Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Aracınız
Civic FC5 2017
İnsanın aklına düşmüyor değil hani lpg ile birlikte benzinde mi tüketiyor filan diye ama sonradan havaların soğuk olması ve geç lpg ye geçiyor herhalde diyorum. Normal iç anadolu iklimi hocam :) Doğu anadolu ikliminde filan da yaşamıyoruz ki..
Sıkıntı yok kısa mesafe soguk hava normal takmayın kafanıza...
HONDA HAYAT ONDA

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teşekkürler hocam, aynen şu duruma göre Lpg daha mantıklı görünüyor. Bir önceki ölçümde Ağustos-Kasım arası 2000 km yapmışım (şehir içi+şehir dışı) 17,79 litre benzin almışım Km'de 0,06 krş gibi bir değerim vardı ne olduysa son iki ay soğuklar başladı Km'de 0,21 krş a yükseliverdi. Havalardan dolayı diye tahmin ediyorum bir de sadece şehir içi kulladım bu sefer, aracı sabahlar birkaç dakika rolantide bekler öyle çıkarım genelde. Bir sorum daha olacak hocam, ola ki benzinde kullanmak istedim o zaman araç içindeki lpg tuşundan kapatmam yeterli olur mu? Regülatörün ısınmasından filan bahsetmiştiniz ondan dolayı soruyorum..
Kışın her aracın yakıt değerleri artar. Birde kısa mesafede daha çok artar. İlk çalıştırmada 1 dakika beklenmesi yeterli. Benzine geçiş için düğmeye istediğiniz zaman basabilirsiniz. Direk geçiş yapar. Regülatördeki ısı gaz için geçerlidir.
Bir sorum olacak. Sabah ortalama yakıt tüketimi sıfırladık gün sonunda yol bilgisayarı ortalama 13 litre gösteriyor doğru mu anlamışım?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Kışın her aracın yakıt değerleri artar. Birde kısa mesafede daha çok artar. İlk çalıştırmada 1 dakika beklenmesi yeterli. Benzine geçiş için düğmeye istediğiniz zaman basabilirsiniz. Direk geçiş yapar. Regülatördeki ısı gaz için geçerlidir.
Bir sorum olacak. Sabah ortalama yakıt tüketimi sıfırladık gün sonunda yol bilgisayarı ortalama 13 litre gösteriyor doğru mu anlamışım?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Anladım hocam tamam. Sorunuzla alakalı olarak; 13 litre 800 km'nin ortalama değerini verdim. Şimdi siz yazınca farkettim ufak bir yanlışlık yaptım galiba, sabah sıfırlayıp gün sonundaki değeri yazacaktım sanırım? Yani 6-7 km sonucundaki değeri

Aracınız
Ben 17-18 litreleri goruyorum kisa mesafe+soguk hava+yokus kullaniminda. Manuel vites tabi ki daha az tuketecektir. Su an ortalamam 11 mesela sehir ici hadi duz hesap 12 diyelim...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben 17-18 litreleri goruyorum kisa mesafe+soguk hava+yokus kullaniminda. Manuel vites tabi ki daha az tuketecektir. Su an ortalamam 11 mesela sehir ici hadi duz hesap 12 diyelim...

Aynen bnm de öle senin arac nedir ..fc5 orj LPG 17 gosterıyor sanırım kışın baya bi fark ediyor

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Ben geçen bir ölçüm yaptım 34,7 litre ile 325 km şehir içi dur kalkı yokuşu ve bazende agresif kullanım yaptım. SiZce nasıl arkadaşlar

Aracınız
Civic FB7 2012
Aracınız
Civic FB7 2012
Regülatör değişti
Gaz ayarı yapıldı
Sübap ayarı çekildi

hala 30 litre yakıta 230 km yapıyor şehir içi , böyle giderse satarım . Var mı önerisi olan şuna da baktır diyecek

Geri