FC5 Almak üzereyim, tavsiye bekliyorum.

570-580.000 liraya bugün alınacak FC5 Civic üzecektir.
Şuan da HATASIZ , servis bakımlı ve düşük kilometre Eco Elegance'ların ortalaması 620.000 liradan başlamaktır. Ocak ayına bence kalmayın üzerine bir 20-30.000 lira daha eklenir.
Garantisi bitmiş hiçbir yeni aracı açıkçası ben almak istemezdim... Malum arıza durumunda ödenecek tutar muazzam noktalara ulaşabilir.
Benim aracım da 2017 Eco Elegance idi fakat pahası ağır olanlardan ! 3 ay ilanda kaldı , alakasız veya beklentimi karşılayamayacak teklifler aldım. Az parası olup 575 olur mu yazanı da vardı. 615-620 teklif edeni de.. Pek keyif alamadım süreçten ilan süresi dolunca da tekrar yenilemedim.
İstanbul'da ev alma düşüncem vardı onu da kaçırdık..
Bende fiyat etiketi oldukça aşağı çekildiği için Hyundai i10 1.2 A/T Elite düşünmüştüm hiçbir yerde bulamadım.. Listede 86 kişi vardı. Elazığ'dan bugün paranın değerini koruyabilmek için 2013 Opel Corsa 1.4 Active Automatic aldım. HATASIZ ve 90.000 km'de..
A-B segmenti A/T araçlar bu günlerde oldukça talep görüyor. Belki ileri de ikisini de satıp Peugeot 3008 1.6 Puretech GT alabilirim..

Ekli dosyalar

• 20221214_140823.jpg
    20221214_140823.jpg
    182.6 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
0 hata 47000 de makyajlı kasa 2019 aracımı daha yeni sattım. Aracım tam dosta gidecek türdendi. Ev alacağım için sattım. 650 000 e verdim. 4 kış lastiğini de verdim. Alan vatandaş beyfendi biriydi verdim lastikleri de. Ona göre hesap edin. Alım satım yapanlar ucuz verdiğimi söylediler.

Aracınız
yalnız o değilde FC5 ile Hondaların sorunsuz-dayanıklı ve sağlam araç imajı da sanki bozulmuş gibi.100-110 bin kmler FD6-FB7 için genel anlamda bir sorun ve endişe teşkil etmezken; bu km.lerin FC5 ler için sorun*-sıkıntı artar imajı yaratması düşündürücü.

Aracınız
Civic FC5 2019
yalnız o değilde FC5 ile Hondaların sorunsuz-dayanıklı ve sağlam araç imajı da sanki bozulmuş gibi.100-110 bin kmler FD6-FB7 için genel anlamda bir sorun ve endişe teşkil etmezken; bu km.lerin FC5 ler için sorun*-sıkıntı artar imajı yaratması düşündürücü.
İnsanların korkusu cvt den kaynaklanıyor. Tamiri yok gibi. Sıkıntı çıkarırsa 100 bin üstü masraf.
Cvt ye kullanıma ve bakıma göre taş gibi de denir,nazlı da denir.
Yoksa diğer aksamların uzun kullanımlarda sıkıntı çıkardığı pek paylaşılmadı

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Fc5 dizel nasıldır, çok tutulmadı gibi, onların kronik bir arızası var mı acaba?

1.5 vtec alın keyfinize bakın hocam. İst Anadolu yakası 30 k ortalamam 6,2 litre. hadi siz 6,5 deyin depo ölçümü.

Şehir içi o değerler normal ise listeme alayım hocam. Sakin kullanan biriyim zaten. Günlük 25-25 işe gidiş-geliş toplam 50 km şehir içi var.

Aracınız
Civic FC5 2020
Fc5 dizel nasıldır, çok tutulmadı gibi, onların kronik bir arızası var mı acaba?

Şehir içi o değerler normal ise listeme alayım hocam. Sakin kullanan biriyim zaten. Günlük 25-25 işe gidiş-geliş toplam 50 km şehir içi var.
Kullanım şekliniz sakinse benimle aynı değerleri çok rahat yakalarsınız hocam. lpg ye hiç bulaşmayın derim.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Bende daha önce fc5 exe paketlisi vardi.Ben çok memnundum.Bu zamana kadar hep dizel kullandığım için tercih etmiştim.Otomatik sanzimani aldığımda vuruntu yapıyordu,adaptasyonla çözüldü. Dpf filtresi diyorlar ama ben sıkıntı yaşamadım.Yakit olarak İstanbul şehir içi 6.5 7.5 arasi yakıyordu.uzun yolda 5 in altına inebiliyordu.Eski aracım şu an satışta mesela.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İnsanların korkusu cvt den kaynaklanıyor. Tamiri yok gibi. Sıkıntı çıkarırsa 100 bin üstü masraf.
Cvt ye kullanıma ve bakıma göre taş gibi de denir,nazlı da denir.
Yoksa diğer aksamların uzun kullanımlarda sıkıntı çıkardığı pek paylaşılmadı
Hocam sadece CVT demek bence eksik olur, önceki kasalarda rastlanmayan klima radyatörü delinmesi, yakıt pompası arızaları ve ilk dönemlerde görülen C sütun göcükleri ile kullanıcı kitlesindeki dayanıklı araç imajına ciddi zarar verdi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Açıkçası temiz araç bulmakta zorlanıyorum, olanlar da ciddi rakamlar istiyor.
Dün bakım için servise gittim, orada geçen hafta baktığım City için kendi aracıma fiyat istedim ama piyasanın altında verdiler. Piyasaya satarsam o kadar para fark veriyorsam en azından sıfır araç olsun diye düşünüyorum. Denk gelirse yılbaşından önce alacağım yoksa emektara bakıp binmeye devam.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam sadece CVT demek bence eksik olur, önceki kasalarda rastlanmayan klima radyatörü delinmesi, yakıt pompası arızaları ve ilk dönemlerde görülen C sütun göcükleri ile kullanıcı kitlesindeki dayanıklı araç imajına ciddi zarar verdi.
Aslında bunun bir sebebi de fazla satılması, bir araç ne kadar fazla satılırsa okadar sorun bildirimi alır, mesela alman grubu çok satıldığı için her birşeyine bir sürü geri dönüş alıyor, kronik sorunlar illaki olacak benzin pompası gibi belirli bir seride sorun olduğu ve değiştiği doğrudur, fc5 sanırım civic modelinin ömrü hayatı boyunca en çok satan ve ülkemizde üretilen son modeli olma ünvanına sahip, bir ara bakmıştım pazar rakamlarına 150 bin adet satılmış 5 senede, bu rakam fb7 de 50 bin haliyle şikayetlerinde 3 kat fazla olması normal diye düşünüyorum. FE1 ise şuan 1.5 sene içerisinde sadece 20 bin satılmış. Keza corallada böyle müthiş bir satış rakamı var ama bir okadar şikayet var, en az sorun çıkaran mazda denir haliyle satış rakamı yıllık 1.000 i geçmiyor, ama çok şükür civic kullandım kullanalı sanayi ile işim olmadı inşallah olmaz.

Geri