FB7 Ön Cam Değişimi ve Sensörlü Yerine Sensörsüz Cam Takılması

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar şu an Gürcistanda bulunmaktayım ve FB7 aracımın ön camı geçen hafta balkondan bir şey düşmesi sonucu kırıldı. Kırık o kadar büyüktü ki aracı kullanamıyordum bile ve cam delinmişti . Ne kadar araştırdıysam sensörlü cam bulamadım burda ve sensörsüz çin malı cam taktırmak zorunda kaldım. Tabiki artık sensör off duruma düştü. Ama sensörün soket girişini dışarıda bıraktırdım belki ileride birşey yaptırabilirim diye. Sensörlü cam ile sensörsüz arasındaki fark benim gördüğüm kadarıyla sadece sensör arkasına denk gelen siyah sticker (aynanın arkasında olduğu gibi). Peki ben sensörsüz cama direkt sensörü taksam çalışır mı? Ya da o siyah sticker satılır mı bir yerde? Alıp yapıştırsam olur mu?

Bir diğer sorum, havalar yağışlı olduğu için naylonla kapatmak ve aşırı rüzgardan dolayı uçmasın diye de birkaç noktadan koli bandı ile kaportaya bantlamak zorunda kaldım. Bant kalıntılarının daha sonra bana sıkıntı çıkaracağını biliyordum ama camı kapatmam daha acildi ve başka çarem yoktu. Aksi halde ön göğüs tamamen ıslanacaktı yarım saat geç kalsaydım. Camı taktırdıktan sonra bant izlerini sıcak su ve kolonya ile çıkarmaya çalıştım ama tam verim alamadım. Bunun için bir tavsiyeniz var mıdır? Ya da tiner kullansam boyaya zarar verir mi? Biraz uzun yazdım biliyorum ama değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 0890DA3C-7481-47CF-9FBC-086D9F62379E.jpeg
    0890DA3C-7481-47CF-9FBC-086D9F62379E.jpeg
    210.9 KB · Görüntüleme: 40

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

Geçmiş olsun.
> Sensör ile ilgili bir tecrübem olmadı.
> Bant izi için Wd40 ile rahat çıkar.
> Kaskonuz var ise senelik cam değişim hakkınız var. Kosko yenilemeye az kala orjinal cam ile değişim yaptırabilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2014
Wd40 ı deneyeceğim teşekkür ederim.
Türkiye’de kaskom var ama uzun bir süre yurtdışında olacağım için kaskodan değiştirme seçeneği pek mümkün görünmüyor maalesef. Bu yüzden belki alternatif bir çözüm yolu vardır diye araştırıyorum.

Geri