sorunu

Aracınız
Civic FB7 2015
Sorun neydiki egr dendi , benim bildiğim egr valfi temizleniyor

Sorun neydiki egr dendi , benim bildiğim egr valfi temizleniyor
Servis te egr valfi temizlendi fakat arıza devam etti. Sorun düşük gazda Tekleme ve stop etme yapıyor. Özellikle kalkışlarda ve düşük gazda seyir halindeyken. Servis düşük gazda egr nin rolanti değerlerinin normalden daha düşük olduğunu gösterdi. Şuan egr nin soketi çıkık. ve aracım normal gidişine döndü.

Aracınız
Civic FB7 2015
Kolay gelsin arkadaşlar. Deneme amaçlı FB7 egr valfi bulabileceğimiz parça satan yada Bursa sınırları içerisinde fb7 aracı olupta denenme konusunda yardımcı olabilecek birisi varmı? ( her parçayı kontrol ettirdim serviste egr valfi dendi. Egr valfinin soketi çıkarıldığında araç normale döndü Tekleme vs kalmadı) yardımcı olursanız sevinirim

Egr valf temizliğini tekrar yapın bence elinizden geliyorsa kendinizde yapabilirsiniz youtube da bir kaç video izlemeye bakar(Servis valf temizliğini düzgün yapamamış olabilir)
Deneme amaçlı çıkmacılarla görüşmek daha uygun olur. Araç düzelirse parçayı alırsınız düzelmezse çıkmacıya 50-100₺ verilip parça kullanılabilir diye düşünüyorum.
Valfin servis fiyatı nedir bu arada

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Hocam bende araci aldikta bi muddet sonra ariza isigi yakti baktim egr (obd2den) soktum temizledim, 3150 km oldu birdahabyanmadi bu yontemi denedin mi? Cikmasi bile 900-1000 lira cunki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hakan Uzun

0
Yönetici

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Takozların bir ömrü var elbette ama hangisi ? Değiştirmeye kalksak bir sürü var. Bence bu sarsıntıya sebep olan şanzıman takozu olabilir ? motor kulağı olsa rölantide benim araba saat gibi çalışıyor direksiyonda titreme hissetmiyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aslında söylememe gerek yok değişince mutlaka burada deneyiminizi paylaşırsınız ama ben yinede yazayım. Duruma göre siz motor kucağından sonuç alamazsanız bende şanzıman takozunu değiştirebilirim. Deneme yanılma :D
Olur hocam anlaştık :D Sağ kulak bende sonuç almazsam sol kulak sizde :D

Geri