FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2018
Resim?

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
merhaba,
konuyu hortlatsam yardımcı olabilecek arkadaş veya bahsedilen yerin resmini atabilecek arkadaş var mıdır? Aynı bölgeden benden de zırıltı geliyor. A sütünundaki bariz sesi kestim fakat direksiyon altından gelen 1700-1800 gibi devirlerdeki zırıltıyı bir türlü yakalayamıyorum.

merhaba,
konuyu hortlatsam yardımcı olabilecek arkadaş veya bahsedilen yerin resmini atabilecek arkadaş var mıdır? Aynı bölgeden benden de zırıltı geliyor. A sütünundaki bariz sesi kestim fakat direksiyon altından gelen 1700-1800 gibi devirlerdeki zırıltıyı bir türlü yakalayamıyorum.
+1 durum bende de aynı

SM-J510FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
+1 durum bende de aynı

SM-J510FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

merhaba,

Linkte ki konuda değinilmiş. İncelemenizde fayda var ;

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2019
Sağ ayağın üstüne denk gelen yerde klima sensörü var.(iç tarafta) o sensör de hortum ile içeriye doğru gidiyor.zamanla yerinden oynayıp zırıltı yapıyor. Sabah resmini çekerim unutmazsam

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Resim atarım demişsiniz,
aynı sorun tırtıklı yollarda bende de var 1 yıldır, artık can sıkmaya başladı

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2018
Linkte ki konuda değinilmiş. İncelemenizde fayda var ;

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????
Trim sesi ile alakali tum forumu inceledim. Attiginiz linkide okumustum. Evet dogru bolge gosteriliyor fakat nasil mudahale lazim onu anlayamadim. Kalorifer borularinin etrafina yalitim yaptim fakat kesilmedi.

Aracınız
Honda CRV
merhaba,
Resim atarım demişsiniz,
aynı sorun tırtıklı yollarda bende de var 1 yıldır, artık can sıkmaya başladı
Bozuk micirli asfaltta direksiyondan ses geldigi anda Direksiyonun derinlik yukseklik ayari kolunu acar misiniz ses geciyor mu? Ses gelirken mandali acik konuma getirdigunde ses geciyorsa direksiyon mafsalinda sorun var servis garantiden komple degisiyor. Bundan onceki Crv' imde basima geldi servis komple mafsali mili degisti gecti sikinti. Garanti dahilinde yapildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Bozuk micirli asfaltta direksiyondan ses geldigi anda Direksiyonun derinlik yukseklik ayari kolunu acar misiniz ses geciyor mu? Ses gelirken mandali acik konuma getirdigunde ses geciyorsa direksiyon mafsalinda sorun var servis garantiden komple degisiyor. Bundan onceki Crv' imde basima geldi servis komple mafsali mili degisti gecti sikinti. Garanti dahilinde yapildi
Merhaba,

Zannediyorum zırıltı sorununu şimdilik çözdüm. Bir başlıkta resim olarak paylaşmıştı. Direksiyon altında sağ ayak hizasına gelen kalorifer hava çıkış segmenini zırıltı yaparken elımle tuttugum zaman sesın kesıldıgını fark ettım. Onun tıtresmemesı ıcınde o segmenın etrafında bulunan demır celık vs ongogusun baglı bulundugu bır ıskelet demırıne cırtlı klıps ıle sıktım. Suanlık ses yok.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar trim sesine çok takıntılı biri olarak aracımda yeni bir trim sesi buldum. Sürekli ses yapmıyor sadece bozuk yollarda ses gelmekte. Aşağıda resmini de attığım sağ ayak ucuna gelen yerde bir kapak vardı. O kapağa vurdukça zıngırtı şeklinde bir ses çıkıyor. Bir şeylerin birbirine vurduğu anlıyorum ve zırıltı yapıyor. Bu ses öndeki havalandırma ızgaralarının içine kadar uzanıyor. Merak ettim dayanamadım kapağı söktüm altında neyin ses yaptığını henüz keşfedemedim. Bu konuda bir tecrübesi olan var mıdır?

20200617_213402.jpg

Geri