FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar hayırlı günler. 1 ay önce honda civic eco ex aldım . 500 km olduğunda ön konsolundan trim sesi gelmeye basladı. ve servise götürdüm. ön konsolu söktüler izole ettiler ancak geçmedi. düz yolda hiçbir sorun yok ancak cok ufak tırtırlı bir yola girdiğim zaman hemen ses gelmeye başlıyor. kafabu işlemi 4 defa serviste tekrarladık ve ne yazıkki yapamadılar. lütfen yardımcı olun.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benim aracımda da göğüs içinden ses geliyor. Hatta aracın bircok noktasından ses duyuyorum.

Umursamamaya çalışıyorum, müzik açıkken duyulmuyor zaten :)

Yoksa insan takılıyor araçtan zevk alamıyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
sıfır aracta boyle bır ses gelmesı hıc hos degıl . kaynagı ne olabılır

Kasıntılı montaj, boştaki bir kablo, gevşek civata, unutulmuş/kaymış/ayrılmış vs izolasyon pedleri gibi birçok madde neden olabilir. Kademe kademe bakmak lazım.
Sesin en çok geldiği bölgeye basınç uygulayarak(el ile bastırarak) gidip gitmediğini kontrol edebilir tam noktayı tespit edebilirsiniz.

Geri