Fb7 otomatik vites kalkıştaki ses?

EG_664

0
Merhaba arkadaslar otomatik fb7 aracım kalkislarda d veya r konumunda arac ileriye doğru hamle yapıyor ve şık diye bir ses geliyor nedeni ne olabilir sizce?

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araç D konumuna alındığında normal viteste birinci vites gibi oluyor. Bu yüzden ileriye gitmesi normal. Yada R konumuna alındığında geri gitme durum olduğu için geri gidiyor.Frene biraz fazla basarsanız ses biraz daha azalır. Sanzuman sonuç olarak işlevini yerine getirmeye çalışıyor.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Vites tam geçmeden gaza bastığın için geliyor. En çok geri viteste duyarsın. Vitese takıp 2-3 saniye sonra hareket ederseniz o sesi duymazsınız.

Aracınız
Merhaba arkadaslar otomatik fb7 aracım kalkislarda d veya r konumunda arac ileriye doğru hamle yapıyor ve şık diye bir ses geliyor nedeni ne olabilir sizce?

Yada aracı o konumunda bırakıp el freni çekmezseniz olur bendr öyle oluyodu aracı p de bırakıyodum sallanıyodu sonra el frenini çekiyodum tak tuk diye ses yapıyodu artık öyle bırakmıyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

EG_664

0
Yada aracı o konumunda bırakıp el freni çekmezseniz olur bendr öyle oluyodu aracı p de bırakıyodum sallanıyodu sonra el frenini çekiyodum tak tuk diye ses yapıyodu artık öyle bırakmıyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben her daim önce n ve el freni sonra p konumuna getiriyorum.Arkadaşın soyledigi gibi frene biraz fazla basinca ve bekleyince gelmiyor ses.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Motorun degil balata ve disklerin soguklugu .
O ses ordan geliyor. Merak etme..

SM-N910H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aksine şanzıman dan geliyor arkadaşın bahsettiği ince tik sesi. Araç vitese geçmeden frenden çekiyor ve eğim yönünde hareket başlıyor. Dişliler hareket halinde iken selenoid tork konvertörü araya itiyor. Konvertör yağ basıncı ile zorlama ile oturuyor ve selenoid bırakıyor. Basınç boşaldığı için de o ses geliyor.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri