Fc5 fb7'ye göre nasıl?

4 kasadır Honda kullanıyorum, son aracım FC5 dizel...
FB7 ye göre yol tutuşunda , rampada çekiminde çok fark var , FB7 de 150 tork varken bu araçta 300 tork var.Önceden rampada aracım bağırırdı.Şimdi 9 ileri şanzımanla kullanım daha rahat, Ancak lpgli araç daha ekonomik gibi geldi bana, bir de FC5 lerin geri görüş kamerası biraz daha geç açılıyor, FB7 ye göre.

EK—FD6,FB7,FC5

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba 2015 fb7 elegance LPG'li otomatik aracım var. Tamam şanzıman sağlam olabilir ama alt devirlerde cansız, biraz yüklenince motor bağırıyor ama bağırdığı gibi gitmiyor. Araç servis bakımlı araçta sorun olduğunu düşünüyorum. Videolarda olsun forum sitelerinde olsun çoğu insanlar aynı konudan bahsediyorlar.Fc5'e geçmek istiyorum Fc5'de cvt şanzıman var, o şanzımanın tepkileri nasıl. Teşekkürler.
Anladığım kadarıyla sürüş keyfi sizin için önemli.Size tavsiyef ZF9 dizel fc5 alın.Rampa düz yol uzun yol şehir içi heryerde keyif alırsınız.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geçen hafta ben de fc5 ile bi 1000km civarında yol yaptım. Fb7'ye göre vites geçişleri daha pürüssüz ve tekleme yok, daha performanslı geldi bana, komfor ve yol tutuşu daha iyi bence de. Rüzgar ve yol sesi de daha az. Fc5'in farları da daha iyi, gece daha iyi aydınlatıyor. Uzunları da led (beniminde halojen), multimedya daha güzel, göstergeler ve ekran daha iyi. Koltukları kısmen daha rahat, bagajı daha geniş. Fb7'ye göre epey iyi araç.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben zamanında toyota corolla (1.6 otomatik) nın vites geçişleri çok rahat konforlu dediğimde, bazı arkadaşlar bizim fb7 lerin konfor konusunda eline su dökemeyeceğini beyan ettiler. Babamda corolla bende fb7 var sürekli kullanıyorum ikisini de bariz corollanın daha iyi şanzumanı
Fc5 lerde aynı şanzımana geçiş yaptı, yorumları okudukça kendime hak veriyorum:)

Geri