Fc5 & Megane

Herkese hayırlı bayramlar , fc5 elegance eco aracımı megane sedan dizel otomatik ile değiştirmeyi düşünüyorum . Bu konuda fikirlerinizi söyler misiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
[MENTION=12686]samuraiii[/MENTION] , öncelikle fc5 kullanmadım da binmedim de ama megane 1 hafta kadar edc kullandım. Dışardan bakınca güzel araç, içerisindeki malzeme kalitesi ise vasat. Kapı plastikleri gögüslük kalitesi hiç hoşuma gitmemişti. Edc şanzıman güzel hoşuma gitti ama bi dsg değil. Fakat dsg kadar sorunlu da değil :) eco modunda kullanırsanız araç ciddi olarak kasıyor yürümüyor. Sürücü koltuğunu bi türlü rahat edeceğim pozisyonda ayarlayamadım devamlı bel ağrısı çektim,ya koltukta ergonomi hatası var yada bende üretim hatası var :) ama renault un yıllardır kullandığı 1.5 dci motor artık gözü kapalı satıyor ve insanlar diğer şeylere pek bakmıyor. Ben bu segment araç alacak oldaydım eğer focus powershift ve cerato dct ye de bakardım. Cerato nun malzeme kalitesi megane göre çok daha iyidir hem de fiyat olarak ta çok daha uygun. Bunlar şahsi fikirlerim karar sizin.

iPhone cihazından gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=12686]samuraiii[/MENTION] bi tarafta kullanici odakli uretilen bir arac diger tarafta sirkete yonelik uretilen bir arac ... tercih sizin ama fc5te ki konforu ararsiniz diye dusunuyorum.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aracınız
Kullanım tarzınız nasıl olacak, çok uzun yol yapayım derseniz ben dizel otomatik tercih ederdim, atmosferik araç ne kadar da olsa rampa ve uzun soluklu tirmanislarda tat vermiyor.
Ancak şehir içi ağırlıklı kullanılacak ise cıvıc bir tık daha ekonomik bir araçtır.
Malzeme kalitesi anlamında iki araç yakın sayılır, arada çok bir fark yok diyebiliriz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınızdan memnunsanız bence değmez. Megane grubu genelde filo aracı değendirmesi nedeniyle ikinci elde uzun vadede ciddi değer kaybına uğruyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Konuyu karşılaştırmalar bölümüne taşıdım.

Herkese hayırlı bayramlar , fc5 elegance eco aracımı megane sedan dizel otomatik ile değiştirmeyi düşünüyorum . Bu konuda fikirlerinizi söyler misiniz.

Yeni megane bilmiyorum, ancak şöyle bir tecrübemiz var abimin şirket aracı otomatik renault fluence 160k km de şanzıman dağıttı, komple şanzımanı değiştirildi.

Civic gözümde megane kıyasla çok daha muazzam bir araç lakin gerçekten lpg aracı olumsuz anlamda çok etkiliyor tek sıkıntım bu , dizel olsa yıllarca binebileceğim konfor ve kalitede.Ama işte ah bu lpg

Aracınız
Megan edc şirket aracı olarak kullanıyorum, genel olarak araba güzel iç malzeme kalitesi civicle aynı derecede kişiye göre değişir tabiki ama bence megan sedan civic sedandan daha iyi duruyor ama şehir içinde kullanacaksanız yakıtta öyle pek fazla bişey beklemeyin 7.5 8 litreleri rahatlıkla görebilirsiniz

Aracınız
Ben de çok arastirdim dizel otomatik araba baktim. Sonra fb7 aracima lpg taktirdim cok da memnunum. Sehir içi dışı 8-6 litre lpg yakiyor dis kaportası zayif megani bilemem

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri