Civic FC5 Fc5 manuel geri vitese gecmeme sorunu

Aracınız
Civic FC5 2019
Bin bakımını bugün yaptırdım. Araç benzinli manuel vites 2019 fc5. Bugün bakıma gittim ve geri vitese geçerken zor geçiyor bazen geçmiyor. 1.vitese atıp tekrar geriye taktığımda geçiyor geri vites. Bunu söyledim ve öyle yapmam gerektiğini söyledi mekanik ustası. Dedim bu bir problem değil mi Hayır değil dedi.Bu normal bişey mi manuel kullanan var mı ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Şahin veya doğan olsa doğrudur fakat honda da asla.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende manuel polo var ,onda da aynı şekilde 1. vitese alıp geri vitese alınca çok kolay akıyor vites ama boştayken direk 1. vitese alırken zaman zaman takılma,zorlanma gibi durum oluşuyor.Dogruluk payını net bilmemekle beraber geri vitesi 1. vitesin orda olan araçlarda durum sanırım böyleymis.Bu konuda daha donanımlı arkadaşlar bizi aydınlatacaktir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aklıma babamın eski şahin'inindeki basmalı geri vitesi geldi :D

Aracınız
Bizim eski broadwayda geri geri giderken dik rampa olduğunda direk sıyırır gibi yapıp boşa çıkardı.
Bu araç ne şahin ne broadway yağ gibi geçmesi lazım.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Bin bakımını bugün yaptırdım. Araç benzinli manuel vites 2019 fc5. Bugün bakıma gittim ve geri vitese geçerken zor geçiyor bazen geçmiyor. 1.vitese atıp tekrar geriye taktığımda geçiyor geri vites. Bunu söyledim ve öyle yapmam gerektiğini söyledi mekanik ustası. Dedim bu bir problem değil mi Hayır değil dedi.Bu normal bişey mi manuel kullanan var mı ?
Sizin aracınızda bu bir sorun mu yoksa normal bir durum mu bunu bilmiyorum ancak bahsettiğiniz şekilde geri vitese geçerken debriyaj tazelemeyi gerektiren veya başka bir vitese alıp tekrar geri vitese almayı gerektiren araçlar kullandım.

-Benim size önerim debriyaja sonuna kadar bastığınızdan emin olun. Yine aynı sorun oluyor mu gözlemleyin.

-Aracı park ederken önce el freniyle sabitleyip sonra 1.vitese alın ve aracı stop edin. Sonra debriyaja tam olarak basıp aracı çalıştırın. El frenini indirmeyin ve geri vitese almayın deneyin. Kolayca geri vitese geçip geçmediğini gözlemleyin. Daha sonra el frenini indirin.

-Sizin aracınız gibi manuel vitesli FC5’ler bulup onlarda bu durumu test edin. Servisler genelde bu bir sorun değil demeyi tercih ettikleri için durumun sağlamasını başka manuel FC5’lerde yapmakta fayda var.

Kolaylıklar dilerim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bunu deneyeceğim serviste araca kayıt tutturdum bence normal değil dedim. Araca bindiler test ettiler video çektiler. Bi kağıda kullanıcı geri vitese geçmiyor diye kayıt aldılar imzaladım. Merkezden mesaj bekliyoruz. Daha bin km de araba. Yanımda servise gelen bi amca vardı onla konuştum onun da 30 bin km olmuş. Manuel vites. Sorun yaşamadım hiç dedi. Keşke binseydom bi arabasına vites geçişine bakayım. Bulursam başka bi manuel fc5 bakcam vitese.
Sizin aracınızda bu bir sorun mu yoksa normal bir durum mu bunu bilmiyorum ancak bahsettiğiniz şekilde geri vitese geçerken debriyaj tazelemeyi gerektiren veya başka bir vitese alıp tekrar geri vitese almayı gerektiren araçlar kullandım.

-Benim size önerim debriyaja sonuna kadar bastığınızdan emin olun. Yine aynı sorun oluyor mu gözlemleyin.

-Aracı park ederken önce el freniyle sabitleyip sonra 1.vitese alın ve aracı stop edin. Sonra debriyaja tam olarak basıp aracı çalıştırın. El frenini indirmeyin ve geri vitese almayın deneyin. Kolayca geri vitese geçip geçmediğini gözlemleyin. Daha sonra el frenini indirin.

-Sizin aracınız gibi manuel vitesli FC5’ler bulup onlarda bu durumu test edin. Servisler genelde bu bir sorun değil demeyi tercih ettikleri için durumun sağlamasını başka manuel FC5’lerde yapmakta fayda var.

Kolaylıklar dilerim.

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri