Fc5 icin akü tavsiyesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Akülerde 45 55 gibi değerler yerine marş gücü diye birşeyler var o değer yüksek ol alıymış marş gücü ne kadar büyükse o kadar çabuk marş alıyor marş değeri küçük olan aküler kışın geç marş alma sorunu yaşıyormuş amper değeri değil marş değerine bakmanız tavsiye olunur malüm video sitesinde akü seçimi videolarına bakarsanız tabi güvenilir kanallardan yoksa her önüne gelen birşeyler çekiyor ya

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İlk üretilen (2012) FB7 lerin üzerinde YUASA marka akü çıkıyordu. Orijinal Japon üretimi. Honda TR Mutlu/İnci'ye döndükten sonra YUASA TR de pek kalmasa da tek tük satan yerler var. YUASA bakmanızı ve bulabilirseniz takmanızı öneririm. Benim FB7 de 6-7 sene sorunsuz gitmişti.
Biraz araştırdım bu marka jel akü satıyor. Güzel uzun ömürlü bir teknolojide fiyatları çok yüksek.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Akülerde 45 55 gibi değerler yerine marş gücü diye birşeyler var o değer yüksek ol alıymış marş gücü ne kadar büyükse o kadar çabuk marş alıyor marş değeri küçük olan aküler kışın geç marş alma sorunu yaşıyormuş amper değeri değil marş değerine bakmanız tavsiye olunur malüm video sitesinde akü seçimi videolarına bakarsanız tabi güvenilir kanallardan yoksa her önüne gelen birşeyler çekiyor ya

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Biraz daha ayrıntı verelim.

Aracıma Hangi Aküyü Seçmeliyim?

Akü seçiminde fiziksel ölçüler dışında kapasite ve marş gücü değerleri vardır. Kapasite akünün toplam gücü, marş gücü de anlık güç anlamına gelir. Örneğin etiketin üzerinde 50 amper saat ve 420 amper yazıyorsa, bu rakamların anlamı akünün 50 amper saatlik kapasiteye sahip olduğu ve 420 amperlikte marş basma gücüne sahip olduğunu ifade eder. 420 amper anlık maksimum akım miktarı, 50 amper saatte toplam güçtür.

Marş gücü değeri üreticinin belirtmiş olduğu standarda göre etikete yazılır. Ürün kıyaslaması yapılırken mutlaka marş gücü değerinin hangi standarda göre yazıldığını sorgulamamız gerekir. Etiket üzerinde bazı kısaltmalar bulunur. Örneğin En Avrupa, DIN alman, JIS Japon standardını temsil eden kısaltmalardır. Unutulmamalıdır ki bu değerler akünün %100 dolu olduğu durumlar için geçerlidir.Akü kendi kendine deşarj ürün olduğundan dolayı, eğer stokta uzun bir süre beklemişse etiketteki değerleri sağlamayacaktır. Akünün raf ömrü tamamlamadan kullanılmaya başlaması bu konuda oldukça önemlidir.

Akü seçiminde bir diğer önemli konuda araca uygun kapasite ve marş gücünde olan akünün seçimidir. Araçtaki akünün kapasite ve marş gücü değerinden düşük değerde bir akü seçersek, Örneğin 72 amper saat yerine 60 amper saat seçilirse kısa vadede problem görülmeyebilir, fakat orta vadede 60 amper saat 72 amper saatin marş gücünden düşük olacağı için aracın marş basmasında problemler yaşanacaktır, eğer araçtaki akünün kapasite ve marş gücü değerinden yüksek değerde bir akü seçersek aracın elektrik sistemi yani şarj voltajı değerlerinin ölçülmesi gerekmektedir. Bu ölçüm sonucunda alternatörün kapasitesi aküyü ve sistemi besleyecek güçte değilse akü hiçbir zaman ihtiyaç duyacağı düzeyde şarj olmayacaktır, bu durum akü performansını ve ömrünü olumsuz olarak etkileyecektir.

Aracınız
Civic FC5 2017
İlk üretilen (2012) FB7 lerin üzerinde YUASA marka akü çıkıyordu. Orijinal Japon üretimi. Honda TR Mutlu/İnci'ye döndükten sonra YUASA TR de pek kalmasa da tek tük satan yerler var. YUASA bakmanızı ve bulabilirseniz takmanızı öneririm. Benim FB7 de 6-7 sene sorunsuz gitmişti.
Fd6'da japon malı bir akü tam 6 yil çalışmıştı. Muhtemelen dediğiniz Yuasa'dır. Rs'ler için bulabileceğim yer varsa güzel olur. Hep motorsiklet aküsü var gibi.

Bu arada akü bir hata sonrası bitti herhalde, şu an düzgün çalışıyor. Ama Yuasa bulursam alırım.

Aracınız
Civic FC5 2017
Konu horlayacak belki ama bilgi vermek istedim.Geçen yıl ben konu üzerine mutlu 55 amper aldım fakat daha 1 yıl olmadan akü bozuldu yolda kaldım bu nedenle.Aldığım bayi akünün bozuk olduğunu söyledi ve yenisi ile değiştiler.Mutlu akünün kalitesini sorgulamak lazım aynı zamanda pek fazla alternatifinde olmadığını araştıran arkadaşlar görecektir.

Aracınız
Civic FC5 2018
konu başlığı bunu görünce yazayım dedim,
2018 eylül çıkışlı FC5 dizel exe araç sahibiyim,haftaiçi yolda kaldım marş basmadı( akü garantisi biteli yaklaşık bir ay oldu :) )
aracın üstünde varta 70amper efb akü vardı, az önce araştırmalarım sonucu aynı akünün 2021 versiyonunu gelip takma eskisini alma dahil 1000 Tl ye anlaştım. aklımda bosch vardı lakin kısmet vartadaymış.

Aracınız
Civic FC5 2017
dizellerde akü farklı tipte olabilir benzinli modellerde dar tip ters kutup akü mevcut varta 70 amper oraya sıgması-uyum sağlaması imkansız gibi biz mutluya talim

ywzckr

0
Çelik 55'de var. Bende şuan bundan var.

Hocam çelik bu sayılanlardan daha iyi gibi burda traktörlere takıyorlar bi sorun çıkardığını görmedim/duymadım. Mutlu için piyasada iyi söylemler mevcut değil benim araçtada 2.5 yılda dayanmadı 3 yıl garantisi var diye değiştiler, vartada da yenisi yok ve fiyatlar da diğerlerinden pahalı olunca vatandaş diğerlerini alıyor rafta çok bekliyor buda bize zarar veriyor demişti sanayideki elektirikçi 2 hafta önce, hatta civicler için 47 ah değil en az 55-60ah takılı olması lazım elektronik parçası bol araçta, 47 ah olduğu için sorun diğer araçlardan daha kısa sürede sorun yaşamanız normal diyordu. Gerçi akünün rafta beklemeyenini bulmak çok büyük şehirde değilseniz imkansız gibi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
aküyü sökmesi bi dert takması bi dert ,büyük yerlerde değiştirin,ben ettim siz etmeyin :) 1 saatte aküyü zor değiştirdiler,sonrasında kadran ankara pavyonu gibi oldu ,rengarenk ,bir kaç km sonra düzeldi, nevagasyon ekranı tamamen gitti,tusşara basılı tuutum ekranda geldi,şimdilik sıkıntı yok.

Geri