Civic FB7 FB7 YAĞMUR SENSÖRÜ

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler. Aracım FB7. Ön camda aynanın yanında bulunan yağmur sensörünün kapağı nasıl sökülüyor bilen var mı? ön tarafındaki delikten asılınca geliyor diyorlar ama eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorum bu kadar zor çıkmamalı yerinden. Yabancı forum siteleri dahil araştırdım internette hiçbir bilgi tarif vs yazmıyor. daha önceden camla ilgili bir işlemde söktüren veya söken bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Ön tarafındaki delikten biraz parmakla asılınca geliyor deniyor ama dediğim gibi benim baya yüklenmem gerek gibi fazlasıyla güç uygulamama rağmen gelmiyor.

Civci

0
Merhaba bende bir soru sormak istiyorum. 2013 model Civic aracımda yağmur sensörünü oto konumda bırakınca arabayı ilk çalıştırdığımda silecekler bir kere çalışıyor bunu neden yapıyor bir sıkıntı mı var yoksa hepsi bu mantıkta mı ?
Aynı sorum bende de var film çekerken içine su kaçtı diye oluyor sanıyordum geçenlerde zayıf aküden de olur dediler ben de söküp sensörü bi temizleyim diyordum ama içini açamadım nasıl açılıyor biraz daha detaylı anlatabilirse konu sahibi arkadaş memnun oluruz

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Aynı sorum bende de var film çekerken içine su kaçtı diye oluyor sanıyordum geçenlerde zayıf aküden de olur dediler ben de söküp sensörü bi temizleyim diyordum ama içini açamadım nasıl açılıyor biraz daha detaylı anlatabilirse konu sahibi arkadaş memnun oluruz

Sensörde sıkıntı olsa sürekli sacmalaması lazım değil mi sadece ilk çalıştırmada yapıyor. Sıkıntı aküden olabilir sanki çünkü geçen benim akü film çekerlerken bitmişti takviye yaparak çalıştırdılar. Ayrıca akü güçsüz mü bilemiyorum marş yaparken ışıklar kısılıyor yada park ederken direksiyonu sağa sola çevirirken.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bugün şanzıman yağı değişimi için servisteydim o silecek sorununuda söyledim kalibrasyon yaptık (ortalama yakıt sıfırlanmış) şimdilik sorun yok dendi servisten çıkarken çalışmadı silecek ama şimdi yola çıkarken bir kere çalıştı ilk marşta. Sensör aslında çok güzel çalışıyor yolda giderken öndeki araç ön camını temizlerken benim cama bir iki damla geldi sensör hemen devreye girdi bir kez ama ilk marşta çalışması can sıkıcı. Şimdi farları otomatik konumdan kapalıya getirdim marş basarken aküden daha az güç ceksin diye bakalım çalışacak mı marş yapınca.

Aracınız
Merhaba bende bir soru sormak istiyorum. 2013 model Civic aracımda yağmur sensörünü oto konumda bırakınca arabayı ilk çalıştırdığımda silecekler bir kere çalışıyor bunu neden yapıyor bir sıkıntı mı var yoksa hepsi bu mantıkta mı ?
Merhaba aynı sorun bende de vardı yüzden doksan akünüzün zayıf olmasından kaynaklanıyor akü değişimi sonrası benim aracım düzeldi yetkili servis dahil götürmediğim usta kalmamıştı ki forumda joseph41 abimiz sorunun aküden kaynaklandığını söyleyene kadar

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba aynı sorun bende de vardı yüzden doksan akünüzün zayıf olmasından kaynaklanıyor akü değişimi sonrası benim aracım düzeldi yetkili servis dahil götürmediğim usta kalmamıştı ki forumda joseph41 abimiz sorunun aküden kaynaklandığını söyleyene kadar
Teşekkür ederim uygun bir zamanda akü ölçümü yaptırayım. Zaten araç ilk marşta zor çalışıyor gibi geliyor. Üzerine baktım 47amper mutlu akü var bakım kısmı yeşil gözüküyor ama ne kadar tutarlı bir sonuç verir orasını bilemiyorum.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba dün aküyü değiştirdim dediğiniz gibi sorun düzeldi. Büyük ihtimal marş esnasında yeterli gücü alamayınca sensör ayarı sıfırlıyordu kendini.

Geri