Fc5 akü sorunu

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Aklıma Vizonteledeki 'Baba akü yok' muhabbeti geliyor bu konuyu her gördüğümde ?

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
bugün sabah Ankara saat 09.05 de, ısı -0.3C
araba ikinci marşda uzun basınca çalıştı, pes doğrusu daha 9 aylık arabasın ve ilk soğukda "ben çalışmak istemiyorum" diyorsun.
dur daha -10C / -15C leri göreceksin.
Eski (10 yıllık aracım) en sıkı soğuda çok istekli çalışırdı.
neyse servise uğradım aküyü ölçtü normal çıktı.
Belli akünün amperi yetersiz.
Böyle şeyler çok can sıkıyor gerçekten.
yuh olsun

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
çok merak ediyorum doğrusu sabah soğuklarda geç veya zor çalışma problemi yaşayan var mı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Arkadaşlar subap ayarı yaptırmıştım ama 1400 km yaptım tekrar başladı sabah çalışma geç oluyor lpg ustama gıttım baktık enjeksiyonda sıkıntı yoktu honda servisi subap dedi yada lpg enjeksiyondan manifolta gaz kaçırıyor dedi enjeksiyona baktık kaçak yok ama ustam için rahat etsin dedi garantide 900 ₺ lik enjeksiyonu değiştirdi honda yı aradım durumu anlattım pazartesi gel aküye bakalım dedi arabayı soğuttuk iyice akü ölçere bağladık tam soğumadığı halde araba çalışırken akü 9.3 e düşüyor abi normali 11 in altına düşmemesi lazım dedi sabah 9unda altına düşer bu dedi bakalım honda gitcez pazartesi ne diyecekler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba. Bendede Fc5 kasa civic var. Dışarda iyisi olsun diye prins marka lpg taktırdım. Araç 18.000 km de haftada enaz 3-4 defa geç marş alıyor veya 2. defada çalıştırabiliyorum. Sizdeki sorunla aynı gibi. Çözüm bulursanız bizimlede paylaşırsanız sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2017
çok merak ediyorum doğrusu sabah soğuklarda geç veya zor çalışma problemi yaşayan var mı?

Aynı sorun bende de var. Sebebini bilmiyorum. Bazen -2 derecede hemen alıyor. Bazen 5 derece de kontağı çeviriyorum gıy gıy gıy gıy gıy ediyor bi 2-3 saniye sonra çalışıyor.
Yahu 1.6 Atmosferik araba. Daha alalı 4 ay olmuş. Daha eksi sıcaklıkları bile görmemişken bu aracın böyle yapması çok can sıkıcı.
47 amper olmasından kaynaklı ise mühendisler 60-70 koyup işini garantiye niye almıyorlar?
Arabada sorun eksik olmuyor ya. Nasıl bir kasa bu. Honda bu yeni kasada tam anlamıyla müşterisini rezil etti. Başka bir açıklaması yok. Sıfır araba al çalışmasın. Olacak iş değil. İzahıda yok.

Merhaba. Bendede Fc5 kasa civic var. Dışarda iyisi olsun diye prins marka lpg taktırdım. Araç 18.000 km de haftada enaz 3-4 defa geç marş alıyor veya 2. defada çalıştırabiliyorum. Sizdeki sorunla aynı gibi. Çözüm bulursanız bizimlede paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba lpg yi taktırdıgım yere gittim bana bi iki taksici diyaframdan yapabilir yada enjökterden yapabilir dedi ama bizimkilerin diyaframı emişli değilmiş o yüzden enjöktörden yapabilir dedi ben garantiden değiştireyim dedi usta değiştirdik problem ortadan kalktı .

Aracınız
Merhaba lpg yi taktırdıgım yere gittim bana bi iki taksici diyaframdan yapabilir yada enjökterden yapabilir dedi ama bizimkilerin diyaframı emişli değilmiş o yüzden enjöktörden yapabilir dedi ben garantiden değiştireyim dedi usta değiştirdik problem ortadan kalktı .

Teşekkür ederim .Lpg montajını yaptırdığım yeri aradığımda önce aküye bakalım dediler.Sabah soğukken ilk çalıştırmada akünün ölçümünü yapacağız.Akü normal çıkarsa, söylediğiniz gibi enjöktör değişimini isteyip tekrar bakacağız.

Aküde sıkıntı yoktur lpgci ölcerse düşük çıkar aküden der gerçek ölçüm arabayı yetkiliye bırakacaksın bir gün duracak ölçeçekler orada yüklü yüksüz tüm degerler cıkıyor benden söylemesi

2017 fc5 elegance Eco AT araç sahibiyim Sivas'ta sürekli eksi derecelerde bulunuyorum. O soğuklar'da bile aracım ilk marşta hemen çalışıyor. Hiç uzadigina rastlamadım

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri