Civic FB7 FB7 YAĞMUR SENSÖRÜ

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler. Aracım FB7. Ön camda aynanın yanında bulunan yağmur sensörünün kapağı nasıl sökülüyor bilen var mı? ön tarafındaki delikten asılınca geliyor diyorlar ama eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorum bu kadar zor çıkmamalı yerinden. Yabancı forum siteleri dahil araştırdım internette hiçbir bilgi tarif vs yazmıyor. daha önceden camla ilgili bir işlemde söktüren veya söken bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Ön tarafındaki delikten biraz parmakla asılınca geliyor deniyor ama dediğim gibi benim baya yüklenmem gerek gibi fazlasıyla güç uygulamama rağmen gelmiyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Melih619

Aracınız
Civic FB7 2014
@NoFeaR teşekkürler üstad. Bu akşam bir mekanikçi arkadaşla telden çengelimsi bir aparat yapıp kapağın kenarlarını esneterek çıkardık.Kendisi de orjinal japon Si'cıdır 1993 model B18C4 Vtec. Kapağın cama geçtiği tırnakları olan bir braket var. Bu braket cama yapışık. Çok kuvvetli bir çift taraflı bantla tutturulmuş orijinalden. Braketin üstüne yağmur sensörü onun üstüne de koruyucu kapağı oturuyor. Yanlardan çok dikkatli bir şekilde dışa doğru esnetmeden sökmeye çalışınca alttaki braket kırılabilir veya bant sökülebilir. O zaman tamiri çok zor olur. Ön cam değişimi yapacak varsa mutlaka bunu çok dikkatli bir şekilde söktürmeli çünkü camcılar kasap ve bizim kapağı çıkarmak epey zor. @Fatih1905 Ön cam sol köşeden su sızdırıyordu. Kendim tespit ettim. Camı söktürüp tekrar silikonlattım taktırdım. Bu sırada yağmur sensörünü söken kasap arkadaş adam akıllı sökmemiş alt kısmı takılı kalmış ve kasmıştı. Bu sebeple bende tekrar çıkardım kırık mırık var mı diye kontrol edip tekrar taktım. İnternette en ufak bir bilgi video yok ve servis asılın gelir diyor da asılsaydım almıştım elime komple. O yüzden de anlattığım gibi bir yol izledim. Çözdüm.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba bende bir soru sormak istiyorum. 2013 model Civic aracımda yağmur sensörünü oto konumda bırakınca arabayı ilk çalıştırdığımda silecekler bir kere çalışıyor bunu neden yapıyor bir sıkıntı mı var yoksa hepsi bu mantıkta mı ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba bende bir soru sormak istiyorum. 2013 model Civic aracımda yağmur sensörünü oto konumda bırakınca arabayı ilk çalıştırdığımda silecekler bir kere çalışıyor bunu neden yapıyor bir sıkıntı mı var yoksa hepsi bu mantıkta mı ?

Normal bir durum değil, neden olduğu ile ilgili bir fikrim yok, konuyu gören diğer arkadaşlar yorum yapacaktır.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Normal bir durum değil, neden olduğu ile ilgili bir fikrim yok, konuyu gören diğer arkadaşlar yorum yapacaktır.
Araba çalışırken silecekleri kapattım açtım biraz kurcaladım şimdi aracı çalıştırdığımda herhangi bir harekette bulunmuyor İnş düzelmiştir daha sonra tekrar yorum yaparım.

akif

0
Aracınız
Yetkili servise uğrayıp yağmur sensörü arada kendi kendine çalışıyor kodlama yapar mısınız deyin 5 dakika da yaparlar farklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum iyi akşamlar.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bugün aracı çalıştırırken sikecek tekrar bir kere çalıştı sensör çalışıyor mu diye su döktüm cama algılayıp yine çalıştı ama ilk marşta neden çalışıyor anlam veremedim :(

Geri