Civic FB7 Fb7 honda civic akü şarj sorunu

Aracınız
2012 model fb7 honda cibic aracıma 1 yıl kadar önce sıfır akü aldım aradan biraz zaman geçtikten sonra aracın aküsü zayıfladı ve birgün hiç marş basmadı akü garantili oldugu için garantıden aküyü kontrol ettiler ve şarja taktılar akü bir kaç hafta iyi çalişti sonra yine aynı sıkıntı ben de şarz dinamosunu kontrol ettirtim işin garibi şu aracı çaliştırıyorum araç normal şarj etmeye başliyor yaklaşik 10 snmsonra şart etmeyi kesiyor farları yakınca araç tekrar şarja başkiyor elektrikciye götürsüm usta da anlama dı bu konuda bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum

Arkadaşlar bende 2015 fb7 mevcut. Akü alalı 1 yıl oldu fakat araç 3 gün çalışmayınca akü boşalıyor. Araç da ekstra olarak servis de takılan şu herkes de olan navigasyondan var. Fakat navigasyon da birşey farkettim. Aracı stop ettikten sonra navigasyon kapanıyor fakat üst kısmında bir yazı çıkıyor o şekilde kalıyor. Acaba aküyü bitiren bu olabilir mi.?
Araca takılan başka hiç birşey yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

koach

0
Aracınız
Arkadaşlar bende 2015 fb7 mevcut. Akü alalı 1 yıl oldu fakat araç 3 gün çalışmayınca akü boşalıyor. Araç da ekstra olarak servis de takılan şu herkes de olan navigasyondan var. Fakat navigasyon da birşey farkettim. Aracı stop ettikten sonra navigasyon kapanıyor fakat üst kısmında bir yazı çıkıyor o şekilde kalıyor. Acaba aküyü bitiren bu olabilir mi.?
Araca takılan başka hiç birşey yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Dostum benzeri sorunu bende yaşadım. Naçizane tavsiyem arabada Double teyp yada mutimedia varsa onları direk kontağa bağlat. Kontak anahtarını çıkarınca elektrik kesilsin. Ben öyle çözmüştüm.

Ad Soyad
N T
Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar bende de yeni kasa 2012 model var ve aynı problemi yaşıyorum.geçen hafta önce marşda zorlandı aynı gün tekrar çalıştıramadım ve takviye yaptık.sonra aküyü değiştirdim ve alsat yaptığım için çıkma akü taktırdım.ertesi günü yine şarj lambası yandı fakat zorlanma olmadan çalıştı.dün tekrar akücüye,elektrikçiye ve en son dinamocuya götürdüm.dinamocu konjektörü ve onun bağlı olduğu bir parçayı bilmem ne tablasını değiştirmek istedi.konjektör kısa süre önce değişmiş ona elletmedim sadece diğer parça değişti.aynı zamanda aşırı ısınma oluyordu.bugün sabah kısa mesafe sürüş yaptım sıkıntı olmadı fakat biraz önce yine sürmeye başlayınca şarj lambası yandı.burda okudum biraz ve eco modunu kapatıp tekrar çalıştırdım ve bir kaç km sürdüm sıkıntı olmadı.ekseri kısa mesafelerde kullanıyorum.daha öncesinde araçta ses sistemi varmış ve sökülmüş.bir sürü ihtimal çıkıyor karşıma;
1-akü çıkma acaba sorun ordamı?
2-dinamoda bir sıkıntı mı var?
3-eco modla alakalı bir şey mi?
4-kısa mesafe sürüldüğü için mi?
5-sonradan takılıp ve tekrar sökülen ses sisteminden veya her hangi bir başka yerinden kaçak mı var?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaşlar bende de yeni kasa 2012 model var ve aynı problemi yaşıyorum.geçen hafta önce marşda zorlandı aynı gün tekrar çalıştıramadım ve takviye yaptık.sonra aküyü değiştirdim ve alsat yaptığım için çıkma akü taktırdım.ertesi günü yine şarj lambası yandı fakat zorlanma olmadan çalıştı.dün tekrar akücüye,elektrikçiye ve en son dinamocuya götürdüm.dinamocu konjektörü ve onun bağlı olduğu bir parçayı bilmem ne tablasını değiştirmek istedi.konjektör kısa süre önce değişmiş ona elletmedim sadece diğer parça değişti.aynı zamanda aşırı ısınma oluyordu.bugün sabah kısa mesafe sürüş yaptım sıkıntı olmadı fakat biraz önce yine sürmeye başlayınca şarj lambası yandı.burda okudum biraz ve eco modunu kapatıp tekrar çalıştırdım ve bir kaç km sürdüm sıkıntı olmadı.ekseri kısa mesafelerde kullanıyorum.daha öncesinde araçta ses sistemi varmış ve sökülmüş.bir sürü ihtimal çıkıyor karşıma;
1-akü çıkma acaba sorun ordamı?
2-dinamoda bir sıkıntı mı var?
3-eco modla alakalı bir şey mi?
4-kısa mesafe sürüldüğü için mi?
5-sonradan takılıp ve tekrar sökülen ses sisteminden veya her hangi bir başka yerinden kaçak mı var?
Yeni aküde kısa mesafe pek sorun oluşturmaz, birkaç yıllık aküde marşta zorlanmalar olabilir.
Bence anlattığınız sorunların hepsinin kombinasyonu olabilir.
Ben sizin yerinizde olsam iyi bir elektrikçide komple elektrik sistemindeki kaçakları kontrol ettirip varsa sorunları giderdikten sonra yeni bir akü ile Eco modu kapalı olarak aracı bir süre kullanarak aracı gözlemlerdim.

Ad Soyad
N T
Aracınız
Civic FB7 2012
Yeni aküde kısa mesafe pek sorun oluşturmaz, birkaç yıllık aküde marşta zorlanmalar olabilir.
Bence anlattığınız sorunların hepsinin kombinasyonu olabilir.
Ben sizin yerinizde olsam iyi bir elektrikçide komple elektrik sistemindeki kaçakları kontrol ettirip varsa sorunları giderdikten sonra yeni bir akü ile Eco modu kapalı olarak aracı bir süre kullanarak aracı gözlemlerdim.
Teşekkür ederim
Bu devirde iyi bir elektrikçi yada usta bulmak o kadar zor ki.ama gün boyu sürdüm eco mod kapalı ve hiç bir sıkıntı yaşamadım çok enteresan…

Geri