FC5 Disk fren balata ömrü

Koşullar tabiki farklı olabilir ama ortalama Fc5 balata veya disk kaç km gidiyor özellikle 2016 model kullanan arkadaşlardan balatalarını değiştirenler oldu mu?

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Koşullar tabiki farklı olabilir ama ortalama Fc5 balata veya disk kaç km gidiyor özellikle 2016 model kullanan arkadaşlardan balatalarını değiştirenler oldu mu?

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu durum tamamen kullanıcıyla alakası olan bir durum. Ben 50000km kullanırım aynı balatayı siz 20000km de bitirirsiniz . aracı kullanma şekliniz ve frenle nekadar içli dışlı olduğunuza bağlı. Benim aracım 2018 model 27000km de 4 balatayıda değiştirdim bitmek üzereydi ama daha erken yada daha geç değiştiren arkadaşlar çok var.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Benim 2016 fc5 var. Araç 90.000km geldi daha değiştirmedim. Yılmaz Honda’nın söyledi 100-120 bin arası gider dediler.

Ugr60

0
Benim 2016 fc5 var. Araç 90.000km geldi daha değiştirmedim. Yılmaz Honda’nın söyledi 100-120 bin arası gider dediler.
Buna imkansız diyecem ama büyük konuşmuyorum.120000 km gider diyen usta için acaba ben doğru bir yere mi gidiyorum diye sorgulasan iyi edersin şahsen ben aracıma dokundurtmam böyle birine. Siz o km ye hiç balata değişmeden nasıl geldiniz bilmem ama muhtemelen balatalarınız özelliğini zaten çoktan kaybetti frenlemede sorun yaşamamanız çok ilginç çünki diskler çizilmiş olması gerekir. Bence en kısa sürede servis olmasada boschcar gibi kurumsal bir yere gidip aracınıza baktırsanız iyi edersiniz.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Bence de büyük konuşma hocam önce bir araştır ondan sonra cevap yaz lütfen. Ustayı koruduğum için vs değil, bende kimseye kolay kolay güvenmem... Sadete gelecek olursam, sizin dediğiniz gibi olsa şu anda bisikletli mahalle bebeleri gibi aracı durdurmak istediğimde ayağımı tekere sürterek durdurmam gerekir değil mi ? Orjinal balata ömrü fren kullanma alışkanlığına bağlı olarak 100.000 km imiş.

Aracınız
Civic FC5 2019
Otomatikler cabuk bitirir. Hic frene basmayan biri bile olsam 120bin gitmez. En azindan balata sertleşir. Bitmese bile degismesi gerekir. Soru kac binde degistirdiniz. Ben daha 8bin oldu ilk bakima bile gitmedim. Onun icin bilmiyorum. Yalniz bundan onceki reno Clio ve captur araclarimda 10 ve 11binde degisim olmuştu. Onlarda otm idi

.

Aracınız
Civic FC5 2016
Aracı 23000km aldım. Şuanda 88.000km'de... Aracı götürdüğüm servis ,şanzıman yağı, fren hidroliği vb. tümünü belli periyotlarda değiştirdi. Sıvılar ve filtre tarzı şeyleri zaten söylemiyorum. Bunların yanında her bakımda balatalar kontrol edildi ve bitmediği için değiştirmeye gerek duymadık. Uzun lafın kısası aracım 88.000 km'de ve hiç disk balata değişmedi ve aracın frenleri gayet iyi hiç bir problemim yok. Yanlız geçen bakımda artık bir dahaki bakıma balataları muhtemelen değiştirmeliyiz demişlerdi. Sizinde dediğiniz gibi benimde farklı marka araçlarımda dediğiniz km'lerde balata vs. değiştiriyordum.
Bunları yazmamım amacı ise, fc5 ile alakalı insanlarda hep kulaktan dolma bilgi olması, direk kullanıcı olarak balata konusunda tecrübem budur.
Saygılar.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
65000 km de ön arka değiştirdim bende , hiç frene basmasam 1 milyon km giderim herhalde, ucu açık olan bişey sonuçta ortalama belirtmek zor bence de

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sayın forum kullanıcıları,
Lütfen birbirimize karşı kullandığımız hitaplarda daha nezaketli davranalım, birbirimize karşı kırıcı ifadelerden lütfen kaçınalım, burada amacımız saygı çerçevisinde yardımlaşmak, ikili polemikler yine bize zarar verecektir.

Bu balata ömrü konusuda cidden çok değişken bir konu, FB7lerde yüksek km.leri gören çok kullanıcı vardı, kullanımımdaki FB7de de 67binde ilk dokunmadaki balata tutuş performansını iyileştirme amacıyla balatayı değiştirdim, çıkardığım balatanın ömrü nerdeyse yarısındaydı ama bana sertleşmiş hissettiriyordu.
Arka balataları ise 58binde değiştirdim ve balataların daha 10bin km gideri var gibiydi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Farklı düşünce, görüş ve fikirlere saygılı olursak hiç böyle polemikler yaşanmaz. Uzun lafın kısası, balata 90.000 görür mü görmez mi bundan sonra bir daha düşünsün arkadaş. :cool:

Geri