Civic FB7 Fb7 tuhaf hırıltı sesi - V Kayış Gergisi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Çözüm
Bu parçayı bende bugün değiştirdim, parçayı linkteki adresten yılbaşı kampanyası ile 402 liraya aldım.
Parça kodu INA 534053410. FB7lerdeki gerginin üstünde R0A kodu bulunuyor, FD6larda bu kod yok.

Gelen ürün bu, üretim yılı 2020 görünüyor.
gergi-jpg.263630

Eski gergi ile yeni gerginin kodlarını karşılaştırdım ve birebir uyuyor gibi görünüyor, eski gerginin amortisör kısmı nerdeyse bütün yağını kaçırmış ve kirle birlikte kapkara hale gelmiş ? Üretim yılı da 2012 gibi duruyor, nerdeyse 8 yaşını geçmiş bir gergiye göre bence iyi dayanmış diyebilirim :)
Değişim sonrası...
Aracınız
Civic FB7 2013
Ozel serviste degistirdim. Parcayi internetten almadim ama n11 de var. 300 TL civari. Ina marka olursa daha iyi olur tabiki ama ben bulamadim, buldugum da cok yuksek fiyat verdi. Ozel servis 100 TL iscilik aldi. Yaklasik 1,5 saat sürdü sokme takma islemi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ne olursa olsun yan sanayi almayacaktınız
Ozel serviste degistirdim. Parcayi internetten almadim ama n11 de var. 300 TL civari. Ina marka olursa daha iyi olur tabiki ama ben bulamadim, buldugum da cok yuksek fiyat verdi. Ozel servis 100 TL iscilik aldi. Yaklasik 1,5 saat sürdü sokme takma islemi.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araba 72 binde. Bende de aynısını yaptı bende değiştirdim. Komple parçayı aldım. İna marka
parca 450 tl
İşçilik 100 tl.

Bakalım ileride ne olacak.

SM-G973F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam söktüğünüz parça sizdeyse resmini paylaşabilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri