Fc5 lastik basınç sensörü

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar.bikaç aydır aracım biraz hantallaşmış hatta yakıt biraz artmıştı. Lastik basınç uyarı sistemi olduğu için lastiklere hiç bakmadım. Geçenlerde uyarı verince kontrol ettiğimde 20 şere düşmüş lastiklerin basıncı ve ben aykardır bu şekikde kullanıyormuşum. Görsel olarak bakıbca inik olduğu pek anlaşılmıyot açıkçası o kadar acemi bir kullanıco da değilim lastik konusında. Velhasıl neden bu kadar geç uyarı verir ki çok saçma bence ama en azından daha uzın süre bu şekilde kullanmamış oldum. Artık eski usül havaları kontrol etmemiz gerektiğini düşünüyorum

gunesec

Özel Üye
Selamlar.bikaç aydır aracım biraz hantallaşmış hatta yakıt biraz artmıştı. Lastik basınç uyarı sistemi olduğu için lastiklere hiç bakmadım. Geçenlerde uyarı verince kontrol ettiğimde 20 şere düşmüş lastiklerin basıncı ve ben aykardır bu şekikde kullanıyormuşum. Görsel olarak bakıbca inik olduğu pek anlaşılmıyot açıkçası o kadar acemi bir kullanıco da değilim lastik konusında. Velhasıl neden bu kadar geç uyarı verir ki çok saçma bence ama en azından daha uzın süre bu şekilde kullanmamış oldum. Artık eski usül havaları kontrol etmemiz gerektiğini düşünüyorum
Hocam civiclerde sibopa bağlı bir sensör yok. Lastiğin çapı ve dönüşle ilgili bir ölçüm yapıyor. Dediğiniz gibi ara sıra kontrol etmekte fayda var, basınç kaybını göstermiyor. Ben de 2,3 defa bu ikazla karşılaştım uzun yolda, hava basıp kalibre edince düzeldi.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Hepsi aynı anda birbirine çok yakın miktarda düşmüşse bir hata vermemesi normal. Yetkili servise bakıma götürdüğümde yola çıkar çıkmaz sensör yandı, meğer önlere 34, arkalara 30psi hava basmışlar. Tekerler eşit tur atamadığı için uyarı verdi.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Basinc sensoru takip yaninda monitor eden urunler 300 gibi rakamlara satiliyor.

Mi Note 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hepsi aynı anda birbirine çok yakın miktarda düşmüşse bir hata vermemesi normal. Yetkili servise bakıma götürdüğümde yola çıkar çıkmaz sensör yandı, meğer önlere 34, arkalara 30psi hava basmışlar. Tekerler eşit tur atamadığı için uyarı verdi.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynen çok mantıklı. Aslında arada hata uyarı veriyordu ben havaları normal göründüğü için önemsememiştim. Son günşerde hergün verince baktım artık. Sadece arkalardan biri 21 e düşmüştü diğerler 29 30 civarıydı.yakıtı ciddi etkilemişti ama 70-80 km az yol yapmasının nedenini de merak ediyordum

Geri