FB7 yolda sağa çekme + balans problemi

Katılım
12 Şub 2017
Mesajlar
13
Tepki puanı
0
Konum
karabük
Aracınız
merhaba arkadaslar 2016 model aracımda kışlık lastiklerimi söküp yazlıkları taktıktan sonra, yolda direksiyonu bıraktığımda bariz bi şekilde sağa çekiyor. direksiyonu hafif sola kırarak düz gitmeye çalışıyorum.. Acaba sorun ne olabilir? şimdiden teşekkürler.

Not: Lastik değişiminde balans yapılmıştı ancak titreme olduğunu farkettim 2. kez balans yapıldı ve sol ön ile sağ arka teker yerleri değiştirildi. Ama yine de balans sıkıntım devam ediyor. değişimden önce sorunum yoktu.
 
Katılım
19 Ara 2015
Mesajlar
288
Tepki puanı
3
Aracınız
[MENTION=6451]mehmetaktas[/MENTION] balans sorununda genelde çekme yapmaz Titreme yapar. Rottan kaynaklı bir durum bu.
 
Katılım
19 Ara 2015
Mesajlar
288
Tepki puanı
3
Aracınız
[MENTION=6451]mehmetaktas[/MENTION] titreme mevzusuna gelince lastiklerde problem olmadığına eminseniz jant yamulmuş olabilir. Ama genelde lastiklerde sıkıntı çıkıyor bu durumlarda.

Yapan ustalar bazen kurşun koymayı unutuyolar janta ondan da sıkıntı çıkabiliyor. Başıma bir çok usta sorunu geldi bu zamana kadar o yüzden.
 
Katılım
12 Şub 2015
Mesajlar
367
Tepki puanı
10
Konum
ELAZIĞ
Aracınız
Titreme balans kaynaklı bir sorundur, çekme ise rot. Jantlarınıza iyice baktırın, sonrasında güzel bir rot ayarı yaptırın.
 
Katılım
31 Eki 2016
Mesajlar
227
Tepki puanı
0
Aracınız
Benim aracımda sola çekiyordu çok fazla direksiyonu hep hafif kırıyordum sağa ki dengelensin. Lastiklerden birinin üzerine patlakken gidilmiş (Bendne evvelki sahibi yapmış). Ve lastiğin içi dökümüştü bayagı lastik balans tutmuyordu söküp içine baktı lastikçi lastigin içi iki avuc lastik tozu doluydu ve telleri içten görünüyordu hemen lastiği degiştik düzeldi. Ama ara sıra yine çok hafif o hisse kapıldıgım oluyor . Honda nın direksiyonu cok yumusak ondan da olabilir belki de takıntım. Bu arada lastik sağ önde takılıydı ama sola çekme yapıyordu.
 
Üst