FB7 YOL TUTUSUNA HAYRAN KALDIM

Bugun 130 km hizla cevre yolunda ilerliyordum.Antalya da hava yagisli yer islak bana yesildi yaklasik 50 kala bir ticari taksi kirmizda gecti direk onumde belirdi 50 mt yoktu islak zemin ama mecbur hemen frene asildim ve ne kaydi ne durmayacagim dedi lak diye abs devreye girdi ve durdu gram.kayma savrulma yasamadim honda farki sanirim

SM-N935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kendi deneyimlerime göre,
Aracınızın ön takımında bir sorun yoksa, lastikleriniz iyiyse ve asfalt uygunsa FB7den itibaren Civic'lerin fren gücü iyi diyebilirim (y)
Siz birde FC5'in frenlerine yüklenin, artan disk çapları ile birlikte çok daha iyi (y)

Aracınız
Civic FB7 2012
Bir fb7 sahibi olarak kesinlikle katılıyorum, muazzam derecede sarsıntısız ve araç gayet güvenli duruyor. Ayrıca fren tepkisi kesinlikle gerçek, suni değil ve boşluk yok...

ywzckr

0
Basima gelen bir olayi anlatayim; arabayi isittim ciktim yola hafif yagmurluydu sehir icinde 60-70 e cikti hizim karsidan bi araba yola cikip cikmamakta kararsiz sellektor yaktim yola cikmaz herhalde dedim adam yola cikti gidis donus yolun ortasinda carpraz durdu frene asildim abs devreye girdi araca normalde carpardi saga kirdim arac hala yolun ortasinda bekliyor gram hareket etmedi carpsin mi istiyordu anlamadim derse gec kalmistim yoksa adami haslardim 30 metrede araba durmadi aksam nasil durmaz diye araci 140-160 a cikarip deneyeyim dedim arac yaklasik 50 metrede durdu. Soyle bir cikarimim oldu Aracin lastikleri yeterli isiya ulasmadiktan sonra fren ne kadar iyi olursa olsun bizim fc5 kasada durmuyor o yuzden dikkat edin derim. Bridgestone er33 de kotu olabilir tabi bu da bi ihtimal.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Lastik tutuşunun en düşük olduğu koşul hafif yağmurun ilk yağdığı an oluyor genelde, yoldaki toz ile hafif yağmur birleşince tutuş çok düşüyor. Böyle bir ana denk gelmiş olabilirsiniz, ayrıca asfalttaki çok farkettiriyor, parlak ve pütürlü asfalt ile tutan asfaltta lastiklerin davranışı çok değişiyor.

Geri