Fc5 icin akü tavsiyesi

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar 2017 civic aracımin aküsü malum kis sartlarindan dolayi tam verimli çalışmıyor. Yuk altinda 10.4 volta kadar düşüyor.Bu kis yolda kalmamak için aküyü değişmeyi düşünüyorum. Üzerinde 47 amper mutlu aku var.Forumda bununla ilgili bir konu göremedim.tavsiyeniz ne olur amper ve marka olarak

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar 2017 civic aracımin aküsü malum kis sartlarindan dolayi tam verimli çalışmıyor. Yuk altinda 10.4 volta kadar düşüyor.Bu kis yolda kalmamak için aküyü değişmeyi düşünüyorum. Üzerinde 47 amper mutlu aku var.Forumda bununla ilgili bir konu göremedim.tavsiyeniz ne olur amper ve marka olarak
takip

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Forumda konu var aslında sayfalarca tartışıldı ama fb7 başlığı altında olabilir. Genel olarak mutlu 55 yada inci 60 lık tercih ediliyor ben mutlu 55 taktım. Ayrıca Mutlu’nun son zamanlarda kaliteyi bozduğuda tartışma konusu ben sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Vartada yüksek amper yok ve yeni tarihlisini bulmak zor. Amper olayını takmayıp varta almak isterseniz mutlaka yeni üretim olduğunu teyit edin üretim tarihini anlamak biraz meşakkatli vartada. En iyisi varta diyorlar ayrıca.

Ad Soyad
Ahmet
Aracınız
Civic FC5 2018
Aracın garantisi devam ediyor ve üzerindeki akü fabrika çıkışında olan akü ise Honda müşteri hizmetleri ile görüşerek akü değerleri hakkında bilgi aldıktan sonra yönlendireceği yetkili servis akü değerlerine bakıp garantiden de değişim yapılabilir.Akü içinde 3 yada 4 yıl garanti veriliyor sanırım.

Aracınız
Aracın garantisi devam ediyor ve üzerindeki akü fabrika çıkışında olan akü ise Honda müşteri hizmetleri ile görüşerek akü değerleri hakkında bilgi aldıktan sonra yönlendireceği yetkili servis akü değerlerine bakıp garantiden de değişim yapılabilir.Akü içinde 3 yada 4 yıl garanti veriliyor sanırım.

Akünün garantisi 2 yıl diye hatırlıyorum ama bir bakmak lazım hocam.

Kün feyekün..

Aracınız
Civic FC5 2017
Forumda konu var aslında sayfalarca tartışıldı ama fb7 başlığı altında olabilir. Genel olarak mutlu 55 yada inci 60 lık tercih ediliyor ben mutlu 55 taktım. Ayrıca Mutlu’nun son zamanlarda kaliteyi bozduğuda tartışma konusu ben sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Vartada yüksek amper yok ve yeni tarihlisini bulmak zor. Amper olayını takmayıp varta almak isterseniz mutlaka yeni üretim olduğunu teyit edin üretim tarihini anlamak biraz meşakkatli vartada. En iyisi varta diyorlar ayrıca.
Hocam aracimin garantisi yok bakimlarida disarda yaptiriyorum.daha once vw gurubu arac kullandim hep onlarda orjinal aku varta ve senelerce gidiyor.honda da orjinal mutlu aku var ve 3 yilda bitmis demekki mutlu aku iyi degil.vartanin uygun akusunu bulursam almayo dusunuyorum ama alternatöre zarar vermek istemiyorum

Aracınız
Civic FC5 2017
Rs'teki akü bitti. Garanti 3 yılmış.
Herhangi bir varta iş görür mü? Özel bir boyut var mı? Amper olarak demiyorum, yerine girmesi konusunda. Mevcut akü 47 ah. 50 ve üstü alırım bulursam.

Aracınız
Civic FC5 2017
Japon tip akü dedikleri ters ve dar tip akülerde en iyi seçenek mutlu akü 55 amper.başka pek seçenek yok zaten vartada fln uyumlu akü yok dediler.incinin de var ama sae değeri mutlunun daha iyi.amperden ziyade sae değerine bakmak lazım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Japon tip akü dedikleri ters ve dar tip akülerde en iyi seçenek mutlu akü 55 amper.başka pek seçenek yok zaten vartada fln uyumlu akü yok dediler.incinin de var ama sae değeri mutlunun daha iyi.amperden ziyade sae değerine bakmak lazım.
Çelik 55'de var. Bende şuan bundan var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
İlk üretilen (2012) FB7 lerin üzerinde YUASA marka akü çıkıyordu. Orijinal Japon üretimi. Honda TR Mutlu/İnci'ye döndükten sonra YUASA TR de pek kalmasa da tek tük satan yerler var. YUASA bakmanızı ve bulabilirseniz takmanızı öneririm. Benim FB7 de 6-7 sene sorunsuz gitmişti.

Geri