FB7 motor arıza ışığı yanıp sönmesi

Ad Soyad
Emre baran
Aracınız
Civic FB7 2016
Bugün yağmurlu havada birkaç su birikintisinden geçtim. Biyerde yagmur kesildi. Araç düz giderken araba hafiften titredi. Sonra motor ikaz ışığı sarı yanip söndü. Sönünce rahatladım ama 30 sn sonra bir daha yanıp söndü ve araba devirden düştü. Gaz yememeye başladı. O şekilde benzinlige çektim, park edip stop ettim. Tekrar çalıştıramadım. 5-6 saat bekledim islandiysa kurusun diye yine çalışmadı, birinden takviye çektik ama o da işe yaramadı. Kısacası aracım çalışmıyor. Elektrik var. Uyarı ikazi yok. Marş basınca ilk gücü veriyor ama motor çalışmıyor. kendini korumaya aldi herhalde. Var mıdır başına gelen? Yarina kadar beklicem. Çalışmazsa sanayi yolları görünüyor herhalde

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam elektronik bir probleminiz var. Ateşleme sisteminin soketleri tek tek çıkarılıp temizlenebilir. Motor ilk marşta çalışmamasına sebep krank sensörüde neden olur. Onunda soketine bakılmalı. Sensör veya soketlerde kırık ve çatlaklar var ise de su kolayca arızaya neden olur.
Nasıl bir sudan geçtiğinizi bilmiyorum.

Ad Soyad
Emre baran
Aracınız
Civic FB7 2016
Teşekkürler. Çok yoğun bir birikinti değildi. Açıkçası sudan çıkar çıkmaz ariza da vermedi. Bi 20 km falan gittikten sonra verdi arızayı. Acaba yarına kadar kurur mu onu merak ediyorum

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün yağmurlu havada birkaç su birikintisinden geçtim. Biyerde yagmur kesildi. Araç düz giderken araba hafiften titredi. Sonra motor ikaz ışığı sarı yanip söndü. Sönünce rahatladım ama 30 sn sonra bir daha yanıp söndü ve araba devirden düştü. Gaz yememeye başladı. O şekilde benzinlige çektim, park edip stop ettim. Tekrar çalıştıramadım. 5-6 saat bekledim islandiysa kurusun diye yine çalışmadı, birinden takviye çektik ama o da işe yaramadı. Kısacası aracım çalışmıyor. Elektrik var. Uyarı ikazi yok. Marş basınca ilk gücü veriyor ama motor çalışmıyor. kendini korumaya aldi herhalde. Var mıdır başına gelen? Yarina kadar beklicem. Çalışmazsa sanayi yolları görünüyor herhalde
Hocam selamlar araca OBD2 cihazı ile arıza kodlarını Bi okutun öncelikle....

Ordan yola cıkarak sorun nerde anlarsınız ona göre yol alırsın.

Bence (tahminen) ;

Ateşleme sistemi sorunu...

LPG enjektör sorunu...

Yada depo içi benzin pompası...

Dediğiniz su dan da olabilir....

öncelikle ne arıza kodu veriyor aracınız buna bakıp yol alın derim
..İyi günler

Ad Soyad
Emre baran
Aracınız
Civic FB7 2016
Obd de arıza çıkmadı.
Sorun lpg enjektöründeymis. Enjektörü söküp Benzine çevirince sorun düzeldi. Cuma günü gidip lpg enjektörlerini değiştireceğiz.

Ad Soyad
Hasan Çeçen
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam selamlar araca OBD2 cihazı ile arıza kodlarını Bi okutun öncelikle....

Ordan yola cıkarak sorun nerde anlarsınız ona göre yol alırsın.

Bence (tahminen) ;

Ateşleme sistemi sorunu...

LPG enjektör sorunu...

Yada depo içi benzin pompası...

Dediğiniz su dan da olabilir....

öncelikle ne arıza kodu veriyor aracınız buna bakıp yol alın derim
..İyi günler
Benim arac dun lpg azalinca arıza lambasını yaktı daha sonra LPG bitti biraz benzinle kullandım LPGyi tam doldurunca arıza lambası söndü büyük ihtimalle tüple ilgili problem vardı

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Obd de arıza çıkmadı.
Sorun lpg enjektöründeymis. Enjektörü söküp Benzine çevirince sorun düzeldi. Cuma günü gidip lpg enjektörlerini değiştireceğiz.
Dediğim gibi Enjektör arızası çıktı yani sizinkisi...Benzer durum başıma geldi...Bende zengin karışım uyarısı verdi...Arıza kodu olarak...2.brc lpg enjektörü arızalı çıktı değişince sorun düzeldi..arıza lambası sönmüştü...

BRC nin güzel yanı hangi enjektör arızalı ise sadece o değişebiliyor....Hepsini değiştirmeye gerek kalmıyor....

Yakıt ta seçici olmanızı tavsiye eder ve sürekli aynı yerden benzin ve gaz almanızı öneririm...İyi günler.

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Emre baran
Aracınız
Civic FB7 2016
Evet dediğiniz gibi enjektör çıktı. Yakıtı opet ve shell den alıyorum. Hiç değiştirmedim. Ama maalesef onlarda bile kalite tutmuyor herhalde. Cumaya kadar benzin devam cuma günü bakacağız.

Ucuz yırttık yani.
İyi geceler dilerim. Umarim benzer sorunlar yaşayanlara yardımcı olur bu başlık

Geri