FC5 LPG Gösterge Ekranı

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar şimdi bahsedeceğim durum daha önce başınıza geldi mi bilemiyorum
2019 FC5 aracımın LPG gösterge ekranında sıkıntı meydana geldi. Şu şekilde ki;
aracımda şuanda LPG boş ve hiç yok ama göstergede 2 diş gözüküyor. LPG tuşuna uzun basarak kalibrasyon sıfırlama işlemini yaptım defalarca
ama hala 2 diş yakıt olarak gözüküyor. Aracı LPG'ye aldığımda hemen LPG boş uyarısı veriyor ve kalibrasyon yaptığım andaki dıt sesini veriyor boş olduğunu belirtmek için.
Bu sorun ile alakalı servise gitmek istemiyorum şu anlık. LPG aldığımda depoyu fullediğimde belki düzelebilir diye düşünüyorum.
Sadece merak ettiğim başka kullanan arkadaşlarında başına böyle bir durum geldi mi.
Hayırlı akşamlar kazasız sürüşler diliyorum.

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba arkadaşlar şimdi bahsedeceğim durum daha önce başınıza geldi mi bilemiyorum
aracımda şuanda LPG boş ve hiç yok ama göstergede 2 diş gözüküyor. LPG tuşuna uzun basarak kalibrasyon sıfırlama işlemini yaptım defalarca
ama hala 2 diş yakıt olarak gözüküyor. Aracı LPG'ye aldığımda hemen LPG boş uyarısı veriyor ve kalibrasyon yaptığım andaki dıt sesini veriyor boş olduğunu belirtmek için.
Bu sorun ile alakalı servise gitmek istemiyorum şu anlık. LPG aldığımda depoyu fullediğimde belki düzelebilir diye düşünüyorum.
Sadece merak ettiğim başka kullanan arkadaşlarında başına böyle bir durum geldi mi.

Lpg aldığınızda pompa attıktan sonra ödeyeceğiniz tutarı düzlemek için basıyor pompacılar buda şamandıraya zarar veriyor lpg alırken pompa attığında tabancayı çektirin 100,34 tl oluyor 101 tl ye tamamlamak için hala zorluyor dolu tanka buda şamandıra ve göstergelerin bozulmasına sebep oluyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Lpg tankında ek olarak yakıt pompası bulunmaz. Haliyle lpg basıncı ile çalışır. Ecu yeterli basıncı yakalayamaz ise benzine geçiş yapar. Başıma skoda octavia ile geçeni anlatayım. 40 litrelik silindirik bir tüpe sahipti. Tank boşalınca 27 litre civarı alıyordu. Normalde 32 alması lazımdı. Tankın konumu hafif yamukmuş onu düzelttik, sonra şamandıradırayı söktük gaz çıktı. (Sözde tank boştu.) Yeni gösterge ekranı taktık. Ardından doğruca Shell'e gidip fulledim. Direkt 32 litre aldı. Yani herşey normal. Kaçak testi yaptık sıkıntı yoktu. Sonraki lpg fullemerinde 30 litre almaya başladı. Kışın ise bir tık daha fazla alıyor. Yani içindeki gaz tam bitmiyor.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Be
Lpg aldığınızda pompa attıktan sonra ödeyeceğiniz tutarı düzlemek için basıyor pompacılar buda şamandıraya zarar veriyor lpg alırken pompa attığında tabancayı çektirin 100,34 tl oluyor 101 tl ye tamamlamak için hala zorluyor dolu tanka buda şamandıra ve göstergelerin bozulmasına sebep oluyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben bilhassa lpg aldığım zamanlarda aracın başında bekliyorum 32 lt olduğunda kapattırıyorum yüklemeye devam ettirmedim hiç aracı aldığımdan beri. Ayrıca bu gösterge hatası belki de benden kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Çünkü dalgınlıkla araç hareket halinde iken kalibre yapmış oldum benzinden lpg'ye geçiş sırasında biraz fazla tuşa basılı tutmuşum dalgınlıkla ve kalibre işlemi yaptı araç hareket halinde sonrasında da bu sorun meydana geldi.
Aracı daha sonra durdurarak kalibre işlemi yaptım belki düzelir diye ama malesef aynı sorun devam ediyor. Şuanda da malum lpg fiyatı fazla olduğundan dolayı da yakıt olarak bir artısı bulunmadığı için aracı benzinde kullanıyorum.

Ad Soyad
Özgür Ayar
Aracınız
Civic FC5 2021
arkadaşlar konudan bağımsz şekilde bir soru sormak istiyorum ki arabaya yabanc olduğum için size tuhaf gelecektir eminim :

biraz araştırdım ama bulamadım; aracımızda lpg ve benzin göstergesi nerede? ne kadar yakıt kaldığına çok uzağım.

Geri