Fb7 ön düzenden gelen patırtı

Aracınız
Civic FB7 2015
Selamın aleyküm arkadaşlar fb7 kullanıcısıyım aracımda şöyle bir sorun var şehir içi kullanımda sanki önden birşey kopukmuş gibi ses geliyor servise gittik baktılar ama hiç birşey yok dedi teste çıktık abi bu ses normal mi dedim evet abi normal dedi 2015 45 binde aracım ama kesinlikle normal bi ses değil pat diye sanki bişey kopacakmış yada kopuk olurda bir yere vuruyor gibi ses geliyor sizin aracınızda böyle bir vuruntu var mı ön düzen de

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar rot ayarı yapan iş yerinde aracı kontrol ettirdik düz bir zeminde kayar tabla üzerinde aracı sağa sola tekerlerden salladılar bende direksiyon u sıkıca tutup sese baktılar sol tekerden her hangi bir ses Yok tu ama sağ Teker i sallayınca sert bi şekilde tak tak diye ses geldi direksiyonda da vur ma hissettim ama usta hiç bişey Yok böyle kullan dedi

Aracınız
Civic FB7 2013
Şimdi arkadaşlar şöyle tarif edeyim hız 20 km şehir içi gidiyorsunuz hani küçük bi Demir var yolda hız kesici ondan geçtiniz ön takımı sanki elime alıcam tak diye bir ses var hadi ben yanıldım servis normal dedi buna peki aynı küçük Demir in üstünden geri vites ile yavaşça geçiyorum sanki bişey kopukmuş gibi yine tak ses i geliyor merak ettiğim diğer kullanıcıların da bu sesleri var mı araçlarında

Diğer kullanıcılarda bu ses var mı sorunuza istinaden ;Maşallah bizim FB 7 de ses yok. süspansiyonlara bir baktırın bence siz normal değil diyorsanız öyledir bazı ustalar uğraşmak istemedikleri veya bilmedikleri iş olunca bişey yok derler yetkili servisteki ustalar bile

Aracınız
En son bakıma goturdugunuzde neler yapıldı ? Viraj denge çubuk burçları olabilir ya da salıncak burcu, birde şöyle deneyin, lastikleri tam sağa ya da sola çevirim kasis üzerinden geçin. Bir sürü sebebi var sorunun üzerine gidin amortisör takozunu bile yaglattira bilirsiniz fakat ucuz yontemlerden baslayin kendinize bir harita belirleyip..

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yüksek ihtimal Fren Merkezlerinin pimleri boşluk yapmıştır. Lastikleri söktürüp pimlerin samunlarını bolaştıp pimlere baksın usta elle kontrolde aşağı yukarı boşluk varsa on takım gidik gibi ses yapar. Kendinde büyük bir tokmak yada çekiçle lastiğe sessiz bir ortamda vurarak anlayabilirsin. Frena kaliper pim sesi FB7 lerde kronik sorundur. FD6 kasalardada direksiyon kutusu ses yapar.
Uzun zamandır bu durumu netliğe kavusturmaya çalışıyorum. Bu gün baktim ön kaliperlerde biraz boşluk var arkalarda hiç yok sanayi de ustaya, rot balansciya ve servise gösterdim normal dendi. Kaliperlerdeki boşluktan olsa frene basınca sesin kesileceğini düşündüm ama ses devam ediyor sanırım arabanın karakteri bu

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
@Tuncayçerkezköy aracinizdan gelen ses hangi yolda giderken yapıyor. Benim araçta da var bozuk parke taşlı yolda giderken takur tukur sesler geliyor

Abi benim sorun ön takım burçlarında dendi bakalım bu hafta değişeceğiz usta beni bayağı ikna etti araçta sorun yok dedi ama tüm orinkleri elden geçirilmesi lazım dedi bakalım olursa kader artık ama senin sesler de aynı benim gibi abi z rot değiştim ben hiç bişey değişmedi araçta boşuna değişme z rotu

Abi benim sorun ön takım burçlarında dendi bakalım bu hafta değişeceğiz usta beni bayağı ikna etti araçta sorun yok dedi ama tüm orinkleri elden geçirilmesi lazım dedi bakalım olursa kader artık ama senin sesler de aynı benim gibi abi z rot değiştim ben hiç bişey değişmedi araçta boşuna değişme z rotu
Bende z rotlardan şüpheleniyorum bir daha baktiracagim ustaya bu arada ön takım da oring olduğunu ilk defa duyuyorum

Aracınız
Civic FB7 2015
Bende z rotlardan şüpheleniyorum bir daha baktiracagim ustaya bu arada ön takım da oring olduğunu ilk defa duyuyorum

Orink olarak yazmişim evet orink diye bişey demedi ben burçların içinde ki malzemeye kendi adıma orink dedim ama seslerin bir çoğu kronikmiş amörtisörler sert olduğu için yaparmış yani Alman araçları gibi sessiz olmazmış bakalım en yakın zamanda yapılanları yazıcam inşallah geçer vuruntular fakat yaz ayında asla böyle sesler gelmiyordu kış lastiği taktım sonradan farkettim ama aracıma binen başkaları da ses var diyince baktırma kararı aldım yoksa aracımdan memnunun

Aracınız
Uzun zamandır bu durumu netliğe kavusturmaya çalışıyorum. Bu gün baktim ön kaliperlerde biraz boşluk var arkalarda hiç yok sanayi de ustaya, rot balansciya ve servise gösterdim normal dendi. Kaliperlerdeki boşluktan olsa frene basınca sesin kesileceğini düşündüm ama ses devam ediyor sanırım arabanın karakteri bu

Karakteristliği değil pimler boşluk yapıyor zamanla kronik sorun. Parke yolda giderkende takur tıkır ses yapar. Hatta arnavut kaldırımı yollarda metal çarpması gibi ses çıkar. Kaliperler ya tornaya gidecek yada pimler gres yağı ile yağlanacak her bakımda.

Geri