Civic FB7 Fb7 LPG'de giderken benzin göstergesi düşmesi

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar ankaradaydım, 2012 fb7 için atiker kit alıp samsunda taktıramamıştım. Geçen sene atiker in yönlendirdiği ankara bölge müdürlüğündeki usta ile görüştüm konum ile ivedik osb de bulunan my mühendislik e götürdüm aracı.
brc lpg sistemi takılı olan aracıma atiker honda kit i direksiyon altından yarım saatte montajladılar.

Kabloların ek yerlerini lehim ile birleştirerek güzelce sardılar, çalışma düzenleri çok hoşuma gitti,

Her kontak açmada seviye düzeliyor.

Montaja 100tl aldılar. Hazır gitmişken lpg bakımı da yaptırdım 2 adet filtre değişti ve ayar yapıldı, 100tl de onun için verdim.

Kit montajı için Gerekli Şemayı da kendilerinden edindim ve montajdan sonra resimledim. Şema ve aracı yaptırdığım işyerinin bilgileri aşağıda.

Şema da yazan şu,
Siyah :şase
Kırmızı : daimi 12v
Kahverengi: kontak aç
Beyaz: mor soket
Siyah-turuncu: mor tesisat
Siyah-beyaz: turuncu(araya gir)

-Kahverengi kontak aç dediği kablo sigorta kusunda en altta 7 numaralı sigortanın sol aralığından geliyor.

8b5b943a4745e7fa096e8710c6948dcc.jpg

e91003e433223f9028cba9449d667a48.jpg

77bb3bd561100579b030506c470f58f9.jpg

a0ad184d22c74fb827c4f2986c84717c.jpg

Son düzenleme:
Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Benzin deposunda yakıt full olduğu müddetçe lpg de benzin göstergesi düşmüyor.

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar mrb, 2016 model fb7 aracımın huyunu suyunu hala öğrenemedim başlıkta da yazdım LPG de kullanırkende benzin göstergesi eksiliyor yol bilgisayarinda mevcut depoyla gidilebilecek değer sürekli düşüyor bu normal değil sanırım bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba ? forumda araştırdım baya konu var eski kasada yani makyajsız kasalarda role sıkıntısı mi ne varmış bir dönem servis ücretsiz takmış 2016 kasalarda da mı var böyle birşey

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benim aracımda da yolun eğimine bağlı olarak benzin göstergesi artıp azalıyor.Gidilen mesafe ise bazen hiç değişmeden 99h olarak beliriyor

Aracınız
Civic FC5 2019
Konuyu sonuna kadar okumadım. Sorun cozulmediyse diye yazıyorum. Lpg benzin kesicisi

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hayırlı akşamlar herkese, son zamanlarda kafama takılan bir şey var, cidden anlam veremiyorum, 2 sene önce 2012 FB7 aracıma benzin rölesi taktırdım. LPG de giderken benzin göstergesi düşüyor diye. Son 5-6 aydır her ay 60-70 liralık benzin alıyorum.(Yaklaşık 5-6 lt). 2 hafta sonra benzin seviyesi 0'a düşüyor. Yeniden benzin alana kadar gösterge değişmiyor. Yeniden benzin alınca gösterge yeniden menzil gösteriyor. Gösterge cidden doğru mu, nerede hata yapıyorum? Artık anlam veremiyorum bu duruma?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hayırlı akşamlar herkese, son zamanlarda kafama takılan bir şey var, cidden anlam veremiyorum, 2 sene önce 2012 FB7 aracıma benzin rölesi taktırdım. LPG de giderken benzin göstergesi düşüyor diye. Son 5-6 aydır her ay 60-70 liralık benzin alıyorum.(Yaklaşık 5-6 lt). 2 hafta sonra benzin seviyesi 0'a düşüyor. Yeniden benzin alana kadar gösterge değişmiyor. Yeniden benzin alınca gösterge yeniden menzil gösteriyor. Gösterge cidden doğru mu, nerede hata yapıyorum? Artık anlam veremiyorum bu duruma?
Bence röle sisteminiz doğru çalışmıyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Peki bunu nasıl teyit edebilirim veya nasıl tamir ettirebilirim, bir fikriniz var mı?
Modülün aracı her çalıştırdığınızda veya belirli periyotlarla benzin göstergesini resetleyip yeniden okunmasını sağlaması lazım ama çalışmadığı için sadece yakıt konduğunda benzin seviyesi okunuyor (modül-röle olmazsa bu şekilde oluyor zaten). Benzeri ile bende karşılaşmıştım ve servis garanti kapsamında modülü değiştirmişti (yeri direksiyonun solundaki butonların biraz alt kısmında olarak biliyorum).
Eğer imkanınız varda röleyi takan LPGciye ulaşın veya bu tip röle veya modüller hakkında bilgi sahibi bir elektrikçi bulmaya çalışın.

Aracınız
Civic FB7 2012
Modülün aracı her çalıştırdığınızda veya belirli periyotlarla benzin göstergesini resetleyip yeniden okunmasını sağlaması lazım ama çalışmadığı için sadece yakıt konduğunda benzin seviyesi okunuyor (modül-röle olmazsa bu şekilde oluyor zaten). Benzeri ile bende karşılaşmıştım ve servis garanti kapsamında modülü değiştirmişti (yeri direksiyonun solundaki butonların biraz alt kısmında olarak biliyorum).
Eğer imkanınız varda röleyi takan LPGciye ulaşın veya bu tip röle veya modüller hakkında bilgi sahibi bir elektrikçi bulmaya çalışın.
Röle sol tarafta aynen, hatırlıyorum montajı yapılırken. Yarın bir arayıp sorayım, inşallah bir çözüm bulurum.

Geri