Fc5 Eco elegance otomatik yakıt tüketimi

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar arabamı alalı 1hafta oldu LPG deposunu 2 defa fulledim ilkinde gideceğim mesafeye 420 km yazdı ikinci fulledigimde gideceğim mesafeye 360 km yazdı bu değişkenlik normal midir sebebi nedir acaba sizin değerler nedir teşekkür ederim vereceğiniz cevaplara

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar arabamı alalı 1hafta oldu LPG deposunu 2 defa fulledim ilkinde gideceğim mesafeye 420 km yazdı ikinci fulledigimde gideceğim mesafeye 360 km yazdı bu değişkenlik normal midir sebebi nedir acaba sizin değerler nedir teşekkür ederim vereceğiniz cevaplara

Fulleme sonrası tripi sıfırlıyor musunuz?

Aracınız
Civic FC5 2016

Hayırlı uğurlu olsun aracınız.Güle güle ağız tadıyla kullanın kazasız belasız.
Ben nasıl değer aldığımı yazayım belki size de bir nacizade fikir vermiş olurum.
Depomu fullerim LPG veya Benzin sonra tripleri A ve B ikisini de sıfırlarım bir daha ki yakıt alımına kadar kullanırım bir daha ki yakıt alımında tekrar fullediğim zaman ne kadar yakıt almış ne kadar yol yaptım ona bakarım.Aldığın yakıt bölü yaptığınız yol size değerleri verecektir hesapladığınız zaman.
Depo şu kadar aldı bu kadar aldı değişiyor o değerler her istasyonda .Ama gerçek olan pompadan çıkan fişte yazan yakıt miktarı.Tabi parasal değeri ülkemizde günlük değişiyor maalesef günlük zam geliyor .Ama litre olarak hesaplarsanız daha sağlıklı değerler alırsınız.
Benim aracım şehir içi dışı karma olarak bugün 100 KM yola 6,6 Lt. benzin değerleri aldım.
LPG değerleri 8 ile 10 litre arası oluyordu fakat 2 aydır hiç LPG de kullanmıyorum.

Geri