Civic FC5 FC5 Eco Executive LPG yakıt tüketim ortalama değer değişti

Aracınız
Civic FC5 2019
FC5 Eco Executive LPG yakıt tüketim ortalama değer değişti önceden aracı kullandığim ilk günden itibaren ortalama yakıt değerini gösteriyor
Şimdi ise her sürüşte sıfırlıyor sanki nedeni nedir?
(Lpg butonuna basılı tutunca yakıt depo değerlerini kalibre etmesi için yapmistim bununla alakalı bir durum olabilirmi?)

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ABurak

0
Aracınız
İki tane kısım var ya ikisi de mi sıfırlanıyor. Ana ekran ayarlarında vardı öyle bir seçenek hatırladığım kadarıyla belli sürede sıfırla vs. gibi bir ayar.
FC5 Eco Executive LPG yakıt tüketim ortalama değer değişti önceden aracı kullandığim ilk günden itibaren ortalama yakıt değerini gösteriyor
Şimdi ise her sürüşte sıfırlıyor sanki nedeni nedir?
(Lpg butonuna basılı tutunca yakıt depo değerlerini kalibre etmesi için yapmistim bununla alakalı bir durum olabilirmi?)

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
multimedya da ayarlarda yakıt tüketim ortalaması sıfırlama seçenekleri ayarları var orada iki üç tane seçenek var birisi elle sıfırlama ikincisi her kontak açıldığı zaman otomatik sıfırlama üçüncüsü ise her yakıt aldığınızda otomatik sıfırlama biçiminde

bu ayarları istediğiniz gibi ayarlamalısınız.

Aracınız
Civic FC5 2019
bu dediğiniz ayar nerde oluyor baktım bulamadım multimedia ayarlarında menüde bakmadığım yer kalmadı
multimedya da ayarlarda yakıt tüketim ortalaması sıfırlama seçenekleri ayarları var orada iki üç tane seçenek var birisi elle sıfırlama ikincisi her kontak açıldığı zaman otomatik sıfırlama üçüncüsü ise her yakıt aldığınızda otomatik sıfırlama biçiminde

bu ayarları istediğiniz gibi ayarlamalısınız.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
bu dediğiniz ayar nerde oluyor baktım bulamadım multimedia ayarlarında menüde bakmadığım yer kalmadı

buradan 2018 sedan civic kullanım kitapçığını indirin
kullanım kılavuzu pdf dosyası içerisinde 156. sayfada değiştirilebilir özellikler var orada anlatılıyor. Gösterge paneli ayarı na girip orada ''sıfırlanabilir mesafe ölçer A sıfırlama zamanı'' ve ''sıfırlanabilir mesafe ölçer B sıfırlama zamanı'' ayarlarına girip seçenek olarak sunulan yakıt alımında kontak açıldığında yada manuel sıfırlama seçeneklerini görmeniz lazım.

civic FC5 te mesafe ölçer A yada B sıfırlandığı zaman yakıt tüketim ortalaması da aynı anda sıfırlanıyor. Birçok otomobilde yakıt ortalaması ve mesafe sıfırlama seçeneği ayrı ayrıdır civicte tek seçenek verilmiş aslında her 100km de bir sıfırlamak ekrandaki 100km/litre değerini en ideal biçimde verir.

bu ayarları yapabilmeniz için aracınızın el freni çekili vites boşta olmalı eğer otomatik vites ise vites P konumunda el freni çekili olmalı kontak açık olmalı aksi taktirde ayar düğmeleri aktif olmuyor

multimedya üzerinde bilgi menüsüne basarsanız zaten her kontak açıldığı zamanki yakıt tüketimi değerini veren ikinci bir yol bilgisayarı daha var

hatta uzun süreli veri saklayan üçüncü bir yakıt tüketim yol bilgisayarı sayfası da bilgi menüsü içerisinde ikinci sekmeye geçtiğinizde görünür.

ekstra olarak navigasyon menüsüne girerseniz orada eco route isminde bir uygulama var bu da yakıt aldığınızda bir seferlik kalibrasyon amaçlı yakıt birim fiyatı ve litreyi girmenizi istiyor ve km de kaç lira yaktığınızı ne kadar karbon salınımı yaptığınızı gösteriyor ilaveten sürüş stilinize göre size genel ve frenleme olarak puan ve not veriyor.

yani 7 inçlik multimedya ya sahip civic FK7 FK8 ve FC5 executive modellerinde toplamda 4 tane yakıt tüketimi yol bilgisayarı olması lazım:)

kafanızın karışması çok doğal ben bile henüz tam anlamıyla hepsini kullanıp hakkını veremedim:)

Bende makyajlı ECO executive var. Kitapçıkta yazan "gösterge paneli ayarları" na gittiğim zaman sıfırlanabilir mesafe ölçer sıfırlama diye bi buton gelmiyor. Bir önkoşulu falan mı var?

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende makyajlı ECO executive var. Kitapçıkta yazan "gösterge paneli ayarları" na gittiğim zaman sıfırlanabilir mesafe ölçer sıfırlama diye bi buton gelmiyor. Bir önkoşulu falan mı var?
eski kasa FC5 veya FK7 de bazı ayarları yapmak için vites P yada manuel ise boşta olacak vites, el freni çekili, kontak açık olacak, yeni makyajlı model için kullanma kılavuzuna bakmakta fayda var.

Geri