FB7 Şekir içi yakıt tüketimi

arkadaşlar fb7 otomatik civic sahibiyim. son zamanlarda aracım çok yakmaya başladı.lpg yok. benzinde önceleri 50 lira ile 100 km falan gidiyordu.son birkaç seferde baya arttı.150 tl benzinle 215 km gittim ve bitmek üzere. tabiki çizgiye ve menzile göre konuşuyorum.yaklaşık 65 kuruşa yakın oluyor.genelde şehiriçi kullanıyorum.havalar soğuduğu için olduğunu tahmin ediyorum ama yinede çok gibi geldi.sizin şehiriçi ortalama ne kadar yakıyor ? ayrıca benzin çizgisi hiç olmadığında araç kaç km gider ben bir defa 6-7 km kadar gittim mecburen ama baya korkmuştum.

Hocam bende de lpg yok. Arac daha 1400 km de. Su aralar 10 ortalama yaziyo ki sehir ici. 150 tl ile 215 km cok yakmis ya. Trafik Yogun mu sehir ici kullanim?

Trust

0
Aracınız
Lpg siz binen arkadaşları gerçekten tebrik ediyorum. benim benzinden lpg ye geçene kadar yaktığı benzine bile tahammülüm yok. Civic benzinli binilmeyi hakeden bir araç değil.

Lpg siz binen arkadaşları gerçekten tebrik ediyorum. benim benzinden lpg ye geçene kadar yaktığı benzine bile tahammülüm yok. Civic benzinli binilmeyi hakeden bir araç değil.
Benzinli binilmeyi hak etmiyor derken hocam cok yaktigi icin mi arac kalitesinden mi :)
Ben daha lpg hic kullanmadim ama az bindigim icin gerekte gormedim simdilik :)

Trust

0
Aracınız
Benzinli binilmeyi hak etmiyor derken hocam cok yaktigi icin mi arac kalitesinden mi :)
Ben daha lpg hic kullanmadim ama az bindigim icin gerekte gormedim simdilik :)
Hem performans gidiş açısından hem ortalaması şu hava koşullarında 12 litre altına düşmemesi açısından. Bastığında koltuğa yapıştırsa da yaksa eyvallah ama 50 litre benzin ile şehir içi 400 bilemediniz 450 km çok az bir meblağ.
Takacaksiniz lpg yi birde açacaksınız econ ü sürüm sürüm süründüreceksiniz :)

Benim is yerimle ev 3km o yuzden fazla onemsemiyorum ama hergun 20 30 km gitsem lpg ye gecerdim heralde

Aracınız
Merhabalar benim araç henüz çok yeni, 2015 Premium OTO Benzinli, ben ortalama yakıtta 7.8 değerini okumaktayım lakin biliyorum ki anlık bilgiyi bana göstermiyor. Anlık bilgiye ulaşmak için ne yapmam lazım veya verilen yakıt tüketim değerini sıfırlamak için? Bu arada konuyu baltaladığım için özür dilerim ayrı bir konu açmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum bu sorumla ilgili..
Teşekkürler.

Aracınız
bende benzinli biniyorum daha 100 km civarındayım şehir içi 10. lt gösteriyor ama bakalım daha değişir bu değerler

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar benim araç henüz çok yeni, 2015 Premium OTO Benzinli, ben ortalama yakıtta 7.8 değerini okumaktayım lakin biliyorum ki anlık bilgiyi bana göstermiyor. Anlık bilgiye ulaşmak için ne yapmam lazım veya verilen yakıt tüketim değerini sıfırlamak için? Bu arada konuyu baltaladığım için özür dilerim ayrı bir konu açmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum bu sorumla ilgili..
Teşekkürler.

İ-mid üzerinde yakıt gösterge ekranına geldikten sonra devir göstergesi üzerindeki çubuk şeklindeki düğmeye basılı tutarak sıfırlayabilirsiniz.
Anlık yakıtı hız göstergesinin sağ tarafında grafik şeklinde görebilirsiniz.(0-10-20 yazan yer de)

Geri