FB7 LPG Dönüşüm

Aracınız
Arkadaşlar bendeki 2016 araç Eco mudur?

1) Yani lpg uyumu eco' da daha iyi deniyor. Son 1-2 yıl satılanlarda böyle bir ayırım yok sanırım. ECO diye bir seri kalmadı değil mi?

2) Yaptığım km gereği LPG düşünmeye başladım. Yetkili değilde dışarda taktırsak 6 yıllık garanti 3 yıl olacak sanırım. Zaten yetkilide de olsa 3 yıla inecek herhalde.

3) Ankara Mocangaz-BRC kitine 2000 TL diyor. Bayi ve fiyat hakkında bilgisi olan var mı?

4) Artık benzin ve i-mid ekranı LPG için okunur hale getirildi yani modül ile düzeltildi sanırım.

5) 1500 devirde silkeleme sorunu hala var mı?

Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Aracınız
1- Eco var, "fabrika çıkışlı LPG 'li" araçlara söyleniyor. Motorda birkaç farklılıklar var.
2- Yetkili servisin LPG taktığını bilmiyorum, ben dışarıda BRC MY11 taktırdım, sorunsuzum çok şükür. 3 seneye düşse ne düşmese ne? 10 yıldır aynı motoru satıyor fabrika, kronik sorunu yok.
3- (Yorum yapmıyorum).
4- Ekstra 150 tl istenmişti benden bu modül için, vermedim. Benim aracımın benzin deposu tam doludur. LPG alırken benzinde alırım, 5 tl verdiğimi hatırlamıyorum.
5- Ya 55, ya da 57 km/h 'de bir çırpma var ama o da sakin kullanımlarda yapıyor, şoför anlayabiliyor.

Benden bu kadar.

Yetkili servis takarsa 3 yila dusuyor disarida takilirsa tamamen garanti disi oluyor

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Servis te taksa dışardan da taktırsan garanti bitiyor diye biliyorum. 2 ay önce taktırdım garanti öldü dedi servis. (İstanbul Ayışığı servisi)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Sabah bende honda efe ile görüştüm. Banada bizde taksak dışarda da taktırsanız 6 yıllık garanti 3 yıla düşüyor dediler. Hatta BRC' ye 2550 TL fiyat verdiler. Gösterge modülü için extra ücreti var ve işletme, sızdırmazlık hariç dediler.
İvedikteki Mocan' da 2000 TL istedi. Onlarda garantin 3 yıla düşer dediler.

Tam doğrusu nedir ki?

onancc

0
Aracınız
bende taktırmadan önce efe ye sormuştum aynen 6 yıllık garanti 3 e düşer demişlerdi dışarda takılırsa tamamen garanti dışı kalıyor demişlerdi. BRC servisi +200 Tl ye 2 yıl motor garantisi kendisi veriyor. ben batıkent sanayi sitesinde üstün otogaz a taktırmıştım 1800 TL 9 taksit en son 3 ay önce hala aynı fiyattı.
modül için [MENTION=785]Martenzit61[/MENTION] e katılıyorum. zaten benzin pompasının sağlığı için benzin deposunun hep yarımdan yukarda olması tavsiye ediliyor. ben hep fulleyip o şekilde biniyorum.
Taktırdığımdan beri hiç silkeleme sorunu yaşamadım [MENTION=964]maksu[/MENTION] baktığında senin enjektörler manifolta baya yakın takılmış demişti belki onun bi etkisi vardır. 20.000 km oldu taktıralı şimdiden kendini amorti etti. servise gidip 2 katı fazla para vereceğim servis ücretini de düşünürsem iyiki garantiyi yakmışım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Elazığ 'daki yetkili servis, LPG dönüşümü dışarıda yaptırılırsa 3 yıla düşer demişti, birden bire garanti dışı kalmıyor diye bende gönül rahatlığıyla taktırdım. Garanti konusuna takılmayın. Montaj çok önemli, ustasını bulun ve yaptırın.

Ben 13k km 'de taktırmıştım, 5bin 'de bir LPG filtresini değiştiriyorum (35tl), ortalama 9 bin 'de bir servise sokup yağ-filtre bakımını yaptırıyorum. Dün de aracın subap ayarını yaptırdım, emme biraz sıkılaşmıştı. Şimdi aracım 38bine merdiven dayamış durumda. Çok sağlıklı. LPG 'yi amorti etti, şimdi tadını çıkarıyorum. Sözün özü, aracınızın bakımını yapın, aracınıza bakın, o da size baksın.

Aracınız
Evet arkadaşlar, honda bora ile görüştüm ve kendiler itakmadıklarını, dışarda takılırsa garantinin 3 yıla ineceğini fakat motor garantisinin tamamen biteceğini söylediler.

Şimdi dışarda taktırmak mantıklı fakat garanti 3 yıla düşüyor ve motor garantiside 3 yıl mı olacak? netleştiremedim birtürlü :) Ayrıca motor garantisi tamamen biterse(diğer şanzuman, mekanik, elektronik vs.. devam) yetkiliye bakıma gitmeye gerek var mı?

Aracınız
Riske atmadım, tüm bakımları serviste yaptırıyorum. Tavsiye ederim.

Geri