fb7 ön fren diskleri

Aracınız
Civic FB7 2014
merhabalar, araç 62binde ani fren yapınca araçta sarsıntı sorunu ile servise gidince disklerin tornalanmasi ve balatalarin değişmesi gerektiğini ama acil olmadığı uyarısını aldım.
benim sorunum araç hizlanirken 95-105 km civarında pedal kısmında titresim ve çok hafif direksiyona vurma var. bu sarsıntı disklerden dolayı olabilir mi kimi usta olmaz diyor kimisi evet ondan diyor.sizlerin de görüşünü almak istiyorum. bu durum daha çok sıcak asfaltta oluyor.lastiklerde sorun yok rotlar tamam balans yapıldı.akslar sağlam.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
değerli yorumlarınız için tekrar teşekkürler
servise gittim konu ile ilgili olarak ön disklerin değişmesi gerektiğini söyledi (torna önler icin önermem dedi)
sizlerden öneri bekliyorum fren ve disk için hangi marka önerirsiniz servis dışında TRW nasıldır?
TRW iyidir ancak orjinalini bulmak zordur deniyor. Arka balatalarım TRW 40bin km falan kullanmaktayım. Epey sertler herhalde çok aşınmadılar. Ferodo, Valeo, Kale, Bosch. Hepsinden memnun olan bir çok kişi mevcut. Disk olarak da Brembo da övülmekte...

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@huseyinozsahin Ön disklerimi tornalattırdıktan sonra kale marka balata taktırdım. Fren tutuşu güzel ama çok toz çıkarıyor. Arka balatalarım trw gram toz yok ve güzel de tutuyor. Tavsiyem trw almanız. Biraz da bütçe meselesi kale, ferodo uygun fiyatli. Bosch marka balatanin sahtesi çok. Bu hususlara dikkat edin.

Geri