Civic FC5 Fc5 lpg yakıt tüketimi

Ali Er

0
Düz yol ş.içi eco açık klima açık 4 trafik ışığı 1.5 km git 1.5 km gel 14-15 lt lere çıktı.Normal mi?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Düz yol ş.içi eco açık klima açık 4 trafik ışığı 1.5 km git 1.5 km gel 14-15 lt lere çıktı.Normal mi?
Normal. Depodan depoya ölçüm yapın. Kısa mesafe soğuk start kısa mesafeli ışıklı yollarda bu tip değerler çıkabilir ortalamada.

Ad Soyad
Murat Örs
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar bu arada LPG'de ortalama yakıt tüketimini araç gösteriyor mu? Youtube da baktım benzin ortalama tüketim alanında gösterdiğini anlatmış biri ama lpgdeyken o alanda hiç hareket yok. Ya da videolu anlatımı var mı?

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar bu arada LPG'de ortalama yakıt tüketimini araç gösteriyor mu? Youtube da baktım benzin ortalama tüketim alanında gösterdiğini anlatmış biri ama lpgdeyken o alanda hiç hareket yok. Ya da videolu anlatımı var mı?
2017 fc5 eco elegance benim araç, göstermiyor hocam. Sanırım üst yıllarda göstermeye başlamışlar öyle bir şeyler okumuştum forumda. Ben genelde her yakıt dolumunda trim'i sıfırlayıp kaç km gittiğime bakıyorum.

Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar 2019 eco elegance aracım lpg göstergesinde 1 çubuk kaldığında lpg uyarısı yanıypr son çubuk bittiğinde mi bitmiş oluyor yoksa bitince ötüyormu?

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar 2019 eco elegance aracım lpg göstergesinde 1 çubuk kaldığında lpg uyarısı yanıypr son çubuk bittiğinde mi bitmiş oluyor yoksa bitince ötüyormu?
Son çubuğun bitişi ile genelde tüp bitiyor zaten. Bittiğinde ötmesiyle anlarsınız, o zaman tüpü kapatıp benzine almanız gerekecek.

Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
Son çubuğun bitişi ile genelde tüp bitiyor zaten. Bittiğinde ötmesiyle anlarsınız, o zaman tüpü kapatıp benzine almanız gerekecek.
Son çubuk bitince ötme yqpmadı menzil 0 km gösteriyor ama yinede ötme yapmıyor acaba lpg var mı içerisinde yoksa direk benzine mi geçmiş oluyor.

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Son çubuk bitince ötme yqpmadı menzil 0 km gösteriyor ama yinede ötme yapmıyor acaba lpg var mı içerisinde yoksa direk benzine mi geçmiş oluyor.
Hocam 2017 modelden yola çıkarak yazıyorum onu paylaşmış olayım, bazen kalibrasyon sorunları olabiliyor. Lpg değerini sıfırlamak için tuşa uzun basıp kalibre ediyoruz biz. Bitince bizde ötüyor. Sizde de halen biraz lpg olabilir, ekranda lpg aktif görüyorsanız çok büyük ihtimalle öyledir.

Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam 2017 modelden yola çıkarak yazıyorum onu paylaşmış olayım, bazen kalibrasyon sorunları olabiliyor. Lpg değerini sıfırlamak için tuşa uzun basıp kalibre ediyoruz biz. Bitince bizde ötüyor. Sizde de halen biraz lpg olabilir, ekranda lpg aktif görüyorsanız çok büyük ihtimalle öyledir.
Bende her depoyu doldurduğunda kalibrasyon yapıyorum evet lpg aktif görünüyor. Ama benzinde sürüyorum gibi hissediyorum. Full depo olan benzin yaklaşık 600 km binmişim 1 diş düşmüş gibi

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Bende her depoyu doldurduğunda kalibrasyon yapıyorum evet lpg aktif görünüyor. Ama benzinde sürüyorum gibi hissediyorum. Full depo olan benzin yaklaşık 600 km binmişim 1 diş düşmüş gibi
Araç ilk çalıştırmalarda motor belli bir sıcaklığa gelince benzin tüketir hocam. Özellikle şehir içi ağırlıklı kullanıyorsanız aracı her çalıştırdığınızda birkaç dakika benzinde kullanmış olacaksınız. Bu sebeple benzin tüketimini ibrede görmeniz normal diye düşünüyorum. Ben de genelde 2 ayda bir benzin takviye yapıyorum, depoyu sürekli dolu tutuyorum.

Geri