FC5 Almak üzereyim, tavsiye bekliyorum.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
2009 makyajlı ilk elden bizde olan FD6 mı satıp, hem model yenileme hem de km düşürmek için 2017-2018 FC5 almak istiyorum.
Aklımda km olarak en fazla 90.000 km var. Normal kullanıcı yılda en fazla ortalama 15-20 bin km yapar düşüncesiyle bu sınırı kafamda koydum. Özellikle Eco Elegance veya Eco Executive bakıyorum. Bulduğum birkaç araba var 560-580 bin TL bandında.
Bakımlı bir araçta 80-90 bin km CVT sıkıntı çıkarır mı? Aklımdaki en büyük soru bu. Bir yandan da sıfır olsun diye baktığım Hyundai Bayon var ancak orada da en az Ocak-Şubat arasında araç gelecek diyorlar. Tabi araç bulabilirsek o da.
Ustama sorduğumda 2016 alma, en az 2017 al alacaksan demişti. Diğer bir usta da CVT senin aracın şanzımanı kadar sağlam değil, temiz bulamazsan hiç bulaşma bile dedi.
Hatta bir ara FB7 lere baktım düşük km li ancak FC5 ler donanım ve sürüş olarak daha iyi olduğu için vazgeçtim.

Sizden de geri dönüşler bekliyorum akıl vermeniz adına.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu yaşadığınız ikilemi yakın zamanda @Emirbey26 hocam yaşamıştı ve tercihini FC5ten yana yaptı, FC5 parasına göre iyi araç ancak bakımlarının zamanında yapılmış ve temiz araç olması çok önemli, kronik hususlarına da dikkat etmek gerekli, bu hususlara dikkat edilirse FC5e geçiş mantıklı.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam gözü karartıp fc5' te karar kıldık aldık. İnşallah cvt ile ilgili sorun yaşamam diye umuyorum.

Ben aracımı ilk sahibinden full yetkili servis bakımlı olarak 45 bin km.de aldım. Şuan 48 bin km.deyiz.
90 bin km.de bir fc5 i almak istemezdim doğrusu. Km.ne kadar az o kadar iyi.

İlanlara baktığımda Fc5' lerde dikkatimi çeken husus şu oldu. 100-110 binden sonra hemen hemen herkes elinden çıkarmak istiyor.

Alacağınız aracın bakım geçmişi çok önemli. Bundan emin olduğunuz araçları almanızı tavsiye ederim. Bakım geçmişi belirsiz araçlara bulaşmayın.

Ad Soyad
EREN SATAR
Aracınız
Diğer Markalar
80-90 KM bence yüksek mümkünse 2017 sonrası bakın.
Onun dışında yeni Corolla 1.6 Vısıon da bakabilirsiniz Dream paket çok daha güzel ama o paralara yoktur diye tahmin ediyorum var ama km bir tık yüksek oluyor.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
2009 makyajlı ilk elden bizde olan FD6 mı satıp, hem model yenileme hem de km düşürmek için 2017-2018 FC5 almak istiyorum.
Aklımda km olarak en fazla 90.000 km var. Normal kullanıcı yılda en fazla ortalama 15-20 bin km yapar düşüncesiyle bu sınırı kafamda koydum. Özellikle Eco Elegance veya Eco Executive bakıyorum. Bulduğum birkaç araba var 560-580 bin TL bandında.
Bakımlı bir araçta 80-90 bin km CVT sıkıntı çıkarır mı? Aklımdaki en büyük soru bu. Bir yandan da sıfır olsun diye baktığım Hyundai Bayon var ancak orada da en az Ocak-Şubat arasında araç gelecek diyorlar. Tabi araç bulabilirsek o da.
Ustama sorduğumda 2016 alma, en az 2017 al alacaksan demişti. Diğer bir usta da CVT senin aracın şanzımanı kadar sağlam değil, temiz bulamazsan hiç bulaşma bile dedi.
Hatta bir ara FB7 lere baktım düşük km li ancak FC5 ler donanım ve sürüş olarak daha iyi olduğu için vazgeçtim.

Sizden de geri dönüşler bekliyorum akıl vermeniz adına.
Bende 2018 ocak cıkışlı Fc5 eco elegance otomatik var...2018 Ağustos sonrası çıkanlarda multimedia ve navigasyon olduğunu öğrenmiştim aldıktan sonra canım baya sıkılmıştı...

Olmayan şeyleri yazayım siz dikkat edin ;

1.Direksiyon vites yok (paddle shift)
2.Bilgi ve müzik ekranı var (5 inch) lakin Multimedia ve dokunmatik ekran yok.
3.Navigasyon yok
4.Ayna kumandadan kapanmıyor..Manuel tuş ile açılıp/kapanıyor. Camlar ve sunroof anahtara 2.kez 3 sn. uzun basılınca açılıp/kapanıyor.
Bunların haricinde memnunum.

Olan şeyler :
1.Bluetooth kiti var telefonu bağlayıp sürüş esnasında kullanabiliyorsunuz, telefondan müzik video izlediğinde aracın yine hoparlörlerini kullanıyor.
2.Usb var, koltuk altı dayamanın içinde, flash bellek ile müziği gayet kaliteli olarak dinleyebiliyorsun.
3.Kliması gayet başarılı.
4.Fd6/fb7 de vites geçişleri hissediliyordu (en azından hassas sürücüler hissediyordu) CVT bu olayı bitirmiş...Vites geçiş hissiyatı yok, lakin ani hızlanma bir anda olmuyor ivmelenme şeklinde oluyor.
5.Ön park sensörü sesli başarılı.
6.Arka görüş kamerası ve sensör başarılı.

Ayrıca temiz,bakımlı,hasarsız ve yaşına göre ( Yıla ort. 15.000 km desek) 2018 modeli 80/90.000 km de bulmanızı tavsiye ederim, eco elegance ve üst donanım almanızı, 2018 ağustos sonrası çıkışlı bulmanızı tavsiye ederim, iyi günler..

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bende 2018 ocak cıkışlı Fc5 eco elegance otomatik var...2018 Ağustos sonrası çıkanlarda multimedia ve navigasyon olduğunu öğrenmiştim aldıktan sonra canım baya sıkılmıştı...

Olmayan şeyleri yazayım siz dikkat edin ;

1.Direksiyon vites yok (paddle shift)
2.Bilgi ve müzik ekranı var (5 inch) lakin Multimedia ve dokunmatik ekran yok.
3.Navigasyon yok
4.Ayna kumandadan kapanmıyor..Manuel tuş ile açılıp/kapanıyor. Camlar ve sunroof anahtara 2.kez 3 sn. uzun basılınca açılıp/kapanıyor.
Bunların haricinde memnunum.

Olan şeyler :
1.Bluetooth kiti var telefonu bağlayıp sürüş esnasında kullanabiliyorsunuz, telefondan müzik video izlediğinde aracın yine hoparlörlerini kullanıyor.
2.Usb var, koltuk altı dayamanın içinde, flash bellek ile müziği gayet kaliteli olarak dinleyebiliyorsun.
3.Kliması gayet başarılı.
4.Fd6/fb7 de vites geçişleri sarsıntılı idi, cvt bu olayı bitirmiş...Sarsıntı yok, lakin ani hızlanma bir anda olmuyor ivmelenme şeklinde oluyor.

Ayrıca temiz,bakımlı,hasarsız ve yaşına göre ( Yıla ort. 15.000 km desek) 2018 modeli 80/90.000 km de bulmanızı tavsiye ederim, eco elegance ve üst donanım almanızı, 2018 ağustos sonrası çıkışlı bulmanızı tavsiye ederim, iyi günler..
4.maddedeki FD6/FB7deki vites geçişi sarsıntılı bilgisi yanlış anlaşılabilecek bir konu, CVT şanzımanda bir dişli geçiş hissi olmadığı için oldukça pürüzsüzdür, hiçbir tam otomatik şanzıman o seviyede olamaz ancak FD6/FB7 şanzımanında vites geçişleri otomatikler içindeki en sarsıntısızlardan biridir, rutinde araç kullanıcısı dikkat etmedikçe vites geçiş hissiyatını pek farketmez.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
4.maddedeki FD6/FB7deki vites geçişi sarsıntılı bilgisi yanlış anlaşılabilecek bir konu, CVT şanzımanda bir dişli geçiş hissi olmadığı için oldukça pürüzsüzdür, hiçbir tam otomatik şanzıman o seviyede olamaz ancak FD6/FB7 şanzımanında vites geçişleri otomatikler içindeki en sarsıntısızlardan biridir, rutinde araç kullanıcısı dikkat etmedikçe vites geçiş hissiyatını pek farketmez.
Yanlış anlaşılma olmasın diye yazımı düzenledim...İyi günler..

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Tavsiyeler için herkese çok teşekkür ederim.
Aslında bir ara fiyat olarak Corolla da baktım ama daha önce sürdüm, hem içi hem sürüşü kazma gibi bir araba. İdareten de almak istemiyorum açıkçası, kendi arabamda kalmak daha mantıklı olur en azından bildiğim araba.

O zaman sınırı biraz daha yükseltip 2018, en fazla 60-70 bin km lik araçlara bakayım.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Tavsiyeler için herkese çok teşekkür ederim.
Aslında bir ara fiyat olarak Corolla da baktım ama daha önce sürdüm, hem içi hem sürüşü kazma gibi bir araba. İdareten de almak istemiyorum açıkçası, kendi arabamda kalmak daha mantıklı olur en azından bildiğim araba.

O zaman sınırı biraz daha yükseltip 2018, en fazla 60-70 bin km lik araçlara bakayım.
toyotanın da şanzımanının çoğu cvt, hondanın cvt şanzımanı kendi üretimi. ben bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum. KM den bağımsız olarak her türlü problem yaşanabilir. şanzıman yağı zamanında değişmiş araçları araştırın bence.
1.5 turbo motorlu araçları tercih etmenizi de ayrıca öneririm.

Geri