Fc5 Ariza Lambası, Katalizör Arızası

Ad Soyad
Mustafa YORULMAZ
Aracınız
Civic FC5 2016
1 hafta önce fd6 ve üzerine nakit şeklinde 2016 Eco elegance otomatik fabrikasyon lpgli Civic aldım, 2 3 gün sonra arıza lambası yandı, özel bir serviste baktırdım katalizör arızası vermiş, borç harç aldığım arabanın şuan bana masraf çıkarması üzdü açıkçası, bu sorun sadece katalizör değişimi ile mi hallolur? veya buna sebep verebilecek daha küçük bir sebep olabilir mi?, bu arızayı yaşayıp katalizör değiştirmeden halledebilen oldu mu? ve son olarak bu arıza daha büyük bir soruna neden olur mu, çözmek için ne kadar sürem var teşekkür ederim şimdiden cevaplayanlara

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
katalizör denilen şey kolay kolay bozulmazki hele aracınızın modeli cok yeni. oksijen sensorlerinizi kontrol ettirin muhtemelen sorun onlardan kaynaklı

gunesec

Özel Üye
1 hafta önce fd6 ve üzerine nakit şeklinde 2016 Eco elegance otomatik fabrikasyon lpgli Civic aldım, 2 3 gün sonra arıza lambası yandı, özel bir serviste baktırdım katalizör arızası vermiş, borç harç aldığım arabanın şuan bana masraf çıkarması üzdü açıkçası, bu sorun sadece katalizör değişimi ile mi hallolur? veya buna sebep verebilecek daha küçük bir sebep olabilir mi?, bu arızayı yaşayıp katalizör değiştirmeden halledebilen oldu mu? ve son olarak bu arıza daha büyük bir soruna neden olur mu, çözmek için ne kadar sürem var teşekkür ederim şimdiden cevaplayanlara
LPG filtresini ve egzozu da bir kontrol ettirin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@AmonRa42 Geçmiş olsun hocam aracı aldıktan hemen sonra olması bana hiç normal gelmedi. Satan şahıstan aracın geçmişi hakkında detaylı bilgi isterdim. Yetkili serviste yapılan işlemleri görmek isterdim. Katalizör arızası için erken bir durum. Buna sebep olabilecek nedenlerden biri bobin ve bujilerdir. Fakir karışım olur katalizörü eritir. Zengin karışım olursa katalizörü tıkar. Üstündeki katalizör orjinal olup olmadığıda kontrol edilmeli.
Katalizör işlevini tam yapamaz ise egzos emisyon testinden geçmez. Tüvtürk'te emisyon testi olmadan muayene yapmazlar. En uzun süreyi ona göre hesaplarsınız.

Geri